مدت زمان مطالعه ۲۱ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / لاغری و پیکرتراشی / لیفت ران و انواع آن، راهی برای داشتن پاهای خوش فرم

لیفت ران و انواع آن، راهی برای داشتن پاهای خوش فرم

فهرست محتوا نمایش

جراحی لیفت ران که به آن ران پلاستی نیز گفته می شود، افتادگی پوست شل و رسوبات چربی را از بین می برد و شکل ران‌های شما را تغییر می‌دهد. معمولاً پس از کاهش وزن قابل توجه به دلیل چالش های کشسانی ضعیف پوست توصیه می شود. خاصیت ارتجاعی به کانتور شدن پوست شما به عضلات و سایر ویژگی های آناتومیکی کمک می کند. هنگامی که خاصیت ارتجاعی کمی دارید، پوست افتاده و شل می شود. متأسفانه، هیچ مقدار ورزش خاصیت ارتجاعی ضعیف پوست را درمان نمی کند. این جراحی پاها را لاغرتر و بافت ران را محکم‌ تر میکند. در حالی که لیفت در قسمت داخلی ران رایج تر است، ما این روش را روی قسمت بیرونی ران نیز انجام می دهیم. ران‌پلاستی خارجی می‌تواند باسن‌های صاف‌ تر و باریک‌ تر را برای کاندیدای این جراحی به همراه داشته باشد.

قبل-و-بعد-لیفت-ران

این روش برای مردان و زنانی که با پوست شل از بالای ساق تا باسن سروکار دارند بسیار عالی است. کاهش وزن و افزایش سن می تواند باعث افتادگی بیش از حد پوست در اطراف ران و ران شود. جراحان پلاستیک معمولاً روش‌های جراحی ران را برای برداشتن چربی، پوست و بافت اضافی انجام می‌دهند. در این مقاله با ما همراه باشید تا در این خصوص بیش تر توضیح دهیم.

چه کسانی کاندید عمل لیفت ران هستند؟

برای لیفت ران، لازم است تا افراد شرایط زیر را دارا باشند :

 • با افزایش سن، پوست نواحی بدن از جمله ران ها دچار افتادگی، شل شدگی و ایجاد سلولیت می شود که در این صورت نیاز به این عمل دارید.
 • افرادی که رژیم غذایی برای کاهش وزن داشته اند و پوست ران آن ها دچار افتادپی شده است. برای داشتن پاهای خوش فرم و مناسب نیاز به این جراحی دارند.
 • افرادی که به هر دلیلی از فرم پا و ران های خود راضی نیستند و همین امر سبب کاهش اعتمادبه نفس در آن ها شده است.
 • در صورت داشتن سلامت عمومی و انتظارات واقع بینانه و مثبت، می توانید کاندید خوبی برای عمل لیفت ران باشید.

لیفت ران چگونه انجام می شود؟

در این روش پوست و چربی اضافی و شل شده ران برداشته می شود. لیفت ران برای افرادی مناسب است که پس از کاهش وزن و رژیم غذایی دچار افتادگی و شل شدگی بافت ران شده اند. بعد از انجام این جراحی ممکن است برای تکمیل و اصلاح، نیاز به عمل لیپوساکشن باشد. لیفت ران و لیپوساکشن دو روش موثر هستند که می توانند به بازگرداندن ظاهری جوان تر و خوش فرم به ران ها و فرم کلی شما کمک کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا در این خصوص بیش تر توضیح دهیم.

بهترین دکتر پیکرتراشی به دلیل تجربه و دانش بالای خود سعی دارد تا با کم ترین برش در قسمت ران و کشاله آن، عمل را انجام دهد. بهترین روش انجام لیفت ران با برش T شکل اتفاق می افتد. نحوه انجام این جراحی به این صورت است که برش از قسمت کشاله ران ایجاد شده و پوست اضافی که در امتداد داخل ران وجود دارد، بریده می شود. بسته به اینکه فرد نیاز داشته و یا نداشته باشد، لیپوساکشن نیز می تواند صورت بگیرد. کشاله ران تا قسمت زانو اصلاح می شود و برای دیگر ران نیز همین روش ها اعمال می شود. اگر قسمت عظیمی از بافت ران برداشته شود، به آن لیفت کامل ران گفته می شود.

