مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی سینه / بهترین جراح پروتز سینه

بهترین جراح پروتز سینه

بهترین جراح پروتز سینه کیست؟ چه ویژگی‌ها و وظایفی دارد؟ و چطور چنین جراحی پیدا کنیم؟ در این مقاله قصد داریم به تعدادی از سوالات مهم و پر تکرار پیرامون بهترین جراح پروتز سینه پاسخ داده و به شرح جزئیات آن بپردازیم. پروتز سینه یکی از پرطرفدارترین اعمال زیبایی در بین بانوان است که متاسفانه یا خوشبختانه امروز به نوعی مد تبدیل شده و حتی نظر دختران جوان را نیز به خود جلب کرده است! حقیقتی است که جایگزینی یا اصلاح فرم، اندازه و تقارن پستان‌ها با پروتز به خودی خود مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند (و این شگفت انگیز است که  افراد دارای بیماری چون سرطان که سینه خود را تخلیه کرده‌اند، افراد دچار افتادگی یا کوچکی پستان می‌توانند به این روش ظاهر خود را بهبود دهند).

انتخاب بهترین جراح پروتز سینه در تهران

اما مشکل از آنجایی شروع می‌شود که بعضی افراد عمل پروتز گذاری سینه‌های خود را به جراحانی بدون تخصص و تجربه کافی می‌سپارند و به جای پیدا کردن بهترین جراح پروتز سینه، به فکر مسائل کم اهمیت‌تر در پروسه عمل هستند‌.

از طرفی عده‌ای زیباجویان فریب دستمزد کم جراحان نابلد را می‌خورند. از این رو جهت خود را تحت عملی که نتیجه قابل اطمینانی ندارد قرار می‌دهند. در حالی که اعمال جراحی به خصوص در حوزه زیبایی، نیاز به بهترین جراح پلاستیک دارند که از تخصص کافی برخوردار بوده که بتواند ظاهر طبیعی و مناسبی را برای سینه ایجاد کند. خوب است بدانید که حتی تخصص و دانش کافی نیز نمی‌تواند به تنهایی یک جراح را به بهترین جراح پروتز سینه تبدیل کند. بلکه مهارت‌های ارتباط با بیمار، وجدان کاری، توانایی راهنمایی بیمار در مورد مراقبت‌های پیش و بعد از عمل و… همه از لازمه‌های بهترین جراح پروتز سینه هستند که در ادامه مفصل‌تر به آن می‌پردازیم. اگر قصد انجام جراحی پروتز سینه را دارید، ادامه این نوشته را به هیچ عنوان از دست ندهید.

وظایف بهترین جراح پروتز سینه

پروتز سینه یا کاشت سینه مصنوعی به شیوه‌های مختلف انجام می‌شود و هدف این عمل جایگزینی سینه و بهبود ظاهر آن است‌. بسیاری بانوان که از سایز سینه خود رضایت ندارند، به طور مادرزاد سینه کوچک، نامتقارن یا بدفرمی داشته یا در اثر بیماری سینه خود را تخلیه کرده‌اند، به این عمل روی می‌آورند و به این منظور به بهترین جراح پروتز سینه مراجعه می‌کنند. بر خلاف تصور بسیاری افراد که وظیفه جراح پروتز سینه را تنها برش سینه و جایگذاری پروتز در آن می‌دانند، وظیفه جراح فراتر از این‌ها است و کل پروسه درمان (تشخیص و ارزیابی پیش و پس از عمل و..) را در بر می‌گیرد.

بهترین جراح پروتز سینه پیش از انجام عمل و به منظور تصمیم گیری صحیح، یک جلسه مشاوره و معاینه را برای بیمار تنظیم می‌کند. در این مرحله با بررسی شرایط بیمار و مشکل وی تعیین می‌کند که آیا پروتز برای ایشان روش مناسبی است یا نه؟ و از بین انواع پروتز گرد و پروتز سینه اشکی، سیلیکونی و سالین (آب نمکی) کدام را باید انتخاب کند؟ در این جلسه بهترین جراح پروتز سینه صبورانه به سوالات و نگرانی‌های بیمار پاسخ می‌دهد و نه از روی طمع و منافع خود، بلکه با در نظر گرفتن منافع و سلامت بیمار، تصمیم به عمل می‌گیرد.

