مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی سینه / تفاوت عمل پروتز سینه زیر عضله و روی عضله + مزایا و معایب

تفاوت عمل پروتز سینه زیر عضله و روی عضله + مزایا و معایب

قبل از اینکه به مزایا و معایب کاشت پروتز سینه در زیر عضله در مقابل روی عضله بیش از حد فکر کنید، باید نوع بدن فعلی خود و نتایجی را که امیدوارید به دست آورید نیز در نظر بگیرید و زمانی که مطمئن هستید که پیامدهای هر دو روش را درک می کنید، آنگاه شما و جراحتان می توانید در مورد مناسب ترین روش اقدام کنید.

تفاوت عمل پروتز سینه زیر عضله و روی عضله

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

پروتز سینه بر روی عضله

آیا بافت طبیعی سینه فراوانی برای عمل دارید یا سینه های شما به طور طبیعی کوچکتر هستند؟ اگر اولی باشد، احتمالاً کاشت سینه روی عضله (تکنیک زیر غده ای) توصیه می شود. این روش بیشتر برای زنان با سینه‌های بزرگ‌تر به کار می‌رود. با این حال، به طور کلی برای زنان با بافت سینه طبیعی بسیار کمی توصیه نمی شود.

انتخاب پروتز سینه روی عضله می تواند به ایجاد ظاهری بارزتر و طبیعی کمک کند. همچنین می توان از پروتزهای بزرگتر در طول این روش استفاده کرد زیرا نیازی به دستکاری یا کشش عضله روی پروتز نیست. در عوض، روی عضله قرار می گیرد که سپس به عنوان یک تکیه گاه داخلی برای ایمپلنت عمل می کند. اگر به دنبال دستیابی به ایمپلنت هایی هستید که احتمال تقلید بافت سینه را افزایش می دهند، بدون شک این راه حلی است. بسیار مهم است که ایمپلنت ها قبل از جراحی اندازه مناسبی داشته باشند.

بیایید اکنون گزینه کاشت سینه در زیر عضله را در مقابل روی عضله در نظر بگیریم. این تکنیک سال‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گرفت و در ابتدا تنها روشی بود که اتخاذ شد. این یک انتخاب محبوب برای بسیاری از زنان باقی مانده است.

پروتز سینه در زیر عضله

برای زنانی که به طور طبیعی ریزه اندام تر هستند، یا آنهایی که به طور طبیعی سینه های کوچکتری دارند، کاشت سینه زیر عضلانی (زیر عضلانی) اغلب گزینه ارجح است. پروتز معمولا در بالای عضله سینه ای کوچکتر و زیر عضله سینه ای بزرگتر قرار می گیرد. این به پروتز اجازه می دهد تا از بافت طبیعی سینه جدا بماند. از آنجایی که عضله به عنوان یک مانع بین ایمپلنت و بافت پستان عمل می کند، احتمال انقباض کپسولی (تشکیل بافت اسکار در اطراف ایمپلنت) بسیار کمتر است. همچنین یک مزیت اضافه وجود دارد که عضلات اطراف پروتز کار بسیار خوبی برای نگه داشتن آن در جای خود انجام می دهند. همچنین باعث ایجاد یک خط بسیار صاف از دیواره قفسه سینه تا پروتز می شود. این به دستیابی به نتیجه طبیعی تر از دو گزینه کمک می کند، بنابراین هنگام تصمیم گیری بین پروتز سینه در زیر عضله در مقایسه با بیش از حد ارزش آن را در نظر بگیرید. قبل از اینکه به تصمیم نهایی خود برسید، ارزش دارد که تفاوت‌های خود عمل جراحی و دوره نقاهت پس از جراحی را در نظر بگیرید.

مزایا و معایب عمل پروتز سینه زیر عضله و روی عضله

در صورت انتخاب پروتز روی عضله، روش جراحی ساده‌تر و کم‌تهاجمی‌تر است. عضله به هیچ وجه نیازی به حرکت یا برش ندارد و این باعث ناراحتی کمتری بعد از آن می شود. این باعث می‌شود دوره نقاهت سریع‌تر و کم‌تر دردناک‌تر شود، اگر زمان محدودی برای بازیابی کامل پس از عمل دارید، ایده‌آل است. انتظار داشته باشید قبل از از سرگیری فعالیت های سبک و بازگشت به محل کار، چند روز را به استراحت کامل بگذرانید.

مزایا و معایب عمل پروتز سینه زیر عضله و روی عضله

بیشتر بدانید: هزینه عمل پروتز سینه

انتخاب پروتز سینه تحت عضله در مقابل بیش از آن مزایای خود را دارد. نتایج شما طبیعی تر به نظر می رسد، زیرا پروتز تا حد زیادی توسط عضله سینه ای اصلی پوشانده می شود. این بدان معنی است که از بیرون هیچ نشانه قابل مشاهده ای از پروتز وجود نخواهد داشت، فقط بافت طبیعی سینه وجود دارد. این روش به خودی خود تهاجمی تر از گزینه جایگزین است. عضله اصلی باید بریده شود تا پروتز در جای خود قرار گیرد. پس از انجام این روش، ممکن است متوجه شوید که پروتزها با انقباض ماهیچه‌های قفسه سینه کمی تغییر شکل می‌دهند. همچنین ممکن است برای مدتی در این ناحیه مقداری از دست دادن قدرت را تجربه کنید. زمان ریکاوری به دلیل جراحی پیچیده تر طولانی تر و ناراحت کننده تر است، بنابراین قبل از رزرو هر نوع روشی مطمئن شوید که برای این کار آماده شده اید.

در هر جایی که انواع پروتز سینه گذاشته شده است، رعایت توصیه‌های مراقبت‌های پس از عمل از طرف متخصصان امری حیاتی است. ناراحتی و درد کاملا طبیعی است و می توان به طور موثر با مسکن ها آن را مدیریت کرد. معمولاً پاراستامول یا ایبوپروفن کافی است، اما در برخی موارد ممکن است مرفین تجویز شود. برای اینکه بهترین شانس را برای بهبودی آرام و موفقیت آمیز داشته باشید، به شما دستور داده می شود که به مدت 7 روز سوتین خود را عوض نکنید و هر لباس ریکاوری پیشنهادی دیگری را بپوشید.

این اطمینان حاصل می کند که سینه های شما در هنگام بهبودی در موقعیت خود قرار می گیرند. شما باید زخم را خشک نگه دارید و توصیه هایی در مورد بهترین راه برای رسیدن به این هدف هنگام دوش گرفتن داده خواهد شد. بسته به شرایط فردی شما باید به مدت 6 تا 12 هفته از ورزش خودداری کرد و پرواز بعد از 2 تا 6 هفته ممکن است بسته به شرایط فردی شما.

بسیار مهم است که در تمام قرار ملاقات های مراقبت از زخم رابعد از عمل پروتز سینه خود را با پزشکتان داشته باشید. زیرا این امر به شما امکان می دهد هر گونه سوالی را بپرسید. همچنین به شما آرامش می دهد که بدانید به دقت تحت نظر هستید و بهبودی شما به اندازه خود عمل مهم است. باید بدانید که انجام این عمل با بهترین جراح پروتز سینه بهترین نتیجه را برای شما به همراه خواهد داشت.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

تماس با دکتر