مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی سینه / تزریق چربی به سینه؛ مزایا، ماندگاری وعوارض

تزریق چربی به سینه؛ مزایا، ماندگاری وعوارض

تزریق چربی به سینه یکی از روش‌های فرم دهی و حجم دهی به حساب می‌آید. اکثر افراد به تناسب اندام علاقه دارند و دوست دارند که همه اعضای بدن آن‌ها از تناسب و ظاهر خوبی برخوردار باشد. این امر در مورد سینه‌ها نیز صدق می‌کند. اکثر بانوان ترجیح می‌دهند که سینه‌های کوچک نداشته باشند و برای رسیدن به این هدف از روش‌های مختلف استفاده می‌کنند. تزریق کردن چربی به سینه یکی از روش‌هایی است که نتایج بسیار طبیعی خواهد داشت و خطرات آن نسبت به دیگر روش‌ها کم است. در ادامه در مورد این روش به طور کلی صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بدانید: بهترین جراح پروتز سینه در تهران

کاندیدا مناسب برای انجام تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه روشی است که معمولا برای افراد خاص مناسب خواهند بود. قبل از انجام آن، پزشک باید تشخیص بدهد که این کار مناسب شما است یا خیر. پیوند یا تزریق چربی برای بیمارانی که ذخایر چربی بدنشان کم است یا از داروهای خاصی استفاده می‌کنند مناسب نیست. اگر از نظر وزنی و جسمی سالم هستید، احتمال دارد که کاندید مناسبی برای این جراحی باشید.

توصیه می‌کنیم برای مشاوره در مورد این جراحی، با یک پزشک متخصص مشورت کنید. پزشک در طول جلسه مشاوره در مورد خطرات احتمالی و مزایای این روش صحبت خواهد کرد. اگر در مورد خطرات آن شک دارید و می‌ترسید، بهتر است که این جراحی را انجام ندهید یا بر ترستان غلبه کنید.

مزایای تزریق چربی به سینه

علاوه بر افزایش حجم به سینه‌ها، تزریق چربی به سینه مزایایی دارد که به شرح زیر هستند:

· نسبت به ایمپلنت‌ها، تزریق چربی می‌تواند برای بیمار مفید باشد. دست پزشک در این روش بازتر است و می‌تواند ظاهر سینه‌ها را به دلخواه بیمار تغییر دهد.

· هیچ برشی روی قسمت‌های قابل مشاهده سینه‌ها ایجاد نمی‌شود.

· از بافت چربی خود بدن بیمار استفاده می‌شود، به همین دلیل خطرات استفاده از ایمپلنت به حداقل می‌رسد.

· زمان بهبودی در این روش بسیار کوتاه‌تر از سایر روش‌ها است.

· احساس رضایت بیشتر پس از جراحی تزریق کردن چربی به سینه

· استفاده از بی حسی موضعی به جای بیهوشی

معایب تزریق چربی به سینه

بزرگ کردن سینه‌ها با استفاده از تزریق چربی به سینه می‌تواند علاوه بر مزایا معایبی نیز داشته باشد که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

·  سردرد

· سرگیجه

·  تاری دید

·  بی حسی

·  ضعف عضلانی

·  بی حسی

برای درک بهتر معایب تزریق کردن چربی به سینه بهتر است با پزشک خود صحبت کنید تا درباره عوارض و معایب این روش به شما توضیح کامل دهد. برای به حداقل رساندن معایب تزریق چربی به سینه بهتر است مصرف داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید. همچنین از مصرف ضد التهاب‌های غیر استروئیدی اجتناب کنید.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می‌شود؟

در حین تزریق چربی به سینه، معمولا جراح از لیپوساکشن برای برداشت چربی از سایر نواحی بدن استفاده می‌کند. نواحی که پزشک برای برداشت چربی انتخاب می‌کند، معمولا مناطقی هستند که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند. جراح وقتی نواحی را انتخاب کرد، چربی را از نقطه مشخص شده جمع کرده و پس از آن سلول‌های چربی را به سینه‌ها تزریق خواهد کرد.

در حین تزریق، پزشک از تکنیک‌های خاصی استفاده می‌کند که شامل قرار دادن سلول‌های چربی در سراسر سینه‌ها به صورت نوار باریکی خواهد بود. عرض نوار تزریق شده معمولا کمتر از یک میلی متر می‌باشد. در صورتی که پزشک از این تکنیک استفاده کند، جای زخم و اسکار ایجاد شده بسیار کوچک و کم خواهد بود.

