دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی صورت / جراحی لیفتینگ صورت و گردن
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

جراحی لیفتینگ صورت و گردن

جراحی لیفتینگ و کشیدن صورت و گردن+ هزینه، مزایا و عوارض

بالا رفتن سن و عوارض ناشی از آن بر روی صورت و ظاهر ما یک امر اجتناب ناپذیر است که برای همه ی افراد در طول زندگی پیش می آید. بالا رفتن سن، با مشکلاتی مانند به وجود آمدن چین و چروک یا لک های پوستی خود را نشان می دهد اما در میان این عوارض شل شدگی و افتادگی پوست بیش از دیگر مشکلات برای افراد ناراحت کننده و برطرف کردن این مشکلات در اولویت است.

خوشبختانه روش ها و تکنیک های مختلفی در پزشکی به وجود آمده که می تواند تا حدود زیادی این مشکلات را رفع کند و یا بروز آن را به تعویق بیاندازد.

ما در این مقاله سعی داریم به صورت اختصاصی اطلاعات جامعی در مورد لیفیتینگ صورت و کشیدن عضلات صورت و گردن به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

لیفت صورت و گردن چیست؟

افتادگی و شل شدن عضلات صورت به دلایل مختلف در طول زندگی برای افراد اتفاق می افتد. در نهایت افتادگی این ماهیچه در صورت و گردن تغییر شکل اساسی را در فرم صورت یا گردن به وجود می آورد.

طبقه طبقه شدن عضلات گردن در اثر افتادگی بیش از حد، شل شدن عضلات صورت و در نهایت ناحیه فک و گونه موجب به وجود آمدن ظاهری ناخوشایند در صورت فرد می شود.

فیلم جراحی لیفت صورت و گردن

در اینجا فیلم عمل جراحی ترمیم عضلات صورت در حین لیفت صورت برای پایدار کردن نتیجه جراحی و افزایش ماندگاری لیفت صورت توسط دکتر محمدرضا ترحمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را مشاهده می کنید.

 

 

 

دلایل افتادگی صورت و گردن

همیشه برخی عوامل در به وجود آمدن این  عارضه نقش موثر و مهمی دارند که شدت گرفتن افتادگی پوست در ناحیه صورت یا گردن را بیشتر می کنند. در صورتیکه شما هنوز دچار افتادگی صورت نشده اید می توانید با رعایت برخی مواردی که قابل کنترل است از وقوع این عارضه پیشگیری کنید. دلایل افتادگی صورت و گردن عبارتند از:

 • وراثت
 • استرس
 • عوامل محیطی
 • گرانش و جاذبه زمین
 • در معرض تابش نور خورشید
 • عادت های غلط روزمره مانند روی صورت خوابیدن، کشیدن پوست صورت و …

برخی دلایل قابل کنترل نیستند و نمی توان برای کنترل آن ها کاری کرد اما شما می توانید با رعایت نحوه ی خوابیدن یا تغذیه مناسبی که موجب سفت شدن عضلات پوست شما شود و رسیدگی مداوم به پوست خود تا حدود زیادی این عارضه را به تعویق بیاندازید.

علائم و نشانه های افتادگی صورت و گردن

اما چه زمانی ما دچار افتادگی عضلات و پوست در ناحیه صورت و گردن هستیم. در صورت مشاهده چه نشانه هایی لازم است برای درمان اقدام کنیم و به گزینه ی جراحی فکر کنیم. در اینجا به تعدادی از این نشانه های مهم اشاره می کنیم:

 • به وجود آمدن افتادگی در قسمت میانی صورت مانند گونه ها
 • به وجود آمدن خطوط عمیق در پلک پایین
 • به وجود امدن خطوط عمیق در کنار بینی که به نام خط خنده شناخته شده است.
 • عمیق شدن خطوط که در ناحیه زیر لی تا کنار فک قرار دارند.
 • تحلیل رفتن بافت های چربی صورت و افتادگی این بافت ها
 • رسوب چربی در زیر چانه و فک که موجب شل شدن و از بین رفتن فرم صورت می شود.

بهترین جراح لیفت صورت و گردن

برای یافتن بهترین جراح لیفت صورت و گردن لازم است تا تحقیقات کافی را انجام دهید و با آگاهی و  دانش به انتخاب پزشک معالج خود بپردازید. بهترین گزینه برای این جراحی انتخاب پزشک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی خوب است که توانایی و دانش بالایی برای جراحی های مربوط به صورت و گردن را داشته باشد و بتواند با کم ترین ریسک و عوارض جانبی جراحی را به بهترین شکل ممکن به انجام برساند.

شما می توانید با مراجعه به مطب پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و صحبت کردن با مراجعین از درصد رضایت بیماران و مراجعین از خدماتی که از پزشک دریافت کرده اند مطلع شوید.

مزایا جراحی لیفت صورت و گردن

برای برطرف کردن مشکلات افتادگی عضلات صورت یا گردن روش های مختلفی وجود دارد. شما می توانید برای برطرف کردن این مشکل از روش های مراقبت پوستی یا روش های تزریقی نیز بهره مند شوید، اما روش جراحی روشی است که ماندگاری بالایی دارد و میزان اصلاح مشکلات مربوط به صورت و گردن در آن بسیار محسوس و چشمگیر است.

 

ماندگاری جراحی لیفت صورت و گردن

شاید یکی از دلایلی که مراجعین را ترغیب به انتخاب این روش برای از بین بردن مشکلات افتادگی عضلات صورت و گردن خود می کند این باشد که روش های درمانی دیگر مانند لیفت با نخ یا تزریق و هایفوتراپی ماندگاری چندانی ندارند و بعد از مدتی صورت شما دوباره به حالت اولیه خود باز می گردد.

