مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / لاغری و پیکرتراشی / لیپوماتیک ساق پا، روشی برای داشتن پاهای ظریف و کشیده

لیپوماتیک ساق پا، روشی برای داشتن پاهای ظریف و کشیده

لیپوماتیک ساق پا یک روش جراحی زیبایی است که برای کاهش چربی زائد و بهبود ظاهر ساق پا استفاده می‌شود. در این روش، چربی های زائد در مناطق مورد نظر از ساق پا با استفاده از جراحی لیپوساکشن (جذب چربی) برداشت می‌شوند.

لیپوماتیک ساق پا، روشی برای داشتن پاهای ظریف و کشیده

روش لیپوماتیک ساق پا معمولاً با استفاده از یک سرنگ کوچک و سوزن نازک انجام می‌شود. ابتدا پزشک یا جراح متخصص یک محلول آبی و مخصوص به نام محلول تزریقی را در منطقه مورد نظر در ساق پا تزریق می‌کند. این محلول برای کاهش خونرسانی و بی‌حسی منطقه استفاده می‌شود و به وارد کردن سرنگ و سوزن بهتر و کمک به جذب چربی می‌شود.

سپس، با استفاده از سرنگ و سوزن، جراح چربی های زائد را از منطقه مورد نظر در ساق پا جمع‌آوری می‌کند. این چربی ها ممکن است در صورت لزوم پس از جمع‌آوری، پاکسازی و فیلتر شوند تا برای تزریق در مناطق دیگری از بدن یا برای استفاده در روش‌های دیگر مانند تزریق چربی به لبها یا صورت، استفاده شوند.

لیپوماتیک ساق پا معمولاً برای کاهش چربی زائد در مناطقی مانند مچ پا، اطراف زانو و ساق پا انجام می‌شود. این روش به طور کلی برای بهبود تناسب اندام و ایجاد شکل زیبایی در ساق پا استفاده می‌شود. قبل از تصمیم‌گیری درباره انجام لیپوماتیک ساق پا، مهم است که با پزشک متخصص مشورت کنید و از ریسک‌ها، آمادگی قبل از عمل و مراحل بازیابی آگاه شوید.

لیپوماتیک ساق موثرترین روش برای از بین بردن چربی های این بخش است. با استفاده از لیپوماتیک می توان چربی های پشت ساق، پشت و داخل ران و زانو را تخلیه کرد.

کلیک کنید: بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

مزایای لیپوماتیک ساق پا

لیپوماتیک ساق پا، به عنوان یک روش کاهش چربی در ناحیه ساق، مزایای زیادی دارد، این مزایا عبارتند از:

1- کاهش چربی: لیپوماتیک ساق پا به شما کمک می کند تا چربی های بیش از حد در ناحیه ساقتان را کاهش دهید و به شکلی مطلوب تر و زیبا تر دست یابید.

2- جایگزینی برای لیپوساکشن: لیپوماتیک ساق پا به عنوان جایگزینی برای لیپوساکشن استفاده می شود و به دلیل کمتر بودن خطرات و عوارض جانبی، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

3- درد کمتر و بازیابی سریع تر: لیپوماتیک ساق پا درد کمتر و بازیابی سریع تری نسبت به لیپوساکشن دارد.

4- نتایج ظاهری بهتر: با استفاده از لیپوماتیک ساق پا، نتایج ظاهری بهتر و طبیعی تری نسبت به روش های دیگر کاهش چربی در ناحیه ساق به دست می آید.

5- بازگشت سریع تر به فعالیت های روزمره: دوره بهبودی پس از لیپوماتیک ساق پا سریع تر است و معمولا شما می توانید به سرت به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

6- احتمال عوارض کمتر: به دلیل اینکه لیپوماتیک ساق پا کمترین خطر و عوارض جانبی را نسبت به روش های دیگر دارد، شما می توانید با اطمینان بیشتری به این روش متوسل شوید.

8- بهبود اعتماد به نفس: با کاهش چربی های بیش از حد در ناحیه ساق، شما ظاهری مطلوب تر و زیبا تر خواهید داشت و بهبود اعتماد به نفس را تجربه خواهید کرد.

همچنین، باید توجه داشته باشید که نتایج دائمی نیستند و باید از یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم پیروی کنید تا از بازگشت چربی ها جلوگیری کنید.

افراد کاندیدای لیپوماتیک ساق پا

اگر فردی با توده های چربی خیلی زیاد در تمام نقاط بدن به پزشک مراجعه کرد قطعا لیپوماتیک گزینه ی خوبی برای این فرد نیست و باید راههای درمانی دیگر را انتخاب کند. برای افرادی که چربی های مقاوم در یک قسمت از بدنشان وجود دارد و با ورزش و رژیم غذایی قادر به برطرف کردن آن نبوده اند گزینه ی بسیار مناسبی می باشد.

افراد مسن و افرادی که دارای چین و چروک در قسمت شکم هستند دقت داشته باشند که بعد از لیپوماتیک امکان افزایش این چین و چروک ها وجود دارد همچنین باید گفت که ممکن است شما به فرم و شکل دلخواه بدنی برسید اما به وجود آمدن این چین و چروک ها اجتناب ناپذیر است.

افراد کاندیدای لیپوماتیک

مراقبت های بعد از عمل جراحی لیپوماتیک ساق

اگر جراحی لیپوماتیک را برای از بین بردن چربی های خود انتخاب کرده اید لازم است برای رسیدن به بهترین نتیجه مراقبت های بعد از لیپوماتیک را رعایت کنید که عبارتند از :

  • پوشیدن گن به صورت مداوم تا دو ماه بعد از جراحی لیپوماتیک
  • تا 6 هفته پس از عمل جراحی لیپوماتیک بدن هنوز ورم دارد که بعد از گذشت مدتی از بین می رود.
  • برطرف شدن کبودی ها بعد از لیپوماتیک تا 2 ماه زمان نیاز دارد، 7 روز پس از جراحی لیپوماتیک رنگ کبودی به ارغوانی تبدیل می شود و در نهایت تا دو هفته به طور کلی برطرف می شود.
  • داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج را به موقع استفاده کنید.
  • از نشستن طولانی مدت در زاویه 90 درجه اجتناب کنید.
  • ممکن است در نواحی لیپوماتیک شده حس سوزن سوزن به وجود آید تغییر حس پوستی بعد از لیپوماتیک شایع است که گاهی ممکن است تا 6 ماه طول  بکشد تا بدن به حالت عادی برگردد.
  • ماساژ با لوسیون بعد از لیپوماتیک در کاهش ورم بسیار موثر است.
  • نتیجه ی نهایی و رسیدن به فرم اصلی تا 6 ماه بعد قابل مشاهده است، اما در مجموع می توانید تاثیر این جراحی موضعی را بلافاصله پس از جراحی مشاهده کنید.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =

تماس با دکتر