مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی سینه / لیفت و پروتز سینه بصورت همزمان!

لیفت و پروتز سینه بصورت همزمان!

لیفت و پروتز بصورت همزمان یکی از جراحی‌هایی است که می‌تواند مزایایی را برای افراد به همراه داشته باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای انجام همزمان این دو جراحی می‌توان به کاهش هزینه‌ها و کاهش دوران نقاهت افراد اشاره کرد. پیش از انجام این جراحی لازم است بدانید آیا کاندید مناسبی برای آن هستید یا خیر.

به طور کلی لیفت سینه و جراحی پروتز سینه به صورت همزمان محدودیت خاصی ندارد و افرادی که دچار سینه‌های شل و افتاده هستند، می‌توانند این جراحی را انجام دهند. خوشبختانه از آن جایی که در متد و تکنیک‌های جراحی تغییراتی به وجود آمده و کیفیت پروتز‌ها بسیار بهتر شده‌اند، ماندگاری لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان نیز تا حد بسیار زیادی افزایش یافته است. لازم است بدانید که پس از این عمل دوره نقاهتی را تجربه خواهید کرد که لازم است در این دوره به نکاتی پایبند باشید. لازم است در دوران نقاهت از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید و تا جایی که می‌توانید استراحت کنید.

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

کاندیدای مناسب لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

در خصوص کاندیداهای لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان لازم است ذکر کنیم به طور کلی این روش محدودیت خاصی نداشته اما اگر افراد دارای بیماری زمینه خاصی باشند، ممکن است ایجاد برش در بافت بدن برای آنها مشکلاتی ایجاد کرده یا سبب شدت بیماری در آنها شود. 

بنابراین افرادی که دارای مشکل زمینه خاصی هستند، باید در خصوص این که آیا امکان جراحی لیفت و پروتز به صورت همزمان برای آنها وجود دارد یا خیر با پزشک خود مشورت کنند. افرادی که دارای هر یک از شرایط زیر باشند، می‌توانند کاندیدهای مناسبی برای این دو نوع جراحی به حساب بیایند:

·        خانم‌هایی که پوست شل و افتاده دارند.

·        خانم‌هایی که رشد سینه‌های آنها دچار اختلال شده است.

·        بانوانی که دوره‌های افزایش وزن و کاهش وزن شدید و پی در پی را تجربه کرده‌اند‌.

·        خانم‌هایی که قصد دارند در سایز سینه‌های خود تغییر ایجاد کرده و منجر به جوان سازی آنها شود.

·        خانم‌هایی که به دلایل مختلف همچون تغییرات مکرر وزن دچار مشکلاتی مانند تحلیل بافت سینه و افتادگی سینه‌های خود شدند.

مزایای جراحی لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

جراحی لیفت و پروتز سینه بصورت همزمان دارای مزایایی برای افراد است. از جمله مهمترین مزایا می‌توان به صرفه‌ جویی در هزینه‌ها اشاره کرد. در صورتی که افراد جراحی لیفت و پروتز سینه را بصورت همزمان انجام دهند، یک بار هزینه برای عمل پرداخت خواهند کرد. 

به بیان دقیق‌تر در این روش شما تنها یک بار هزینه بیمارستان، جراح، آزمایش‌ها و… را خواهید پرداخت.  به علاوه در صورت انجام همزمان این دو جراحی دوره نقاهت و عوارض آن تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت. در این روش تنها یک بار برش در بافت سینه شما ایجاد خواهد شد؛ در نتیجه عوارض ناشی از این جراحی تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد.  همچنین در انجام همزمان نیز ایجاد تنها یک برش در بافت سینه،  سبب کوتاه شدن دوره نقاهت شما خواهد شد. از جمله دیگر مزایای انجام جراحی لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        جوان سازی سینه‌ها

·        افزایش سایز سینه‌ها

·        متقارن سازی سینه‌ها

·        افزایش اعتماد به نفس

ماندگاری نتایج لیفت و پروتز سینه

یکی از رایج‌ ترین سوالاتی که برای افراد به وجود می‌آید، این است که ماندگاری نتایج حاصل از لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان چقدر است. در پاسخ به این سوال لازم است بگوییم تعیین دقیق ماندگاری نتیجه این عمل سخت است؛ زیرا عوامل متعددی می‌توانند بر روی ماندگاری تاثیر گذار باشند.  برای مثال اگر در این جراحی از پروتز برند استفاده شده باشد و افراد تلاش کنند پس از انجام عمل از تغییر وزن خودداری کرده و از سبک زندگی سالمی پیروی نمایند، به احتمال زیاد ماندگاری لیفت و پروتز سینه بصورت همزمان تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد یافت و این عمل با دوام‌تر خواهد بود. 

به علاوه لازم است توجه داشته باشید از آن جایی که تکنیک‌های جراحی در سال‌های اخیر دچار تغییر شده و کیفیت پروتزهای سینه تا حد بسیار زیادی ارتقا یافته، دوام و ماندگاری آنها نیز بهتر شده و افزایش یافته است.

بیشتر بدانید: بهترین جراح پروتز سینه در تهران

مراقبت های بعد از جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

همان طور که می‌دانید پس از هر جراحی لازم است افراد دوره نقاهتی را سپری کنند.‌ جراحی لیفت و پروتز سینه بصورت همزمان نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود و معمولاً دوران نقاهت این جراحی در حدود یک هفته است. اما توجه داشته باشید برای از سرگیری فعالیت‌های روزمره زندگی پس از جراحی به منظور جلوگیری از لخته و کاهش تورم لازم است با جراح خود مشورت کنید.

