مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی لیفت باسن

جراحی لیفت باسن میتواند با بالا کشیدن و سفت کردن پوست باسن و از بین بردن چین و چروک‌های موجود بر روی بافت، ظاهر این ناحیه را بهبود میبخشد. این روش علاوه بر حذف چین و چروک، می‌تواند باعث افزایش برجستگی بافت باسن نیز گردد. جراحی لیفت باسن می‌تواند به صورت مستقل یا همراه با دیگر روش‌های جراحی دیگر انجام شود، از جمله لیپوماتیک باسن، لیپوماتیک ران، تزریق چربی در باسن و یا پروتز باسن که  انجام همزمان این روش‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا نتایج بهتر و هماهنگ‌تری در بهبود شکل و حجم باسن خود بدست آورید.

در بسیاری از خانم ها این ناحیه به دلیل تجمع چربی، ظاهر زیبای خود را از دست داده است و همین می تواند سبب کاهش اعتماد به نفس در آن ها شود. پس از ورزش و تغذیه سالم، لیفت باسن روشی است که می تواند فرد را به نتیجه مورد نظر ان ها به سرعت برساند. انتخاب بهترین جراح پلاستیک برای این عمل می تواند نتایج خوبی را به ارمغان بیاورد. در این مقاله با ما همراه باشید تا درباره این جراحی و نحوه انجام آن، اطلاعات بیش تری کسب نمایید.

لیفت-باسن

هدف از لیفت باسن چیست؟

جراحی لیفت باسن، عملی است که می تواند با از بین بردن چربی های اضافی در بافت های زیرین، سبب ظاهری زیبا شود و افتادگی پوست این ناحیه را برطرف نماید. این عمل یک کانتور طبیعی به کمر، باسن و پشت ران ها می دهد.

 • بالا کشیدن باسن برای فرم دهی
 • جوانسازی پایین تنه
 • بدنی با فرم و انحنای بیش تر
 • ظاهر زیباتر در پایین تنه نسبت به دیگر اندام ها
 • سفت تر و صاف تر کردن باسن

اقدامات لازم قبل از لیفت باسن

لیفت باسن می تواند خطوط باسن را از بین برده و سبب خوش فرم شدن هر چه بیش تر باسن شود. دستورالعمل هایی باید قبل از این جراحی انجام شود که در این جا به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 • باید دو هفته قبل از جراحی، از استعمال دخانیات از جمله سیگار اجتناب شود، چرا که این مواد می توانند خاصیت ارتجاعی پوست را ز بین ببرند.
 • بهتر است دو هفته قبل از عمل از مولتی ویتامین ها استفاده شود.
 • بیماران باید داروهای مصرفی را به پزشک خود بگویند.
 • استفاده از قرص های د بارداری تا یک ماه قبل از عمل ممنوع است،چرا که می تواند سبب کاهش ترومبوز وریدی شود.
 • مشروبیات الکلی نیز قبل از عمل نباید مصرف شود، جرا که می تواند سبب تداخل با داروهای بیهوشی شود.
 • موادی که شامل آسپرین و ایبوپروفین هستند، باید به مدت دو هته قبل از عمل مصرف نشوند، چرا که مصرف آن ها ممکن است سبب ایجاد مشکلاتی در بیهوشی و جراحی آن ها گردد.

جراحی لیفت باسن چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی به باسن، یکی از انواع عمل های لیفت باسن است که به صورت سرپایی انجام می شود و هیچ نگرانی ندارد، چرا که این چربی برای فرم دهی به بدن تزریق می شود و می تواند این چربی از سایر قسمت ها بدن فرد برداشته شده و به باسن تزریق شود. پس خبری از چربی و یا ژلی که از بیرون از بدن شما آمده باشد نیست؛ شما تنها به کمک خودتان زیباتر می شوید. بررسی و معاینه بدن فرد توسط پزشک متخصص، از اهمیت زیادی برخوردار است. جراح با بررسی ظاهر بدن و باسن و فرم آن و همچنین خطوط باسن و کیفیت پوست می تواند انتظارات واقع بینانه از عمل را برای بیمار بازگو نماید.

این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود و حداکثر 2 ساعت به طول می انجامد. قبل از عمل نواحی که باید به آن جا تزریق شوند علامت گذاری می شوند. برای جراحی، دو برش بسیار ظریف ایجاد شده و کانول ساکشن وارد این نواحی شده تا تزریق چربی صورت گیرد. پس از عمل، مدتی کوتاه جای زخم باقی می ماند، اما به مرور از بین می رود. معمولا زخم ها در کشاله ران دیده می شود. این در صورتی امکانپذیر است که لیفت ران نیز انجام شود. ولی با لیفت باسن به تنهایی دیگر چیزی مشخص نخواهد بود و زخم ها تنها در ناحیه باسن بوده که با لباس زیر پوشیده می شود.

فرم-دهی-باسن-با-لیفت

دستورالعمل های بعد از جراحی لیفت باسن

 • مراقبت های پس از هر نوع جراحی و به خصوص جراحی های زیبایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که می تواند به منیجه مورد انتظار کمک بسیاری کند و روند بهبود را تسهیل نماید. فرد باید در خصوص نحوه برداشتن بخیه ها و انجام فعالیت های روزمره از نو و دارئهای مصرفی با پزشک خود صحبت نماید.
 • استفاده از گن های مخصوص تا مدت ها پس از جراحی ضروری است.
 • قرار گرفتن در زیر نور خورشید و استفاده از کرم ضد آفتاب SPF15 ضروری است.

علاوه بر این، بیماران باید در صورت انجام مراقبت های بعدی، اطلاعات خاصی را از جراح خود بخواهند. مهم است که بیمار بهداشت خوب و وزن ثابت را برای نتیجه طولانی مدت حفظ کند.

عوارض احتمالی عمل لیفت باسن

بیهوشی و خطرات کلی که هر جراحی در پی دارد، برای لیفت باسن نیز صدق می کند. از جمله این خطرات می توان به خونریزی و عفونت اشاره کرد. از دیگر خطرات مربوط به لیفت باسن عبارتند از :

 • ایجاد توده های کوچک و یفت زیر پوستی که به آن ها نکروز چربی گفته می شود.
 • جمع شدن مایعات زیر پوست که به آن سروما گفته می شود.
 • ترومبوز ورید عمقی
 • باقی ماندن و آثار زخم
 • آسیب به عصب سیاتیک

نتیجه عمل لیفت باسن

معمولا اکثر افرادی که لیفت باسن انجام می دهند، از نتیجه جراحی خود راضی بوده و به نتیجه مورد نظر خود دست یافته اند. همین امر می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس در آن ها شود. معمولا جراحی لیفت باسن دائمی است و البته که باید این نکته ذکر شود که در صورتی که تعادل وزن حفظ شود. اما در صورتی که این روش منجر به عدم تقارن باسن یا اصلاح نادرست باشد، ممکن است نیاز به انجام جراحی ترمیم باشد.

برای آن که نتایج لیفت باسن را متوجه شوید، باید با توجه به روشی که برای لیفت باسن استفاده شده است، بین 3 تا 6 ماه صبر کنید. اگر تزریق چربی به باسن به لیفن باسن انجام شده است باید 3 ماه بعد از تزریق نتیجه را مشاده کرد زیرا قبل از آن تورم و چربی های اضافی سبب فرم دهی به باسن می شود. همچنین در افرادی که پروتز باسن انجام داده اند، نیز تا اتمام ورم های بعد از جراحی باید صبور باشند.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

تماس با دکتر