مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی بینی / سن مناسب جراحی زيبابی بينی

سن مناسب جراحی زيبابی بينی

امروزه جراحی زیبایی بینی، یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی به خصوص در ایران محسوب می شود. جراحی بینی بته به عوامل مختلفی می تواند بسیار یا پیچیده باشد. عوامل زیادی در این مورد دخیل هستند که از جمله آن ها می توان فرم بینی که می تواند استخوانی یا گوشتی باشد، جراح، که خود یک فاکتور بسیار مهم است و یکی دیگر از فاکتورها، سن مناسب برای عمل بینی است.

نوجوانان به دلیل تاثیر زیاد شبکه های اجتماعی و با ددن همسن و سال های خود و مد جامعه تثمبم له این جراحی می گیرند. بینی یکی از اعضایی است که همیشه در حال رشد است ولی در سنین نوجوانی هنوز شکل خود را کامل دست نیافته و به همین دلیل نباید برای جراحی عجولانه تصمیم گرفت. در صورتی که این عمل در سنین پایین صورت گیرد، ممکن است نتیجه عمل راضی کننده نبوده و همین اعتما به نفس افراد را کاهش دهد.

بهترین-سن-جراحی-بینی

نوجوانان چه زمانی مجاز به جراحی بینی هستند؟

تا زمانی که بینی به اندازه کافی رشد نداشته باشد ( یعنی تاق بل از بلوغ) و فرد دوران بلوغ خود را پشت سر نگذارد، صلاح نیست تا جراحی بینی را انجام دهد. یک جراح خوب نیز اجازه چنین کاری را نمی دهد. این عمل در دوران بلوغ مجاز نیست، چرا که می تواند سبب تغییر فرم بینی مورد نظر شده و یا ان را دفرمه کند. سنی که برای دختران مد نظر است بین 15 الی 16 سال و برای پسران حدود 16 تا 17 سال در نظر گرفته می شود.

بهترین سن جهت انجام جراحی بینی، چه زمانی است؟

بهترین و مناسب ترین سن برای انجام عمل بینی بین 20 الی 30 سال سن است. وقتی افراد به رشد و بلوغ کامل رسیده باشند، در واقع آن سن مناسب ترین سن برای انجام این جراحی است. در این سن نیز افراد می توانند تا حدودی براساس منطق خود تصمیم بگیرند. و برای انجام جراحی نمی توان بر اساس مد و جو اطرافیان تصمیم گیری کرد. به علاوه در سنین 20 تا 30 سالگی بدن در  شرایط آماده ای قرار دارد و انجام جراحی می تواند با موفقیت بیشتری انجام شود. ترمیم بینی و دوران نقاهت نیز سریع تر و با بهبودی بیشتری خواهد بود.

یکی از نکات قابل توجه در انجام جراحی بینی مهارت جراح در انجام آن است . انجام جراحی بینی در هر سنی نیازمند دانش و تجربه بالای جراح برای دستیابی به نتیجه مطلوب و استاندارد است. تجربه و سابقه طولانی جراح در انجام جراحی اهمیت دارد. پیش از جراحی بینی برای انتخاب جراح مناسب دقت زیادی به خرج دهید و برای انتخاب بهترین جراح بینی جست و جو نمایید. با مشاهده نمونه کار های متعدد جراح می توانید انتخاب مناسب تری داشته باشید.

حداکثر سن جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی محدودیتی وجود ندارد و می توان تا سنین بالا برای جراحی بینی اقدام نمود. اما معمولا جراحی بینی پس از 60 سالگی توصیه نشده و انجام نمی شود. انجام نشدن جراحی در سنین بالا به دلیل وجود بیماری های زمینه ای در این سنین است. بیماری هایی همچون دیابت و بیماری های قلبی انجام جراحی را دشوار می کند. از این رو انجام جراحی های غیر ضروری با بیهوشی در این سنین مناسب نیست. از طرفی با افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست کاهش یافته و همچنین قدرت ترمیم و بازسازی بدن در سن بالا کاهش میابد. با رسیدن به سنین کهنسالی سلول های کلاژن و کشسان کمتری در پوست تولید می شود و در نتیجه ترمیم پوست و حفظ فرم جدید سخت تر خواهد بود.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =

تماس با دکتر