در صورتی که بتوانید دوره نقاهت این عمل را به خوبی سپری کنید، می‌توانید پس از تمام شدن دوران نقاهت از نتیجه عمل رضایت کافی داشته باشید. به همین منظور پزشکان پیشنهاد می‌کنند به مدت یک ماه بیماران از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین خودداری نمایند. همچنین تا یک ماه لازم است از حضور در مکان‌های بسیار گرم و مرطوب همچون استخر و سونا بپرهیزید. 

در صورتی که در دوره نقاهت خود دچار درد و عوارض جراحی هستید، می‌توانید به صورت غیر مستقیم از کمپرس سرد استفاده کنید. از جمله سایر مراقبت‌هایی که پیشنهاد می‌شود افراد در دوره نقاهت خود به آنها پایبند باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        خشک نگه داشتن محل بخیه‌ها

·        مصرف داروها به صورت مرتب

·        خودداری از مصرف دخانیات حداقل به مدت یک ماه پس از عمل

·        استفاده از مایعات فراوان به منظور سرعت بخشیدن به روند بهبودی در دوران نقاهت

·        به مدت دو روز پس از جراحی از حرکت دادن زیاد بازوها بپرهیزید.

·        لازم است به مدت دو روز پس از انجام این جراحی استحمام نکنید.

·        پس از لیفت و پروتز بصورت همزمان چسب استریلی بر روی زخم‌های شما قرار داده خواهد شد که به هیچ عنوان نباید آن را دستکاری کنید.

·        تا ۶ هفته پس از این جراحی از سینه بندهای طبی استفاده کنید و از حرکت دادن اجسام سنگین به شدت بپرهیزید.

دوران نقاهت بعد از لیفت و پروتز سینه

پزشکان پیشنهاد می‌کنم پس از عمل لیفت و پروتز سینه بصورت همزمان، افراد به اندازه کافی استراحت کرده و از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزند. توجه داشته باشید که تا هفته اول پس از این جراحی احساس درد و فشار در ناحیه سینه‌ها طبیعی بوده و شما می‌توانید به منظور کاهش این علائم از مسکن‌هایی که به پزشک تجویز کرده است را استفاده کنید. 

سینه‌های افراد به مدت ۱ تا ۳ هفته پس از جراحی کبود و متورم هستند و پس از گذشتن این مدت زمان بهبود خواهند یافت. امکان بازگشت به کار ۵ تا ۷ روز پس از این عمل وجود داشته و لازم است افراد پس از گذشت یک هفته از جراحی به منظور ویزیت و کشیدن بخیه‌ها به پزشک خود مراجعه کنند. در خصوص انجام فعالیت ورزشی باید بدانید که انجام ورزش‌های سبک پس از دو هفته امکان‌ پذیر بوده و برای انجام ورزش‌های سنگین لازم است ۴ تا ۶ هفته صبر کنید.

بیشتر بدانید: هزینه عمل پروتز سینه

عوارض جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

جراحی لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان می‌توانند عوارضی را برای افراد به همراه داشته باشند، زیرا به طور کلی روش‌های جراحی جز روش‌های تهاجمی به حساب می‌آیند. بنابراین به وجود آمدن عوارض پس از این عمل چندان دور از انتظار نخواهد بود. از جمله مهمترین عوارضی که پس از این عمل برای افراد به وجود می‌آیند، می‌توان به التهاب و ورم اشاره کرد. لازم است بیماران در صورت مشاهده هر گونه عوارض در بدن خود هر چه سریع‌تر به با پزشک تماس بگیرند.

نتیجه گیری

 امکان جراحی لیفت و پروتز بصورت همزمان وجود دارد و افراد می‌توانند برای تجربه دوران نقاهت کوتاه‌ تر و کاهش هزینه‌ها، این دو جراحی را به صورت همزمان انجام دهند. این عمل نیز همچون سایر جراحی‌ها ممکن است عوارضی را برای افراد به وجود آورد. برای جلوگیری از بروز این عوارض، بسیار حائز اهمیت است به نکاتی که پزشک ذکر می‌کند در دوران نقاهت پایبند باشید.

سوالات متداول لیفت و پروتز سینه بصورت همزمان

آیا جراحی پروتز سینه می‌تواند افتادگی سینه‌ها را برطرف کند؟

خیر. لازم است بدانید جراحی پروتز سینه تنها تا حدی می‌تواند افتادگی سینه‌ها را بر طرف کند و برای بر طرف شدن این مشکل لازم است عمل لیفت و پروتز بصورت همزمان را انجام دهید.

پس از انجام لیفت و پروتز به صورت همزمان چگونه بخوابیم؟

پزشکان پیشنهاد می‌کنند برای جلوگیری از بروز مشکل به مدت یک ماه به پشت بخوابید و به هیچ عنوان بر روی سینه‌های خود نخوابید.

آیا پس از عمل لیفت پروتز به صورت همزمان امکان عفونت وجود دارد؟

بله امکان دارد این جراحی عوارضی همچون عفونت را برای افراد به وجود آورد که بدین منظور پزشکان پیشنهاد می‌کنند بیماران از آنتی بیوتیک استفاده کنند.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 20 =

تماس با دکتر