معمولاً لیفت بیرونی ران را با لیپوساکشن از طریق برشی که در ناحیه ران یا کمر ایجاد می‌شود، ترکیب می‌کنیم. اگر بافت چربی اضافی کمی وجود داشته باشد، از تکنیک خاصی برای جداسازی پوست استفاده می کنیم تا راحت تر برداشته شود. جراحی بیرونی ران یک عمل مستقل است، اما ما معمولا آن را با ابدومینوپلاستی یا لیفت پایین تنه کامل می کنیم.

جراحی داخلی ران ممکن است اسکار کوچکی بر جای بگذارد، اما بیماران معمولاً متوجه می شوند که لباس زیر به راحتی می تواند آن را پنهان کند. با این حال، روش های گسترده تر نیاز به استفاده از یک برش بزرگتر روی ساق داخلی دارند. ما بهترین توصیه ها را بر اساس ظاهری که می خواهید به دست آورید به شما ارائه می دهیم. ما معمولاً جراحی لیفت ران را با بیهوشی عمومی انجام می دهیم. برای لیفت داخلی ران، برش از ناحیه کشاله ران شروع می شود و به سمت داخل ران کشیده می شود. برای لیفت بیرونی ران، برش ممکن است شامل ناحیه باسن و باسن باشد و گسترده تر خواهد بود. بر اساس اهداف جراحی شما، ما برش ها را به صورت استراتژیک قرار می دهیم تا تا حد امکان با لباس پوشانده شوند.

جراحی ران داخلی و میانی معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود و چند ساعت پس از اتمام جراحی بیمار می‌تواند به منزل بازگردد اما در جراحی دو طرفه گاهی اوقات یک الی دو شب نیاز به بستری شدن در بیمارستان می‌باشد.

تمام انواع روش‌هایی که نام بردیم با بیهوشی عمومی انجام می‌شود و همگی نیاز به ایجاد برش‌هایی در ناحیه ران و قسمت تناسلی دارد. با توجه به هدف جراحی برش‌های اضافی در قسمت لگن و پشت ران نیز ایجاد خواهد شد. پس از برداشتن پوست و چربی‌های اضافه، بافت زیرین که دچار تغییر شکل شده است توسط بخیه‌های محافظ سفت می‌شود. جهت جلوگیری از تجمع مایع ممکن است لوله‌هایی قرار داده که لازم است به مدت چند روز باقی بمانند.

کل زمان جراحی به طور متوسط حدود 2 الی 3 ساعت طول می‌کشد. پس از پایان جراحی یک لباس مخصوص به منظور فشرده ساختن محل جراحی، کاهش تورم و سرعت بخشیدن به روند بهبود باید پوشیده شود.

انواع روش های لیفت ران

 • لیفت داخلی ران – قسمت داخلی ران را هدف قرار می دهد.
 • مینی لیفت ران – فقط یک سوم بالای ساق را هدف قرار می دهد و کمترین جای زخم را ایجاد می کند.
 • لیفت داخلی (مدیال) ران – فقط بر روی قسمت فوقانی داخلی ران تمرکز می کند.
 • لیفت جانبی ران – فقط به قسمت خارجی ران ها می پردازد.
 • لیفت خارجی (دو طرفه) ران – قسمت جلویی و خارجی ران را هدف قرار می دهد.
 • لیفت ران مارپیچی
 • لیفت عمودی ران
 • لیفت خلفی
 • لیفت ران با لیپوساکشن
 • مینی بالای ران

انواع روش های لیفت ران

مینی لیفت ران

مینی لیفت ران برای افرادی که مقدار نسبتا کمی پوست و چربی اضافی در بالای قسمت داخلی ران دارند بهترین کار را انجام می دهد. چربی با لیپوساکشن برداشته می شود و پوست با چاقوی جراحی برداشته می شود.

