مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی سینه / انواع پروتز سینه و انتخاب بهترین فرم آن برای افراد

انواع پروتز سینه و انتخاب بهترین فرم آن برای افراد

انواع پروتز سینه

تصمیم برای استفاده از پروتز سینه یک تصمیم بسیار شخصی است. این مساله بر اساس احساسات، خواسته ها، سبک زندگی و عوامل دیگر است. ممکن است. زمانی که تصمیم می‌گیرید که قصد دارید بازسازی سینه را انجام دهید یا زمانی که منتظر جراحی بازسازی هستید، باید از پروتز استفاده نمایید. همچنین ممکن است تصمیم بگیرید به جای بازسازی سینه از پروتز سینه استفاده کنید. برخی از زنان ترجیح می دهند از پروتز سینه استفاده نکنند یا جراحی ترمیمی انجام دهند. در این مقاله قصد داریم درباره انواع پروتز سینه به جهات مختلف با شما صحبت نماییم.

انواع پروتز سینه

پروتزها در شکل‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های پوست بسیار متنوع هستند و از موادی ساخته می‌شوند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حرکت، احساس و وزن تا حد امکان شبیه به یک سینه طبیعی باشد. سبک بودن پروتز سینه یکی از مهم ترین عوامل مهم در داشتن آن هاست. ممکن است بخواهید سبک های مختلف لباسی را که می خواهید پروتز خود را با آن بپوشید در نظر بگیرید. گاهی اوقات افراد به جای استفاده از پروتز دائمی، فقط از پروتز موقت (نرم) خود استفاده می کنند.

انواع پروتز سینه به لحاظ جنس

پروتز کامل یا استاندارد

این پروتز دارای پشته های مختلفی است که مستقیماً روی دیواره قفسه سینه که تمام بافت سینه برداشته شده است، طراحی شده است. از نظر اندازه، شکل و رنگ پوست با سینه دیگر شما مطابقت دارد. اگر هر دو سینه را برداشته اید، می توانید سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پروتز جزئی یا شکل دار

پروتز جزئی برای زنانی است که بخشی از سینه خود را برداشته اند. داخل سوتین پوشیده می شود و به شکلی است که طرح سینه را پر می کند. از همان مواد سیلیکونی مانند اکثر پروتزهای کامل ساخته شده است.

پروتز صدفی

این یک نوع پروتز جزئی است که اگر اندازه سینه های شما با یکدیگر متفاوت باشد ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. این یک پوسته نرم از سیلیکون است که روی سینه کوچکتر شما قرار می گیرد تا با سینه بزرگتر مطابقت داشته باشد. این نوع پروتز همچنین می‌تواند برای زنانی که عمل جراحی بازسازی سینه را انجام داده‌اند، در مواردی که تقارن به دست نیامده است، یا اگر ایمپلنت در حال گسترش است، مفید باشد.

پروتز چسبنده

یک پروتز چسبیده (کامل یا جزئی) مستقیماً روی پوست می چسبد. اینها می‌توانند برای خانم‌هایی که فعال هستند یا می‌خواهند سوتین‌های حمایت‌کننده کمتری بپوشند، مناسب باشد، زیرا تمام وزن توسط سوتین تحمل نمی‌شود. همچنین اگر لباس به اندازه کافی حمایت کننده باشد، می توان آنها را با لباس های بدون بند و تاپ پوشید.

به اکثر زنان توصیه می شود که تا 12 ماه پس از جراحی یا در طول (و گاهی اوقات پس از) رادیوتراپی از پروتز چسبناک استفاده نکنند زیرا ممکن است به پوست آسیب برساند. بیشتر آنها سطح چسبنده ای به عنوان بخشی از خود پروتز دارند. آنها را می توان با چسباندن مستقیم آن به دیواره قفسه سینه یا به عنوان یک پروتز معمولی با یک پشتیبان محافظ روی قسمت چسبنده پوشید.

انواع پروتز سینه و انتخاب بهترین فرم آن برای افراد

انواع پروتز سینه به لحاظ شکل

پروتزهای سینه به شکل متقارن، قطره ای یا نامتقارن هستند.

متقارن

فرم متقارن معمولاً یک شکل بیضی یا مثلثی است که می تواند در سمت چپ یا راست پوشیده شود.

شکل قطره اشک

شکل قطره اشک اغلب برای خانم هایی مناسب است که سینه هایشان در ناحیه تحتانی و بیرونی پرتر و بالای نوک پستان کمتر است. این ها را می توان در سمت راست یا چپ نیز پوشید.

نامتقارن

اینها معمولاً برای زنانی که جراحی گسترده‌تری داشته‌اند، مناسب‌تر هستند، زیرا دارای اکستنشن‌هایی هستند که زیر بازو یا دیواره بالای قفسه سینه قرار می‌گیرند. با این حال، زنانی که جراحی گسترده ای نداشته اند نیز می توانند از آنها استفاده کنند. آنها به طور خاص برای سمت چپ یا راست طراحی شده اند.

برای اندازه گیری

این تکنیک از یک اسکنر سه بعدی برای تولید یک تصویر سه بعدی کامپیوتری از ناحیه قفسه سینه استفاده می کند که سپس می تواند برای ایجاد یک شکل پروتز سفارشی استفاده شود. این به گونه ای ساخته شده است که به دیواره قفسه سینه منطبق می شود، که حرکت پروتزها را متوقف می کند و با رنگ پوست شما مطابقت دارد.

وزن پروتزهای سینه

پروتزهای سیلیکونی در وزن های مختلفی تولید می شوند. مناسب ترین وزن به سنگینی سینه دیگر شما بستگی دارد. اگر هر دو سینه را برداشته اید، می توانید وزنی را که با آن احساس راحتی می کنید انتخاب کنید. یک پروتز با وزن کامل ممکن است سبب احساس تعادل بیشتری کنید زیرا با وزن سینه دیگر شما مطابقت دارد. با این حال، اگر به اندازه بزرگ نیاز دارید، یک نسخه سبک تر ممکن است راحت تر باشد.

اگر پروتز سینه خیلی سبک باشد، می تواند به اطراف حرکت کند یا به سمت بالا حرکت کند تا با سینه دیگر هم سطح نباشد. اگر این اتفاق افتاد، آن را با فردی که پروتز شما را نصب کرده است، در میان بگذارید، زیرا ممکن است نیاز به ارزیابی مجدد داشته باشید، یا در مورد پوشیدن نوع دیگری از سوتین مشاوره دریافت کنید.

پروتز سینه از چه چیزی ساخته شده است؟

بیشتر پروتزها از سیلیکون ساخته می شوند که یک ماده نرم ژل مانند است. پروتزهای فوم نیز موجود است. پروتز فوم سبک تر و خنک تر است. اگر به خصوص فعال هستید یا ممکن است این سبک را در هوای گرم راحت‌تر بیابید، ممکن است مناسب‌تر باشد. برخی از پروتزها با مهره های پلی پروپیلن پر می شوند. اینها به شکل سوتین در می آیند و همانطور که هوا قادر به گردش است، خنک تر نیز می شوند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
  1. سارا

    اینکه میگن تو ارتفاع پروتز سینه منفجر میشه راست و دلیلش چیه

    پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

تماس با دکتر