پس از بررسی جوانب، با رعایت اصول اخلاقی و بهداشتی عمل جراحی انجام می‌شود. اما کار جراح به پایان نرسیده است. تنظیم زمان چکاپ و بررسی وضعیت بیمار در فواصل زمانی مختلف از جمله وظایف بهترین جراح پروتز سینه است. همچنین بعد از عمل نیز جراح وظیفه دارد به سوالات بیمار پاسخ داده و توصیه‌های لازم برای مراقبت پس از عمل را به ایشان انتقال دهد. توجه داشته باشید که این‌ موارد نه وظایف تعدادی انگشت شمار از بهترین جراحان سینه، بلکه اقداماتی هستند که هر پزشک خوب، با وجدان و وظیفه‌شناس آن را به انجام می‌رساند.

 ویژگی‌های بهترین جراح پروتز سینه

بهترین جراح پروتز سینه هم از لحاظ کاری و هم اخلاقی ویژگی‌هایی دارد که او را از پزشکان دیگر متمایز می‌کند. از لحاظ کاری پزشک باید تخصص، مهارت و تجربه لازم را داشته و از دقت و تمرکز کافی حین عمل برخوردار باشند. در شغل پزشکی و خصوصا جراحی علاقه به کار حرف اول را می‌زند. اگر پزشک به کار خود علاقه داشته باشد، مطالعات فراتر از دروس عادی پزشکی و مقالات بروز دنیا به ایشان کمک می‌کند تا عمل بهتری انجام دهد.

ویژگی های بهترین جراح پروتز سینه

از سوی دیگر بهترین جراح پروتز سینه، یک مدیر خوب با توانایی بالای همکاری با تیم اتاق عمل است. جراح باید بتواند قبل و در حین عمل بر فعالیت تیم نظارت و کنترل داشته و در مواقع لزوم آموزش‌هایی را به ایشان ارائه کند‌. مهارت ارتباطی جراح نه تنها با تیم اتاق عمل، بلکه در ارتباط با بیمار و همراه وی نیز اهمیت دارد‌. یک پزشک خوب صبورانه و به زبان ساده نگرانی‌های بیمار از عمل را برطرف ساخته و در مورد اقدامات لازم قبل و بعد از عمل وی را راهنمایی می‌کند‌.

سوالات پرتکرار جلسه مشاوره پروتز سینه

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، پیش از انجام عمل پروتز سینه یک جلسه مشاوره لازم است تا پزشک جوانب کار را بسنجد و بیمار فرصت کند جواب سوالات خود را از فردی آگاه و با تجربه دریافت کند. پرتکرارترین سوالاتی که در جلسه مشاوره با بهترین جراح پروتز سینه مطرح شده و توسط ایشان پاسخ داده می‌شوند، عبارتند از:

 • هزینه پروتز سینه چقدر است؟
 • آیا هزینه عمل پروتز تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟
 • آیا پروتز سینه محدودیت سنی دارد؟
 • با توجه به این بیماری‌ها و داروهایی که باید مصرف کنم می‌توانم عمل پروتز سینه انجام دهم؟
 • کدام مدل پروتز سینه برای ما مناسبتر است؟
 • پروتز گرد یا اشکی شکل؟ کدام را انتخاب کنیم؟
 • برای افزایش حجم سینه کدام نوع پروتز بهتر است؟
 • آیا پروتز امکان خرابی و نشتی دارد؟
 • برای ظاهر طبیعی‌تر چه پروتز را باید انتخاب کنم؟
 • پروتز سینه مانعی برای بارداری و شیردهی ایجاد می‌کند؟
 • آیا پروتز احتمال سرطان سینه را افزایش می‌دهد؟
 • برای رفع چین و چروک‌های سینه می‌توان از پروتز استفاده کرد؟
 • عوارض عمل پروتز سینه چیست؟
 • قبل از عمل پروتز سینه باید چه کار کنم؟
 • بعد از عمل چه مراقبت‌هایی لازم است؟
 • مصرف سیگار و قلیان تا چه زمان بعد از عمل ممنوع است؟

امبدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =

تماس با دکتر