نتایج مورد انتظار یک مینی لیفت ران

ران های شما بعد از عمل کوچکتر به نظر می رسند. علاوه بر این، قسمت بالای ران فاقد فرورفتگی و برجستگی ناشی از پاکت های جدا شده از چربی است.

مزایای مینی لیفت ران

 • بالاترین قسمت داخلی ران را هدف قرار می دهد
 • حداقل زمان بهبودی
 • عمل جراحی تقریباً دو ساعت طول می کشد
 • حداقل جای زخم

مینی لیفت ران چگونه انجام می شود؟

مینی لیفت ران در دو مرحله انجام می شود. ابتدا برش های کوچکی روی پوست ایجاد می شود. یک لوله نازک از طریق هر برش وارد می شود و برای برداشتن چربی اضافی استفاده می شود. دوم، پوست شل با جراحی با چاقوی جراحی برداشته می شود. برش ها با بخیه بسته می شوند. شما باید فعالیت های خود را برای دو هفته اول پس از مینی لیفت ران محدود کنید.

پتانسیل ایجاد جای زخم با مینی لیفت ران چیست؟

مانند هر نوع جراحی، مینی لیفت ران جای زخم ایجاد می کند (در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد اسکار لیفت ران وجود دارد). برش های لیپوساکشن اسکارهایی ایجاد می کنند که جز با بررسی دقیق قابل مشاهده نیستند. اسکارهای ایجاد شده با برداشتن پوست اضافی نسبتاً کوچک هستند اما ممکن است تا حدی قابل توجه باشند.

کاندیدای ایده آل برای مینی لیفت ران

کاندیدای ایده آل برای مینی لیفت ران دارای BMI 30 یا کمتر است. چربی و پوست اضافی در قسمت بالایی قسمت داخلی ران قرار دارد.

لیفت ران داخلی (مدیال)

برای مردان و زنانی که دارای افتادگی متوسط تا شدید پوست و چربی اضافی در ناحیه بالای ران هستند، لیفت داخلی ران ممکن است بهترین گزینه باشد. این روش از یک مینی لیفت ران گسترده تر است.

نواحی درمان لیفت داخلی ران

لیفت داخلی ران معمولاً بهترین گزینه برای افرادی است که پوست افتاده و چربی اضافی در ناحیه داخلی ران بین کشاله ران و داخل زانو دارند. در بیشتر موارد، به دلیل تغییر در ناحیه بعد از کاهش وزن قابل توجه، جراحی ضروری است.

نتایج مورد انتظار لیفت داخلی ران

لیفت داخلی ران به ران‌های شما ظاهری لطیف‌تر و حجاری‌تر می‌دهد. افرادی که این جراحی را انجام می دهند اعتماد به نفس بالاتری نیز نشان می دهند زیرا دیگر از پاهای خود احساس خجالت نمی کنند.

مزایای لیفت داخلی ران

 • بعد از کاهش وزن قابل توجه قسمت بالای ران را بهبود می بخشد
 • پوست و چربی اضافی را از بین می برد
 • ممکن است با لیپوساکشن ترکیب شود

لیفت داخلی ران چگونه انجام می شود؟

برش برای لیفت داخلی ران به دنبال چین طبیعی در امتداد بالای ران است. از ناحیه تحتانی کشاله ران تا زیر باسن گسترش می یابد. پس از ایجاد برش، جراح پوست را محکم می کشد و هر گونه اضافی را از بین می برد. برش با بخیه بسته می شود.

پتانسیل ایجاد جای زخم با لیفت داخلی ران چیست؟

لیفت داخلی ران یک اسکار در امتداد خط برش ایجاد می کند. جای زخم به خوبی در چین طبیعی زیر ناحیه باسن و کشاله ران شما پنهان شده است.

کاندیدای ایده آل برای لیفت داخلی ران

یک کاندید ایده آل برای لیفت داخلی ران، فردی است که پوست و چربی اضافی در اطراف ناحیه بالای ران داشته باشد. لیپوساکشن معمولا برای پاکت های چربی که شکل صاف و منحنی ران ها را مختل می کند توصیه می شود.