باید به شما بگوییم که ماندگاری لیفت صورت بین 5 تا 8 سال است که می توان گفت ماندگاری خوب و قابل قبولی است و حتی این عدد در برخی افراد به ده سال نیز می رسد. در برخی بیماران این ماندگاری به حدی است که مراجع دیگر نیازی به انجام عمل جراحی دوباره برای رفع افتادگی صورت و گردن خود پیدا نمی کند.

نکات ضروری که باید برای جراحی لیفت صورت و گردن بدانید

لازم است قبل و بعد از عمل جراحی لیفتینگ صورت و گردن به نکاتی توجه کنید که ما به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

 • شب قبل از جراحی استحمام کنید.
 • بعد از جراحی ممکن است تا چند هفته در صورت و گردن خود احساس کشیدگی داشته باشید. این موضوع طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.
 • احساس کم حسی یا بی حسی در لاله گوش تا چند هفته کاملا طبیعی است و جز عوارض جانبی این عمل جراحی است.
 • داروهای تجویزی توسط پزشک فوق تخصص پلاستیک را به صورت مرتب مصرف نمایید.
 • سه هفته قبل و بعد از عمل جراحی استعمال دخانیات ممنوع.
 • در عمل جراحی لیفت گردن ممکن است برای پیشگیری از تجمع مایع در ناحیه گردن به شما گن داده شود که استفاده از آن ضروری است.
 • با توجه به شرایط پوست و صورت خود انتظارات واقع بینانه از جراحی داشته باشید.

عوارض بعد از لیفت صورت و گردن

انجام هر عمل جراحی ممکن است برخی عوارض جانبی را با خود به همراه داشته باشد که مراجعه به بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی به وجود آمدن این عوراض را به صورت چشمگیری کاهش می دهد.

عوارض مانند سوزش، خارش، کبودی و تورم و احساس کشکش در ناحیه جراحی شده را می توان به عنوان عوارض جانبی این جراحی نام برد.

هزینه جراحی لیفت صورت و گردن

اگر گوشی تلفن خود را بردارید و چند تماس تلفنی با مطب چند جراح پلاستیک و زیبایی داشته باشید می توانید لیستی از قیمت های متفاوت را بدست آورید. اما این تفاوت قیمت ها از کجا نشات می گیرد.

در ابتدای امر ضروری است که بدانید قیمت نهایی بعد از معاینه توسط پزشک و جراح پلاستیک و زیبایی و میزان و شدت افتادگی صورت شما برآورد می شود.

قیمت نهایی بعد از اینکه میزان شدت افتادگی صورت شما و مدت زمانی که برای جراحی نیاز است بر اساس:

 • میزان مهارت و تبحر پزشک
 • سوابق شغلی و تحصیلی پزشک
 • مرکزی که در آن عمل جراحی صورت می گیرد
 • تجهیزات و لوازم جراحی
 • میزان شهرت و شناخته شده بودن پزشک

در برآورد قیمت هایی برای عمل جراحی لیفت صورت و گردن نقش موثری دارند. اما در مورد سلامت و زیبایی صورت خود هزینه و قیمت را در اولویت انتخاب پزشک معالج خود قرار ندهید تا بتوانید شاهد نتیجه ای قابل قبول و رضایتبخش را باشید.

 

سوالات متداول

ما در اینجا به تعدادی از سوالاتی که قبل از انتخاب گزینه جراحی برای لیفت صورت و گردن برای شما پیش می آید پاسخ می دهیم.

آیا برای انجام جراحی لیفت صورت و گردن لازم است موهایم تراشیده شود؟

خیر. نیازی به این کار نیست تنها یک برش خیلی کوچک در ناحیه پشت و بالای گوش زده می شود که پس از انجام عمل جراحی و گذراندن دوران نقاهت به طور کامل از بین می رود.

چه زمانی بخیه هایی در عمل لیفت صورت و گردن زده می شود را می توانم بکشم؟

بخیه هایی که در جلو گوش زده می شود را در روز ششم و هفتم می کشند و بخیه های دیگر اغلب تا روز دورازدهم به طور کامل کشیده می شود.

تا چه مدت بعد از عمل جراحی نمی توانم آرایش کنم؟

معمولا با گذشت ده روز بعد از عمل جراحی و کشیدن بخیه های جلوی گوش می توانید به روال عادی زندگی خود بازگردید و صورت خود را میکاپ کنید.

اما لازم است بدانید برای پاک کردن آرایش خود لازم است تا صورت خود در جهت بالا تمیز کنید.

آیا بعد از جراحی لیفت صورت و گردن برای آرایش و شستشوی موهایم مانعی وجود دارد؟

چهار روز بعد از انجام جراحی لیفت صورت و گردن می توانید موها را آب ولرم بشویید و به آرامی شانه بزنید. تا شش روز بعد از جراحی برای شستشوی موهای خود از شامپو استفاده نکنید.

توجه داشته باشید رنگ کردن و استفاده از دکلره برای موها تا سه هفته ممنوع است.

 

در پایان

باید اشاره کنیم که برای انجام این عمل جراحی لازم است در یک محدوده سنی خاصی باشید و شدت افتادگی صورت شما به حدی باشد که لزوم این انتخاب این روش احساس شود. بعد از در نظر گرفتن این موضوع لازم است تا با آگاهی کامل و بررسی تمام جوانب بهترین فوق تخصص پلاستیک و زیبایی را انتخاب کنید.

 

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =

تماس با دکتر