مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی بینی / جراحی بینی گوشتی، بدون بازگشت!

جراحی بینی گوشتی، بدون بازگشت!

بینی گوشتی نوعی بینی است که غضروف نازک و پوستی ضخیم دارد، تصور برخی از افراد بر این است که جراحی بینی گوشتی ریسک بالایی دارد و ممکن است موفقیت آمیز نباشد یا تغییر مثبتی در ظاهر فرد ایجاد نکند.

خوشبختانه با پیشرفت علم جراحی بینی گوشتی  روند مثبت و رو به رشدی را طی می نماید. یکی از مهمترین عواملی که در میزان موفقیت جراحی بینی گوشتی بسیار موثر می باشد، میزان تبحر و تجربه جراح است، که این موضوع باعث می شود تا فرد نتیجه مطلوبی را نیز را جراحی دریافت کند.

جراحی بینی گوشتی چیست

برخی از نمونه کار های جراحی بینی دکتر ترحمی 👇

مقایسه بینی استخوانی و گوشتی

بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی کاملا با یک دیگر متفاوت هستند از جمله تفاوت های این دو بینی عبارتند از:

  • یکی از ویژگی های مهمی که بینی استخوانی دارد این است که برخلاف بینی گوشتی دارای پوست نازک ،غضروف های قوی و مستحکم می باشد به همین دلیل تمامی جزییات و ایرادات آن مشخص است، اما بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوست و بافتی که دارد نمی توان جزییات بینی به راحتی قابل مشاهده و تشخیص داد.
  • بینی های گوشتی از نظر ضخامت با یکدیگر تفاوت دارند واغلب نوک افتاده ای نیز دارند، در مقابل ایراد یک بینی استخوانی ممکن است یه دلیل قور وانحراف آن باشد که به راحتی قابل تشخیص می باشد.
جراحی بینی گوشتی

نتیجه جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی یکی از جراحی های زیبایی حساس و خطیری است،چرا که علاوه بر رعایت تقارن سوراخ های بینی و تیغه میانی بینی نیز باید به گونه ای تحت جراحی قرار گیرد که ظاهری زیبا به بینی ببخشد و همچنین اندازه آن با صورت شخص تناسب داشته باشد. رعایت تمامی این موارد برای رسیدن به یک جراحی زیبایی بینی گوشتی موفق بستگی به میزان خلاقیت، تجربه و تبحر جراح و متخصص پلاستیک خوب بستگی دارد. هر اندازه که پزشک متخصص تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد میزان موفقیت بالاتر است.

مراقبت های قبل از جراحی بینی گوشتی

انجام مراقبت های لازم قبل از جراحی بینی گوشتی باعث شده تا روند جراحی به خوبی انجام شود. از جمله مراقبت های لازم قبل از جراحی بینی گوشتی عبارتند از:

  • حتما می بایست قبل از جراحی استحمام کنید چرا که بعد از جراحی تا چند روز امکان استحمام ندارید.
  • روز قبل از جراحی حتما غذاهای سبک مصرف کنید و حداقل 8 ساعت قبل از غذا خودن پرهیز کنید.
  • در روز جراحی حتما یک نفر را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید.
  • از مصرف دخانیات و الکل دو هفته قبل از جراحی به شدت اجتناب کنید.
  • اگر داروی خاصی را مصرف می کنید حتما پزشک خود را در جربان این موضوع قرار دهید.
  • داروهایی که منجر به رقیق شدن خون می شوند حدودا 2 هفته قبل از جراحی مصرف آن را قطع کنید.
  • حتما در روز لباس های گشاد بپوشید تا در زمان پوشیدن لباس دچار مشکل نشوید.

مراقبت های لازم پس از جراحی بینی گوشتی

پس از پایان جراحی زیبایی بینی، به دلیل آسیبی که به بافت آن وارد شده بینی بلافاصله شروع به ورم کردن می نماید، به همین دلیل مهمترین کاری که باید انجام شود قرار دادن کمپرس های یخ در اطراف بینی جهت کاهش کبودی و ورم های حاصله می باشد. در هنگام خواب لازم است حتما از دوبالش در زیر سر خود استفاده نمایید و سر خود را بالاتر از قلب و تنه خود نگه دارید، این کار موجب می شود که روند گردش خون سریعتر انجام شود.

حدالامکان مصرف الکل را کاهش دهید،چرا که سدیم موجود در الکل باعث افزایش التهاب می گردد. به هیچ وجه با آب داغ استحکام نکنید چرا که ورم بینی را افزایش می دهد. از ورزش ها و فعالیت های سنگین و تهاجمی به مدت 6 ماه اکیدا اجتناب نمایید.

اگر بعد از جراحی بینی اگر خونریزی بینی شدید یا حالت تهوع ، استفراغ و اسهال مکرر داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید. سعی کنید 2 الی 3 روز پس از عمل استحمام نمایید. نوشیدن آب کرفس در بهبود کبودی و کاهش ورم شما کمک می نماید.

سوالات متداول شما در مورد جراحی بینی گوشتی

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 14 =

تماس با دکتر