لیفت ران داخلی (مدیال)

لیفت خارجی (دو طرفه) ران

در برخی موارد، چربی و پوست اضافی به قسمت خارجی ران محدود می شود. لیفت دو طرفه ران بهترین تکنیک برای حجاری و فرم دادن به ران ها است.

نواحی درمان لیفت بیرونی ران

لیفت ران دو طرفه بیرونی ران ها و همچنین باسن و کمر را هدف قرار می دهد. لیپوساکشن ممکن است همراه با جراحی برای برداشتن پاکت های چربی در این نواحی استفاده شود.

نتایج مورد انتظار لیفت دو طرفه ران

لیفت دو طرفه ران، کانتور را از کمر تا پایین ران شما صاف می کند. این روش چین و چروک و گودی ناشی از پوست و چربی اضافی را از بین می برد.

مزایای لیفت دو طرفه ران

 • سه ناحیه مشکل رایج را هدف قرار می دهد – ران، باسن و خط کمر
 • ظاهری صاف تر و لطیف تر ایجاد می کند

لیفت دو طرفه ران چگونه انجام می شود؟

برش برای لیفت دو طرفه ران از یک خط در اطراف کمر شما پیروی می کند. پس از ایجاد برش، جراح از لیپوساکشن برای برداشتن پاکت های چربی استفاده می کند. سپس پوست کشیده شده و به استخوان لگن بخیه می شود. پوست اضافی کوتاه می شود.

پتانسیل ایجاد جای زخم با لیفت بیرونی ران چیست؟

لیفت بیرونی ران باعث ایجاد زخم در اطراف کمر شما می شود. این برش به گونه ای ایجاد می شود که از پنهان شدن جای زخم با لباس شنا یا لباس زیر اطمینان حاصل شود.

کاندیدای ایده آل برای لیفت بیرونی ران

لیفت دوطرفه ران برای افرادی که دارای پوست چاق و شل در ناحیه ران و باسن و همچنین دور کمر هستند توصیه می شود. قبل از انتخاب این جراحی باید با جای زخم ایجاد شده احساس راحتی کنید.

لیفت ران مارپیچ

لیفت ران مارپیچ یکی از جدیدترین ابداعات در جراحی ران است. ممکن است به عنوان جایگزینی برای لیفت عمودی ران توصیه شود. تکنیک لیفت ران مارپیچی تنها روش جراحی است که کل ناحیه ران را هدف قرار می دهد.

نواحی درمان لیفت ران مارپیچی

لیفت ران مارپیچی به سفت شدن و سفت شدن کل ناحیه ران از جمله جلو، پشت و کناره های ران کمک می کند. برای برخی افراد، تکنیک لیفت ران مارپیچی نتایج بهتری در مقایسه با تکنیک لیفت عمودی ران ایجاد می کند.

نتایج مورد انتظار لیفت ران مارپیچی

لیفت ران مارپیچی که به عنوان لیفت کامل ران یا لیفت ران 360 درجه نیز شناخته می شود، بهبود چشمگیری در شکل ران های شما ایجاد می کند. این تکنیک همچنین ممکن است شامل مراحلی برای شکل دادن به باسن باشد.

مزایای لیفت ران مارپیچی

فقط جراحی ران که کل ناحیه ران را اصلاح می کند
کانتور باسن را بهبود می بخشد
نتایج چشمگیر

لیفت ران مارپیچ چگونه انجام می شود؟

لیفت ران مارپیچی به دو برش نیاز دارد. اولین مورد از ناحیه کشاله ران شروع می شود و تا داخل زانو ادامه می یابد. دومی از ناحیه کشاله ران در اطراف کمر تا استخوان لگن ساخته شده است. جراح بافت را محکم می کشد و اضافه آن را با چاقوی جراحی خارج می کند.

