مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / لاغری و پیکرتراشی / تزریق چربی به باسن، بهترین روش برای بزرگ کردن باسن

تزریق چربی به باسن، بهترین روش برای بزرگ کردن باسن

امروزه جراحی زیبایی اندام در میان مردم طرفداران بسیار زیادی دارد چرا که کمک می کند تا اعتماد به نفس افراد بیشتر شود. یکی از معروف ترین جراحی های زیبایی تزریق چربی به باسن به منظور بزرگ کردن می باشد. انجام این جراحی امروزه با پیشرفت های تکنولوژی به روش های مختلفی چون تهاجمی و غیر تهاجمی انجام می شود.

اگر قصد تزریق چربی به باسن را دارید حتما نزد یک جراح پلاستیک خوب این کار را انجام دهید تا نتایج خوبی را به همراه داشته باشد علاوه بر آن عوارض جراحی نیز به حداقل برسد.

تزریق چربی به باسن

چرا تزریق چربی به باسن انجام می شود؟

وجود یک باسن زیبا و خوش فرم باعث می شود اندام زیباتر نشان داده شود، که در تیپ زنانه و حس خوشایند و شور و شوق تاثیر مثبتی خواهد داشت.

شکل ظاهری باسن بر گرفته از ژن هایی است که در انسان ها وجود دارد و در کل، فرم بدن انسان مشابه اجداد خود می باشد. دو عامل اصلی به نام ساختار اسکلت بندی و اینکه چربی ها چگونه در بدن ذخیره می شوند تعیین کننده ظاهر بدن هستند. البته در این بین برخی افراد با تغییر سبک زندگی خود و ورزش و یا عمل های دیگر باعث تغییر این ظاهر می شوند.

بسیاری افراد با وجود تلاش های بسیار همچنان از اندام صاف و بدون فرم خود شکایت دارند و با استفاده از روش های مختلف می توانند شکل باسن و اطراف آن و ران ها را فرم دهند و از این زیبایی بهره مند شود. این مزایا در گذشته وجود نداشت اما امروزه می توان هر زیبایی که در تصور دارید با کمک جراحان پلاستیک تجربه نمایید.

به چه دلیل افزایش حجم باسن انجام می شود؟

از جمله دلایل اصلی افزایش حجم باسن عبارتند از:

 • برای اصلاح انحنای پایین تنه
 • خارج کردن توده های چربی اضافی در قسمت های ران، شکم و … و تزریق آن چربی ها به باسن ها.
 • شیک و زیبا شدن اندام
 • ایجاد حس جوانی در افراد که در کیفیت زندگی تاثیر زیادی دارد.
 • متعادل شدن اندام های بالا تنه و پایین تنه.

نحوه جراحی زیبایی پایین تنه

در ابتدا برای تزریق چربی به باسن نیاز است تا به یک جراح پلاستیک خوب مراجعه کنید. نحوه تزریق چربی نیز بدین گونه است که فرد می بایست تحت بی حسی عمومی قرار بگیرد. نوع بی حسی نیز در افراد مختلف کاملا متفاوت است یعنی بعضی از افراد از طریق نخاع یا با بی حسی موضعی می باشد.

بعد از آن پزشک برش های کوچکی را در شکم، پهلو یا حتی ران ایجاد می کند تا از این طریق لوله کانول را وارد کرده و چربی ها را خارج کند.

ابعاد برش های ایجاد شده بسیار کوچک است، بعد از آن از طریق لوله کانول با حرکت هایی به جلو و عقب چربی ها خارج می شوند، نکته ای که در خصوص تزریق چربی به باسن وجود دارد این است که حرکت ها باید به درستی و کاملا دقیق انجام شود.

حداقل میزانی که چربی از بدن فرد خارج می شود باید سه برابر بیشتر از مقداری باشد که قرار است به باسن تزریق شود. بعد از خارج چربی خون زیادی از بدن خارج می شود.

بعد از تمام شدن این مرحله می بایست چربی پردازش شده تا سلول های چربی خالص بدست آید. در نهایت چربی خالص بدست آمده توسط سرنگی که به لوله ی کانول متصل است وارد باسن می شود.

