مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی بینی / جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

به طور کلی آن دسته از بینی هایی که دارای ظرافت، پوست نازک و با غضروفی ضعیف هستند را بینی های استخوانی می نامند، بینی های استخوانی اغلب هرمی شکل و یا دارای قوس می باشند، از نظر اکثر جراحان بینی، نتیجه جراحی بینی استخوانی موفقیت آمیزتر و بهتر از جراحی بینی های گوشتی می باشد، فقط به این دلیل است که در جراحی بینی استخوانی، دست پزشک بازتر است چرا که انعطاف این گونه بینی ها در حین جراحی در مقایسه با جراحی بینی گوشتی بیشتر می باشد. یکی از عواملی که موجب بهم خوردن ظاهر بینی استخوانی و ایجاد تورفتگی یا قوس در بینی استخوانی شده است، ژنتیک می باشد، البته ضربه های وارده در طول دوران زندگی به بینی نیز بی تاثیر نیست.

جراحی بینی

علت قوز و برآمدگی بینی استخوانی

قوز بینی ممکن است علت خاصی داشته باشد که شامل عوامل ارثی و محیطی می شود در ادامه بیشتر در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

  • عوامل ارثی: یعنی علت بروز قوز بینی مادر زادی و ژنتیکی است که با رشد فرد و همچنین رسیدن به سن بلوغ بینی او بزرگ تر می شود.
  • عوامل محیطی: به معنای این است که بینی می تواند در اثر ضربه دچار شکستگی شود همین موضوع بر روی تنفس او تاثیر گذار باشد، عواملی که منجر به بروز چنین مشکلی می شوند.

روش انجام جراحی بینی استخوانی

روش باز: این روش جراحی همانطور که از نام او نیز مشخص است تغییرات زیادی را روی بینی می توان ایجاد کرد، جراح ابتدا در زیر تیغه بینی و پره ها برشی را ایجاد می کند تا بتواند از این طریق روی بینی تغییرات زیادی ایجاد کند.

روش بسته: برش های ایجاد شده در این جراحی داخل بینی است از جمله مزایای این روش جراحی می توان به تورم کم، مدت زمان کم جراحی و بهبودی سریع اشاره کرد. باید به این نکته اشاره کرد که انتخاب نوع جراحی بعد از مشاهده بینی توسط پزشک مشخص می شود.

مهم ترین اهداف افراد از جراحی بینی

جراحی درمانی بینی: کافی افراد به دلیل داشتن مشکلاتی چون پولیپ بینی یا انحراف بینی در زندگی روزمره و هنگام خواب یا تنفس دچار مشکل می گردند به همین دلیل برای برطرف کردن این قبیل مشکلات با انجام جراحی بینی، اقدام به درمان آن می نماید.

جراحی زیبایی بینی: یکی از عللی که افراد را به سمت جراحی زیبایی بینی سوق می دهد، تمایل به زیبا تر شدن و برطرف کردن عیوب بینی مانند تورفتگی یا قوز و ایجاد تقارن بینی می باشد.

ویژگی بینی استخوانی

همانگونه که در بالا گفته شد، بینی های استخوانی اغلب دارای قوس یا تورفتگی در ناحیه پل بینی می باشند، یا ممکن است نوک بینی کج یا سرپایینی باشد، غضروف ظریف و پوست نازک یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که  بینی های استخوانی را تبدیل به یک کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی بینی نموده است.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره درباره جراحی زیبایی بینی با دکتر محمدرضا ترحمی رتبه اول بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی با شماره های 02126761574 – 09120800120 – 09120800121 تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

در صورت ابتلا به بیماری خاص یا مصرف نمودن داروهای خصی حتما با پزشک متخصص جراحی پلاستیک مشورت نمایید.
– انجام آزمایشات خون و آزمایشاتی که توسط پزشکان تجویز گشته است.
– ممنوعیت مصرف داروهای مسکن بمدت 2 هفته قبل از عمل بینی
– خودداری از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات از دو هفته قبل از عمل
– حدالامکان سعی کنید برای جراحی بینی با معده خالی به اتاق عمل بروید وناشتا باشید.
– شب قبل از جراحی بینی استحمام نمایید.

مراقبت های پس از جراحی بینی استخوانی

استفاده از کمپرس یخ بمدت 3 روز برای کاهش ورم و کبودی ناشی از جراحی
– شستشوی مداوم بینی با سرم مخصوصی که توسط پزشک تجویز متخصص تجوزیز گشته است.
– خوددرای از تخلیه بینی(فین کردن) حداقل تا 2 هفته پس از جراحی
– استراحت مطلق و خوابیدن به پشت حداقل تا 3 الی 4 روز
– در زمان خوابیدن از دو بالش زیر سرتان استفاده کنید تا سرتان بالاتر بدنتان قرار گیرد و جریان خون به راحتی جریان یابد.
– پرهیز از قرار گرفتن در آفتاب حداقل تا 2 هفته پس از جراحی
– در طول دوهفته اول پس از جراحی از خندیدن یا گریستن شدید اجتناب گردد.
– تا چند ماه پس از جراحی از زدن عینک بر روی چشم، اجتناب گردد یا حدالامکان از عینک های بدون فریم استفاده گردد.
– بمدت 2 ماه از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خوددراری نمایید.
– از خوردن خوراکی های سفت و خوراکی هایی که به جويدن زيادي نياز دارند پرهیز گردد.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از جراحی بینی

هزینه جراحی بینی استخوانی

از جمله عواملی که در برآورد هزینه جراحی بینی تاثیر گذار می باشد می توان به موارد چون میزان پیچیدگی جراحی، نوع روش استفاده شده در جراحی، حق الزحمه پرشک،میران تخصص و تبحر پزشک، هزینه بیمارستان و… اشاره نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران می توانید به لینک آبی رنگ رجوع نمایید. همچنین اگر شما ساکن شمال تهران هسنید یا دسترسی راحت تری به شمال تهران  وسعادت آباد دارید ما می توانیم لینک جراح پلاستیک خوب در شمال تهران را نیز به شما معرفی نماییم.

سوالات متداول

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 4 =

تماس با دکتر