لیفت ران مارپیچ شامل برداشتن پوست و چربی بیشتر در مقایسه با سایر تکنیک های ران می باشد. در نتیجه زمان بهبودی طولانی تر می شود.

پتانسیل ایجاد جای زخم با لیفت مارپیچ ران چیست؟

پس از لیفت ران مارپیچ، در امتداد داخل ران خود و همچنین در اطراف کمر جای زخم خواهید داشت. جای زخم در ابتدا با کمی صورتی بهبود می یابد. با گذشت زمان، جای زخم به رنگی تغییر می کند که کمی تیره تر از رنگ طبیعی پوست شما است.

کاندیدای ایده آل برای لیفت ران مارپیچی

کاندیدای ایده آل برای ران پلاستی مارپیچ، فردی است که نیاز به اصلاح گسترده در ران ها و پایین تنه دارد. علاوه بر این، بیماران باید با زمان بهبودی و اسکار ناشی از آن راحت باشند.

لیفت ران عمودی

اگر پوست و چربی اضافی از زیر ناحیه کشاله ران تا زانو دارید، لیفت عمودی ران ممکن است گزینه خوبی برای بررسی باشد. هدف از این روش سفت کردن کل ناحیه ران است.

مناطق درمان لیفت ران عمودی

لیفت عمودی ران باعث ایجاد لحن و فرم دادن به نواحی فوقانی، میانی و تحتانی ران می شود. برای افرادی که پوست افتاده و چربی اضافی دارند که به روشی فشرده تر از مینی لیفت یا لیفت داخلی ران نیاز دارند توصیه می شود.

نتایج مورد انتظار لیفت عمودی ران

پس از لیفت عمودی ران، متوجه می شوید که ناحیه ران شما ظاهری خوش فرم دارد. پوست به سمت ماهیچه های شما کشیده شده است و دیگر مناطقی از چربی اضافی ندارید.

مزایای لیفت عمودی ران

 • ایده آل برای افرادی که می خواهند کل ناحیه ران را بهبود بخشند
 • اصلاح بیشتری نسبت به لیفت مینی یا داخلی ران ارائه می دهد
 • ناحیه فوقانی، میانی و پایینی ران را تقویت و سفت می کند

لیفت عمودی ران چگونه انجام می شود؟

یک برش هلالی شکل از کشاله ران داخلی تا داخل زانو ایجاد می شود. پوست کشیده می شود و برش با بخیه بسته می شود. اندازه هلال بر اساس میزان اصلاح مورد نیاز است.

پتانسیل ایجاد جای زخم با لیفت عمودی ران چیست؟

لیفت عمودی ران جای زخم قابل توجهی ایجاد می کند. با این حال، در قسمت داخلی ران قرار دارد، جایی که کمتر قابل توجه است.

کاندیدای ایده آل برای لیفت عمودی ران

کاندیدای ایده آل برای لیفت عمودی ران کسی است که پوست زیادی دارد که باید برداشته شود. علاوه بر این، لیفت خلفی comfoa ممکن است بهترین گزینه باشد.

لیفت ران عمودی

مناطق درمان لیفت خلفی

لیفت خلفی پشت ران ها را هدف قرار می دهد که به ویژه در معرض افتادگی پوست و چربی های سرسخت هستند. لیفت خلفی نیز ممکن است سلولیت پشت ران را کاهش دهد.

نتایج مورد انتظار لیفت خلفی

پس از بهبودی کامل از لیفت خلفی، پوست ظاهر صاف تری پیدا می کند که عاری از فرورفتگی های ناشی از سلولیت است. ران‌های شما نیز کشیده و برجسته به نظر می‌رسند.

مزایای لیفت خلفی

 • پشت ران را هدف قرار می دهد
 • به کاهش سلولیت کمک می کند

لیفت خلفی چگونه انجام می شود؟

محل برش برای لیفت خلفی بر اساس آناتومی فردی و اهداف زیبایی شناختی شما است. پس از ایجاد برش ها، جراح پوست و چربی اضافی را برمی دارد. برش ها با بخیه بسته می شوند.