مدت زمان انجام این تزریق بین 90 دقیقه تا 4 ساعت می باشد. نتیجه تزریق چربی به باسن را بعد از تزریق می توان مشاهده کرد ولی نتیجه نهایی آن را بعد از گذشت یکسال می باشد.

چه افرادی کاندید انجام تزریق چربی به باسن هستند؟

انجام این عمل جراحی برای افرادی که قصد دارند شکل باسن خود را یهتر کنند، پیشنهاد می شود. برای انجام این جراحی باید به صورت واقع بینانه به نتیجه توجه داشت تا رضایت کامل حاصل شود. برخی بیماران بدون در نظر گرفتن شرایط جسمی در صدد مقایسه خود با دیگری می باشند ولی کاملا اشتباه است و باید برای مشاهده نتیجه نهایی کمی صبور باشند.

عموما برخی افراد برای انجام تزریق چربی به باسن کاندیدای مناسبی هستند و قاعدتا نتیجه بهتری را نیز از جراحی دریافت خواهند کرد. ویژگی این افراد به شرح زیر می باشد:

 • افرادی که پوستی یکنواخت در ناحیه باسن خود دارند.
 • افرادی که در بدن خود به اندازه کافی چربی اضافه دارند که بتوان برای تزریق به باسن استفاده کرد.
 • افرادی که به هیچ عنوان سیگار یا دخانیات مصرف نمی کنند.
 • افرادی که متقاضی تزریق چربی به باسن هستند.
 • افرادی که بین 25 تا 55 سن دارند.

مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی به باسن

این عمل نیز مانند هر عمل دیگری نیاز به مراقبت و طی کردن دوره نقاهت دارد تا بتوان به طور صد در صد به نتیجه مورد نظر دست یافت. از جمله مراقبت های لازم و ضروری بعد از تزریق چربی به باسن عبارتند از:

 • یکی از موارد مهم این است که بعد از تزریق باید به مدت دو ماه از نشستن مستقیم روی باسن خودداری کرد.
 • به بیماران پیشنهاد می شود در این دوره روی شکم خود و یا یک طرف بدن استراحت کنند و بخوابند.
 • بعد از انجام جراحی باید از ورزش هایی که به عضلات فشار وارد می شود دوری کرد.
 • راه رفتن های تند و یا کارهای سبک بعد از یک ماه توصیه می شود البته بهتر است برای شروع آن حتما از جراح پلاستیک خود مشورت بگیرید.
 • در صورت تجویز دارو توسط پزشک حتما آن ها را به موقع و سر وقت مصرف کنید.
 • آگاهی اوقات بیمار نیاز به استفاده از گن دارد به همین منظور حتما می بایست برای مدتی استفاده شود.

عوارض ناشی از تزریق چربی به باسن

هر گونه عمل جراحی علاوه بر مزایای بسیار زیادی که می تواند داشته باشد از عوارض و خطراتی برخوردار است. ولی درصورتی که انجام جراحی توسط یک جراح پلاستیک خوب انجام داده شود خطرات احتمالی بعد از جراحی نیز به طبع کمتر می شود. از جمله عوارض ناشی از تزریق چربی به باسن عبارتند از:

 • تورم و کبودی سه هفته بعد از جراحی
 • ممکن است بدن فرد بعد از تزریق چربی دچار ترک خوردگی شود.
 • ممکن است بخش هایی که از آن ها چربی خارج شده است دچار کبودی شده باشد.
 • احتمال عفونت یا خونریزی وجود دارد.
 • بعضی از افرادی یعنی حدود 30 درصد ممکن است بعد از تزریق، چربی جذب بدن آن ها شود.

کلام آخر

اگر از ظاهر اندام خود راضی نیستید و مشتاقید به اندام خود فرم و شکل مناسب بدهید حتما باید نزد بهترین جراح پلاستیک و زیبایی این کار را انجام دهید تا نتایج مطلوبی را نیز دریافت کنید. علاوه بر آن باید انتظارات واقع بینانه ای را نسبت به جراحی داشته باشید.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هفده =

تماس با دکتر