آمادگی لازم قبل از تزریق چربی به سینه

قبل از انجام تزریق چربی به سینه باید نکاتی را رعایت کنید تا جراحی شما با موفقیت انجام شود. یکی از این نکات این است که وزن خود را ثابت نگه دارید. داشتن اضافه وزن می‌تواند فرایند برداشتن چربی و تزریق آن را با اختلال مواجه کند. همان طور که اشاره کردیم، استفاده از داروهای رقیق کننده خون را باید قطع کنید و اگر نمی‌دانید که داروی مصرفی شما در این دسته قرار می‌گیرد یا نه، بهتر است همه داروهایی که مصرف می‌کنید را به پزشک مختصص خودنشان دهید.

قبل از انجام تزریق چربی به سینه دستور العمل های پزشک را انجام دهید و آن‌ها را به دقت دنبال کنید، زیرا ممکن است بر نتایج نهایی تزریق کردن چربی به سینه تاثیرگذار باشد.

چه کسانی نمی‌توانند تزریق چربی سینه را انجام دهند؟

شاید تصور کنید انجام این روش برای همه افراد مناسب است، اما این تصور غلط است و برخی از افراد نمی‌توانند این جراحی را انجام دهند. معمولا پزشکان از انجام تزریق چربی به سینه به افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند خودداری می‌کنند. همچنین بیماری‌های خود ایمنی ممکن است روی این فرایند تاثیر گذاشته و آن را با اختلال مواجه کنند.

در طول فرایند تزریق چربی، قسمتی از چربی بدن برای این فرایند برداشته می‌شود، به همین دلیل، بدن فرد باید از چربی کافی برای این کار برخوردارباشد. اگر بدن فرد از ذخایر چربی کمی برخوردار باشد، احتمالا پزشک از انجام تزریق چربی خودداری خواهد کرد.

آیا نتایج تزریق چربی به سینه دائمی است؟

از آن جایی که چربی‌های تزریق شده به بافت‌های بدن وارد می‌شوند، نتایج آن مادام العمر خواهد بود. تا مستقر شدن کامل چربی‌ها در بدن حدودا باید شش ماه منتظر بمانید. پس از آن می توانید از نتایج دلخواه خود لذت ببرید.

ماندگاری تزریق چربی به سینه چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی به سینه

بیشتر بدانید: پروتز سینه

ماندگاری تزریق چربی به سینه‌ها از زمان مستقر شدن در بدن شروع می‌شود و تا سال‌های زیادی ادامه می‌یابد. اگر از فیلر استفاده کنید، معمولا بعد از چند وقت از بین می‌رود و تا سال‌های زیادی مجبور هستید چند وقت یکبار آن را تمدید کنید. اما تزریق چربی این گونه نیست و برای همیشه می‌توانید از آن استفاده کنید.

تزریق چربی به سینه بهتر است یا پروتز؟

همان طور که می‌دانید پروتز سینه یک روش جراحی برای بزرگ کردن سینه‌ها است که از کاشت ایمپلنت برای انجام آن استفاده می‌شود. این روش بیشتر برای کسانی توصیه می‌شود که به دلایل مختلف سینه‌های خود را تخلیه کرده اند و با پروتز سینه تغییر زیادی مشاهده می‌کنند. تزریق چربی به سینه بافت سینه را تا حد زیادی تغییر نمی‌دهد و برای کسانی مناسب است  که تغییرات کمی مدنظرشان خواهد بود.

تزریق چربی به سینه بهتر است یا پروتز

نتیجه گیری

ایجاد تغییرات در اعضای بدن معمولا توسط جراحی‌های زیبایی صورت می‌گیرد. بسیاری از بانوان برای تغییر اندازه سینه‌های خود اقدام می‌کنند تا به حالت دلخواهشان دربیاید. تزریق چربی به سینه یکی از بهترین روش‌ها است که هم در بافت طبیعی سینه مستقر می‌شوند و هم برای متقارن کردن آن کاربرد خوبی دارند. اگر در مورد این جراحی سوالات بیشتری دارید، با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول تزریق چربی به سینه

هزینه تزریق چربی به سینه به چه صورت است؟

هزینه این روش نسبت به پروتر بیشتر است، اما نتایجی طولانی‌تر خواهد داشت.

تغییر اندازه در تزریق کردن چربی به سینه تا چه حد است؟

با انجام یک جلسه تزریق چربی می‌توانید سینه‌ها را به اندازه دلخواه خود بزرگ کنید. هر چقدر میزان چربی بیشتر باشد سینه‌ها نیز بزرگ‌تر خواهد شد.

پس از تزریق چربی چه کاری باید انجام داد؟

تا دو هفته از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =

تماس با دکتر