پتانسیل ایجاد اسکار با لیفت خلفی چیست؟

ایجاد اسکار پس از لیفت خلفی طبیعی است. محل اسکار بستگی به محل ایجاد برش دارد.

کاندیدای ایده آل برای لیفت خلفی

کاندیدای ایده آل برای لیفت خلفی دارای افتادگی پوست، چربی اضافی و سلولیت است که در قسمت پشت ران ها قرار دارد. همچنین باید روند بهبودی را درک کنید و با اسکارهای حاصل راحت باشید.

لیفت ران با لیپوساکشن

ترکیب لیفت ران با لیپوساکشن چشمگیرترین بهبود را در شکل ران ایجاد می کند. پوست و چربی اضافی از جمله پاکت های کوچکتر چربی جدا شده را از بین می برد.

جراحی لیپوساکشن برای از بین بردن چربی‌های سرسخت در ناحیه ران برای بهبود کانتور و شکل کلی پاها بسیار مؤثر است. اما، مهم است که توجه داشته باشید که لیپوساکشن بر حذف چربی و نه سفت کردن پوست تمرکز دارد. پوست ناحیه داخلی ران نازک‌تر از سایر نواحی بدن است، بنابراین نمی‌توان انتظار سفت شدن پوست بعد از لیپوساکشن داخلی ران را نسبت به سایر نواحی که لیپوساکشن انجام می‌دهند، داشت. در لیپوساکشن جانبی ران، انجام لیپوساکشن در صفحه چربی عمیق‌تر مهم است، زیرا چربی در قسمت جانبی ران بسیار فیبری است، در صورت انجام لیپوساکشن تهاجمی، این ناحیه می‌تواند بیشتر در معرض ناهنجاری‌های کانتور باشد. اگر در ناحیه ران شما افتادگی و افتادگی قابل توجهی در پوست وجود داشته باشد، تنها با لیپوساکشن بهبود نمی یابد. در بسیاری از موارد، جراح پلاستیک شما ممکن است هر دو عمل لیپوساکشن و لیفت ران را برای برداشتن چربی و سفت کردن پوست برای دستیابی به بهترین نتیجه توصیه کند.

لیفت ران با نواحی درمان لیپوساکشن

تمام تکنیک های لیفت ران را می توان با لیپوساکشن ترکیب کرد. رایج ترین نواحی جراحی ران با لیپوساکشن عبارتند از: ران، زانو، باسن، باسن و کمر.

نتایج مورد انتظار لیفت ران با لیپوساکشن

انتظار داشته باشید بعد از جراحی ران با لیپوساکشن پوست صاف و ظاهری شاداب تر داشته باشید. جراح از لیپوساکشن برای برداشتن و تراشیدن چربی برای ایجاد ظاهری کانتور استفاده کرد.

مزایای لیفت ران با لیپوساکشن

پاکت های چربی سرسخت را از بین می برد
ناحیه ران را حجاری می کند
ممکن است شامل نواحی مشکل‌دار مجاور مانند زانو، باسن و باسن باشد

لیفت ران با لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

لیفت ران با لیپوساکشن شامل دو مرحله کلی است. اول، جراح از تکنیکی برای برداشتن اکثریت پوست و چربی اضافی استفاده می کند. دوم، جراح از لیپوساکشن برای برداشتن مناطق کوچکتر و هدفمندتر چربی استفاده می کند. بیماران باید بدانند که افزودن لیپوساکشن ممکن است نیاز به برش های اضافی داشته باشد.

پتانسیل ایجاد جای زخم با لیفت ران با لیپوساکشن چیست؟

لیفت ران ممکن است اسکارهای قابل توجهی ایجاد کند و جراح از تکنیک هایی استفاده می کند که جای زخم را تا حد امکان پنهان می کند. ممکن است از همان برش ها برای لیپوساکشن استفاده شود یا جراح ممکن است چندین برش کوچکتر برای دسترسی به لایه چربی ایجاد کند.

