مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی صورت / انواع روش های جراحی لیفت صورت

انواع روش های جراحی لیفت صورت

لیفت صورت به دو صورت انجام می شود، هم با جراحی و هم با روش های غیر جراحی. تا کنون در خصوص جراحی لیفت صورت بسیار شنیده اید و می دانید که این جراحی سبب می شود تا ظاهری جوان تر و پوستی شاداب تر داشته باشید. در این مقاله قصد داریم در خصوص انواع روش های جراحی لیفت صورت بیش تر توضیح دهیم تا با هر یک از آنها آشنایی بیش تری پیدا کنید و با صلاحدید پزشک و طبق خواسته شما یکی از آن ها را در صورت تمایل برای جراحی انتخاب نمایید.پس با ما همراه باشید. یک سری عوامل همچون عوامل ارثی و محیطی، افزایش سن و همچنین عوامل استرس زا سبب پیر شدن پوست و چین و چروک آن ها می شوند. این عوامل سبب شل شدن عضلات و از دست رفتن ارتجاع پوست و افتادگی آن می شوند.

انواع روش های جراحی لیفت صورت

روش های جراحی لیفت صورت

روش های مختلفی جهت جراحی لیفت صورت وجود دارد که بعضی از آن ها فقط با بی حسی موضعی قابل انجام هستند، اما سایر روش ها که لایه های عمیق تر صورت را در بر گرفته اند، باید با بیهوشی عمومی انجام شوند. انواع این روش ها عبارتند از :

 • لیفت کامل صورت
 • مینی لیفت صورت
 • لیفتینگ پوست بعلاوه فاستایی فیبری عضلانی
 • ساب پریوستئال
 • لیفت آندوسکوپیک صورت

همانگونه که گفته شد، لیفت صورت هم به صورت روش های غیر جراحی و هم به صورت جراحی صورت می گیرد. در روش های غیر جراحی، نیازی به بیهوشی نیست و سرپایی صورت می گیرد ولی ماندگاری روش لیفت غیر جراحی در مقایسه با ماندگاری جراحی لیت صورت کم تر است.

با پیشرفت علم تکنیک های زیادی جهت جراحی لیفت صورت ایجاد شدند که تفاوت آن ها در مقدار و محل برش و همچنین دسترسی به بخش های مختلف است. اینکه چندین روش جهت جراحی لیفت صورت یافته است، به منظور کاهش عوارض جانبی همچون محل زخم، کم شدن زخم ها و برش، تغییر رنگ پوست و همچننی رشد مو در محل بخیه است. برای اینکه بدانید کدام روش بهتر است، باید به عواملی همچون سن بیمار و میزان افتادگی پوست توجه کرد.

در حالت کلی، جراحی لیفت صورت، روشی تهاجمی است که دوره بهبود آن یک الی سه ماه به طول می انجامد. در حالت کلی روش انجام این جراحی به این صورت است که برش هایی ( بستگی به نوع جراحی که چند تا برش داده شود) در قسمت های گوش، فک و یا محل رویش مو به وجود می آید تا پزشک متخصص بتواند پوست این نواحی را به عقب بکشد. این روش می تواند همراه با دیگر جراحی همچون لیفت ابرو و یا لیفت پیشانی و یا کوتاه شدن پیشانی صورت بگیرد.

مزایا انواع جراحی لیفت صورت

 • کاهش چین و چروک: جراحی لیفت صورت به کاهش چین و چروک‌های مرتبط با پیری از جمله خطوط افقی و عمودی بر روی صورت می‌پردازد.
 • تناسب و تعادل صورت: این جراحی با بازسازی چهره و گردن، تعادل و تناسب ظاهری را بهبود می‌بخشد و به چهره شکل جوانانه‌تر و تازه‌تری می‌بخشد.
 • کشیدن بافت‌های پوستی: جراحی لیفت صورت شامل کشیدن لایه‌های پوستی، به ویژه پوست‌های لایه عمیق‌تر صورت، می‌شود که به تقویت ساختار صورت کمک می‌کند.
 • پوشش چروک گونه و گردن: این جراحی به کمک بهبود چینش پوست در اطراف گونه‌ها و گردن نیز می‌آید.
 • بازیابی اعتماد به نفس: با بهبود ظاهر جوانانه و شادابی صورت، افراد ممکن است اعتماد به نفس بیشتری به خود پیدا کنند.
 • مدت طولانی‌تر اثرات: اثرات جراحی لیفت صورت به طور معمول برای مدت زمان طولانی‌تری نسبت به روش‌های غیرجراحی مانند تزریقات چربی یا بوتاکس باقی می‌ماند.
گیف تعیین وقت و مشاوره

تکنولوژی‌ها و روش‌های جدید بهبود جراحی لیفت صورت را تسهیل کرده‌اند و امکان انجام آن به شکل دقیق‌تر و با زمان بهبود یافته است. با این حال، این جراحی همچنان نیازمند انتخاب یک جراح با تجربه و مهارت است تا نتایج طبیعی و هماهنگی با چهره شما به دست آید.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =

تماس با دکتر