مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / لاغری و پیکرتراشی / جراحی پلاستیک جهت کاهش وزن صحیح است؟

جراحی پلاستیک جهت کاهش وزن صحیح است؟

جراحی پلاستیک جهت کاهش وزن صحیح است؟

در دنیای امروز با توجه به سبک زندگی و نوع تغذیه، یکی از دغدغه های انسان داشتن تاسب اندام است. رسیدن به اندام ایده آل و وزن مناسب راه های زیادی دارد ولی اکثر ما در رژیم و ورزش که مطمئنا بهترین راه رسیدن به این هدف است، موفق نیستیم.

در اینجا ما به راه های دیگر رسیدن به اندام ایده آل می پردازیم:

جراحی-پلاستیک

چه موقع جراحی پلاستیک لازم است؟

قدم اول محاسبه میزان اضافه وزن است با یک فرمول ساده که طی آن وزن (به کیلوگرم ) تقسیم بر قد ( به متر) فرد به توان دو می شود. [ قد به توان دو / وزن = BMI]

با این روش شما می توانید دریابید که چه مقدار اضافه وزن دارید. اگر حاصل این تقسیم 35 یا بیشتر است و شما در رژیم و ورزش موفق نیستید باید جهت جراحی هایی مانند کوچک کردن معده یا بای پس روده (Intestinal bypass) اقدام کنید. به هیچ عنوان در این حالت دنبال روش ها جراحی پلاستیک مانند تخلیه چربی، لیپوماتیک ، ابدومینوپلاستی و سایر روش های تبلیغی نباشید. انجام این روش ها در این وزن خطر بالای آمبولی و مرگ دارد. حال اگر نتیجه تقسیم بالا در شما کمتر از 35 است می توانید جهت تناسب اندام از انواع روش های جراحی پلاستیک و پیکرتراشی استفاده کنید.

اگر سابقه زایمان یا افزایش و کاهش وزن شدید نداشته باشید با انجام لیپوساکشن شما به نتیجه دلخواه می رسید. اگر هر کدام از موارد بالا را داشته اید احتمالا نیاز به ابدومینوپلاستی دارید. حال تفاوت این دو روش چیست؟

تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن روشی است که طی آن فقط چند عدد سوراخ در سطح پوست ایجاد شده و چربی ها تخلیه می شود. این کار به کمک دستگاه های مختلفی انجام می شود که نام های لیپولیزر، لیپوماتیک، vaser، PAL، واترجت و … دارد. این موارد بیشتر تکنولوژی های متفاوت بوده و در نتیجه عمل تفاوتی ایجاد نمی کند.

ابدومینوپلاستی یا همان جراحی باز یا لیفت شکم روشی است که طی آن با برش جراحی در ناحیه برش سزارین پوست و چربی اضافی برداشته می شود.

کلیه این جراحی ها هم با بیهوشی عمومی و هم با بی حسی از ناحیه کمر قابل انجام است و اگر شما کاندید مناسب برای انجام آن ها باشید نتیجه عالی از این جراحی ها دریافت می کنید.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره درباره جراحی زیبایی بینی  با دکتر محمدرضا ترحمی رتبه اول بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی
 با شماره های 02126761574 – 09120800120 – 09120800121  تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

کلام آخر

با توجه به توضیحات ذکر شده انجام ناآگاهانه این جراحی می تواند برای بیماران خطرساز باشد. برای اینکه مشکلی در روند جراحی پلاستیک ایجاد نشود توصیه می گردد در انتخاب جراح پلاستیک دقت لازم را داشته باشید. با صرف زمان بیشتری می توانید یک متخصص با تجربه و ماهر بیابید که از نتیجه جراحی اطمینان کافی داشته باشید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 3 =

تماس با دکتر