کاندیدای ایده آل برای لیفت ران با لیپوساکشن

بهترین کاندیدها برای جراحی لیپوساکشن روی ران، بیمارانی هستند که از سلامت کلی خوبی برخوردار هستند، وزن ثابتی را برای شش ماه یا بیشتر حفظ کرده‌اند، اما با چربی‌های موضعی و سرسخت در قسمت داخلی یا خارجی ران‌ها، زیر باسن، بالا دست و پنجه نرم می‌کنند. زانوها و به سمت باسن آنها. اگر مقدار قابل توجهی پوست شل و اضافی نیز وجود داشته باشد، لیفت ران نیز ممکن است برای دستیابی به بهترین نتیجه لازم باشد.

تفاوت بین لیفت ران داخلی و خارجی چیست؟

به طور کلی، دو نوع لیفت ران را می توان انجام داد: لیفت ران داخلی یا لیفت ران خارجی یا جانبی تقسیم کرد. در طول مشاوره اولیه با جراح پلاستیک، آنها پوست ناحیه ران شما را ارزیابی می کنند و اهداف زیبایی شناسی شما را مورد بحث قرار می دهند تا مشخص کنند کدام تکنیک برای شما بهترین است.

لیفت داخلی ران : در این روش، برش در قسمت داخلی ساق ایجاد می شود. برخی از بیماران فقط با یک برش در چین کشاله ران، پوست را به اندازه کافی برداشت می کنند. برخی دیگر نیاز به یک برش در چین کشاله ران و همچنین به صورت عمودی از طول ران تا زانو دارند. برش تا زمانی که برای رسیدگی به تمام نواحی مشکل‌دار که می‌خواهید اصلاح شوند، لازم است. همچنین می تواند به سمت پشت یا جلوی ران گسترش یابد.

لیفت بیرونی ران : این روش اغلب شامل یک برش بزرگتر و جای زخم گسترده تر است. برش از نزدیک کشاله ران شروع می شود و در اطراف لگن بیمار پیچیده می شود. برش‌ها به‌طور استراتژیک در زیر اکثر لباس‌ها و لباس‌های شنا پنهان می‌شوند، اما ممکن است بیشتر از زخم‌های لیفت داخلی ران قابل مشاهده باشند.

اقدامات لازم قبل از عمل لیفت ران

 • انتخاب بهترین جراح پلاستیک و زیبایی برای انجام جراحی و اعتماد به او
 • نیاز به معاینه و بررسی بدنی خواهید داشت.
 • قرار دادن سابقه پزشکی در اختیار جراح برای گرفتن بهترین نتیجه از عمل که پزشک تصمیم بگیرد لیفت ران از چه قسمت هایی انجام گیرد.
 • داروهای مصرفی و آلرژی خود نسبت به انواع داروها را در اختیار پزشک متخصص قرار دهید.
 • در صورتی که جراحی انجام دادید، آن را نیز به پزشک اطلاع دهید.
 • جراح براساس ویژگی های جسمی شما، در خصوص نوع جراحی و ترکیبی از روش ها توضیحی به شما خواهد داد.
 • در خصوص عوارض و خطراتی که ممکن است پس از جراحی رخ دهد را به شما بازگو کند.
 • جراح نتایج را به شما بگوید.
 • از کشیدن سیگار تا 6 هفته قبل از لیفت را اجتناب نمایید.
 • داروهایی هستند که سبب رقیق شدن خون می شوند. از جمله از این داروها می توان به داروهای ضد التهابی و آسپرین ها و برخی داروهای گیاهی اشاره نمود.
 • جراح این اطمینان را بیابد تا وزن شما ثابت بماند، چرا که ممکن است اثر لیفت ران را با مشکل روبه رو کند.
 • مصرف آب قبل و بعد از جراحی بسیار حائز اهمیت است.

