مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی سینه / سوتین بعد از عمل جراحی پروتز سینه

سوتین بعد از عمل جراحی پروتز سینه

استفاده از سوتین بعد از عمل پروتز سینه یکی از موضوعاتی است که سبب دغدغه بسیاری از بانوان شده است. پس از عمل جراحی پروتز سینه، انتخاب سوتین مناسب از اهمیت بسیاری برخوردار است. سوتین صحیح نه تنها به شکل و ظاهر طبیعی پروتز کمک می‌کند بلکه از نظر راحتی، پشتیبانی و بهبود فرآیند بازگشت به زندگی روزمره نیز اهمیت دارد. در این مقاله قصد داریم در خصوص استفاده از سوتین بعد از عمل پروتز سینه و مدت زمانی که باید از آن استفاده کرد، بپردازیم و قصد داریم چند نکته مهم در خصوص انتخاب و استفاده از سوتین بعد از جراحی پروتز سینه را بیان کنیم.

سوتین بعد پروتز سینه

اهمیت استفاده از سوتین پس از پروتز سینه

استفاده از سوتین های مخصوص پس از عمل پروتز سینه، یکی از مهم ترین مسائلی است که باید راجع به آن صحبت کرد. این سوتین ها همچون محافظ سینه عمل می کنند. سوتین های مخصوص پس از عمل پروتز جهت نگهداری سینه ها پس از جراحی استفاده می شوند و همچون پانسمان در این ناحیه عمل می کنند. برخی اوقات برای برخی افراد، سوتین ویژه ای توسط بهترین جراح پلاستیک تجویز می شود که جنبه طبی دارد. البته هر سوتینی هم برای این دوره تجویز نمی شود. برای استفاده از این سوتین ها بهتر است با جراح خود مشورت نمایید.

مزایای سوتین طبی پس از عمل پروتز سینه

جراحی پروتز سینه به دلایل مختلفی انجام می شود. رعایت نکات مراقبتی پس از این عمل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از سوتین های طبی و مخصوص پس از این جراحی برای بانوان توصیه است که پزشکان می دهند.

یکی از مزایایی که بستن سوتین های مخصوص پس از عمل پروتز دارد، این است که می تواند به یکسان نگه داشتن پروتزهای سینه کمک زیادی کند تا از تغییرات ظاهری نامطلوب پیشگیری نماید. در اکثر موارد، پزشکان سوتین های مناسب با وضعیت بیماری فرد اقدام به عمل پروتز سینه می کنند همانطور که گفته شد، این سوتین ها همچون پانسمان عمل می کنند و سینه ها را در وضعیت استانداردی نگه می دارند. نتایج مطلوب در اثر استفاده از سوتین های مناسب پس از پروتز سینه حاصل می شود که می تواند در فرم دهی سینه نقش داشته باشد.

سوتین مناسب جهت بعد پروتز سینه

طول مدت زمان استفاده از سوتین های مخصوص پس از پروتز مطابق با نظر پزشک است. در واقع استفاده از سوتین پس از پروتز سینه، یکی از روش های مراقبتی موثر است که در صورت عدم رعایت بیمار، نتیجه مطلوب حاصل نمی شود با بستن سوتین طبی بعد پروز سینه می توان شاهد کاهش درد بیماران و عوارض آن خواهید بود.

مدت زمان بستن سوتین بعد از پروتز

به طور میانگین، مدت زمان استفاده از سوتین های طبی و مخصوص بعد از عمل پروتز سینه یک ماه است. اما باز هم با نظر پزشک این مدت زمان می تواند بیش تر یا کم تر شود. بسیاری از متخصصین بر این نظرند که تا 24 ساعت پس از جراحی به طور مداوم از این سوتین های استفاده نمود. بستن مداوم این سوتین ها پس از جراحی می توانند از تغییر حالت و فرم پروتزها پیشگیری نمایند و کمک زیادی به شکل گیری صحیح پروتزها نمایند. در صورتی که این سوتین ها بنابه تجویز پزشک استفاده نشوند، می توانند سبب عدم قرارگیری آن ها در محل مناسب خود شوند. به علت عدم مقاوت نقاط جراحی، این پروتزها می توانند حرکت کنند.

اگر پروتزها حرکت کنند، پروتز سینه، فرم صحیح خود را از دست می دهد. بیماران با استفاده از سوتین پس از عمل پروتز سینه می توانند شاهد تورم و التهاب کم تر سینه ها باشند که همین امر از درد آن ها میکاهد. استفاده از سوتین برای دیگر جراحی های سینه همچون لیفت سینه و ماموپلاستی نیز تجویز می شود تا از افتادگی آن ها پیشگیری نماید.

سوتین مناسب بعد از پروتز سینه

سوتینی که برای پس از جراحی پروتز سینه باید استفاده شود، باید فاقد هر نوع سیمی باشد. چرا که سیم می تواند سبب بروز یک سری مشکلات در افراد شود. سوتین مورد استفاده نباید آسیبی به محل برش ها وارد کند و یا بر روی پروتزها فشار وارد کند، چرا که برای آن ها مضر می باشد.

جهت بهبود سریع و عملکرد خوب پروتزها در بیماران، پزشک متخصص سوتین های طبی را تجویز می نماید. این سوتین ها تفاوت های زیادی با سوتین های معمولی دارد که استفاده منظم از آن ها در روند بهبودی، تاثیر زیادی دارد.

برخی اوقات، باند سینه مانع از حرکت و جابه جایی پروتز سینه می شوند که در قسمت بالایی سینه بسته می شود. تنظیم سوتین از نکات مهمی است که به جهت عدم درد و کبودی بسته می شود. کبودی این ناحیه با استفاده از سوتینی که مطابق با فرم بدن بیمار است، تنظیم می شود.

استفاده از سوتين طبی بعد از پروتز سینه

بهترین جراح پروتز سینه همیشه سعی دارند تا بیماران خود را با بستن سوتین های طبی پس از این جراحی متقاعد نمایند. تنظیم بندهایی در سوتین های طبی وجود دارد که به صورت دلخواه می توان آن ها را تنظیم کرد تا بهبودی سریع برای بیمار حاصل گردد. با اینکار فرم و شکل سینه ها شکل طبیعی به خود گرفته و دیگر پروتزها قادر به حرکت نیستند. البته باید در نظر داشته باشید که سوتین های طبی سبب محدویت در حرکت می شود و به همین دلیل کارها را می توان سخت تر انجام داد.

بهتر است در این دوره تا حاصل شدن بهبودی کامل استفاده از سوتین طبی مداوم باشد، زیرا سایر سوتین‌ها به جهت مراقبت از پروتز دارای استاندارد لازم نیستند. در کلینیک پزشکی دکتر پروانه منصوری تمامی نکات لازم در ارتباط با تهیه سوتین‌های مناسب بعد از پروتز و بررسی مدت زمان استفاده از آن با توجه به وضعیت فرد در اختیار بیمار قرار می‌گیرد.

کلام آخر

اگر بخواهیم خلاصه انچه که در این مقاله امده است را بگوییم، به این صورت است که استفاده از سوتین بعد از پروتز سینه می تواند تا حد زیادی از شدت درد، تورم و کبودی بکاهد. با استفاده از سوتین های طبی دیگر امکان حرکت و جابه جایی پروتزهای سینه وجود ندارد. همین هم دلیلی است بر فرم ثابت سینه ها.

بهتر است از سوتین های قابل تنظیم استفاده شود تا هر فرد متناسب با فرم سینه خود، آن ها را تنظیم نماید. این سوتین ها بهترین محافظ سینه ها پس از جراحی است.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − چهار =

تماس با دکتر