تفاوت تکنیک برش های لیفت ران

پیچیده تر از این ها، لیفت ران جانبی است، معمولاً شامل تغییر باسن و هم چنین ران های خارجی و برداشتن بافت بیشتر است. جای زخم گسترده تر است و پوست پس از جراحی کشش کمتری خواهد داشت. پیچیده تر از این ها، لیفت ران جانبی است، معمولاً شامل تغییر باسن و هم چنین ران های خارجی و برداشتن بافت بیشتر است. جای زخم گسترده تر است و پوست پس از جراحی کشش کمتری خواهد داشت.

تفاوت تکنیک برش های لیفت ران

عوارض احتمالی جراحی لیفت ران

مانند تمام جراحی‌هایی که تحت بیهوشی انجام می‌شود، جراحی تایپلاستی نیز ممکن است عوارضی مرتبط با بیهوشی داشته باشد، به جز این مورد دیگرخطرات و عوارضی که به صورت اختصاصی در جراحی تایپلاستی ممکن است اتفاق بیفتد عبارتند از:

 • عدم تقارن
 • نکروز بافت چربی
 • بی‌حسی در بخش‌های از ران
 • شل شدن پوست
 • به جا ماندن محل زخم
 • تغییر رنگ پوست

گاهی اوقات جهت ترمیم این موارد نیاز به جراحی ترمیمی و اصلاحی وجود دارد. لازم به توضیح است که عوارض نامبرده شده به ندرت ممکن است پیش بیاید اما اگر در انتخاب جراح با تجربه و کلینیک مجهز پیش از جراحی دقت کافی را داشته باشید میزان این عوارض به کمترین حد ممکن خواهد رسید.

سوالات متداول لیفت ران

عمل لیفت ران چقدر طول می کشد؟
بسته به وضعیت بدن بیمار متفاوت است. جراحی لیفت ران معمولاً حدود 2-3 ساعت طول می کشد.

آیا لیفت ران یک عمل دردناک است؟
جراحی لیفت ران باعث درد شدید نمی شود. هر گونه درد و درد در روزهای اول را می توان با مسکن های ساده برطرف کرد.

آیا بعد از جراحی لیفت ران جای زخم باقی می ماند؟
آثار بخیه مانند کشاله ران در چین های بدن پنهان می شوند، به طوری که زیر لباس زیر باقی می مانند. این علائم به مرور زمان محو می شوند و قابل توجه می شوند.

آیا با استفاده از داروها و کرم ها نمی توان از افتادگی ران جلوگیری کرد؟
مقدار مشخصی از سفت شدن را می توان با کرم ها یا داروهای خاص به دست آورد، اما آنها نمی توانند به طور کامل افتادگی را برطرف کنند.

آیا عمل لیفت ران نتایج دائمی می دهد؟
نتایج جراحی کشش ران به جز در موارد زیر دائمی است: اگر به کاهش وزن ادامه دهید، افتادگی روی پوست همچنان ایجاد می شوند. اگر احتمالاً به سرعت وزن اضافه و کاهش می دهید، پوست نازک شده در معرض کشش بیشتری قرار می گیرد و بر این اساس، ترک های پوستی و زخم های بزرگ قابل مشاهده خواهند بود.

آیا این عمل محدودیت سنی دارد؟
بزرگسالان در تمام سنین بدون هیچ گونه بیماری خطرناک پزشکی که کاهش وزن آنها ثابت شده است و انتظارات واقع بینانه ای از عمل تغییر شکل بدن دارند می توانند این عمل را انجام دهند.

آیا می توانم بعد از جراحی ورزش کنم؟
حدود یک ماه پس از جراحی می توانید ورزش را شروع کنید.

آیا بعد از جراحی پا دوباره آویزان می شود؟
اگر اضافه وزن اضافه و کم کنید و نتوانید یک سبک زندگی سالم را اتخاذ کنید، احتمالاً دوباره دچار افتادگی پوست پا خواهید شد.

چه زمانی می توانم بعد از جراحی کار را از سر بگیرم؟
یک هفته پس از جراحی می توانید کار را از سر بگیرید.

آیا می توانم بدون جراحی لیفت ران انجام دهم؟
لیفت دائمی ران بدون جراحی امکان پذیر نیست.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − سه =

تماس با دکتر