مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

لیپوماتیک شکم و پهلو

Rate this post

بیشترین شکایت افراد چاق از اندامشان شکمشان است، اگر دقت کرده باشید وقتی وارد باشگاه می شوید افرادی را می بیبند که ورزش هایی را انتخاب می کنند که برای آب کردن شکم مناسب است. اصولا چربی ناحیه شکم و پهلو زمان بیشتری را نسبت به دیگر جاهای بدن نیاز دارد تا به فرم مطلوب برسد.

چندین سال است که لیپوماتیک شکم و پهلو به کمک افرادی آمده است که از چاقی های موضعی در قسمت شکم و پهلو رنج می برند، همان طور که می دانید در حال حاضر لیپوماتیک بهترین روش برای از بین بردن چربی های  جمع شده در یک قسمت از بدن می باشد.

شکم چاق

لیپوماتیک توسط دستگاهی انجام می شود که بدون آسیب به بافت های مجاور تنها بافتی که چربی در آن تجمع دارد را تخریب کرده و ظاهر زیبا و متناسب به آن ناحیه می دهد. شاید اکثر کسانی که از ورزش های طاقت فرسا کلافه و ناامید شده اند گزینه آخر، یعنی عمل را برای خلاصی از چربی های شکم انتخاب می کنند. در دهه های اخیر میزان عمل های جراحی برداشت چربی رو به افزایش بوده است و آرزوی داشتن اندامی متناسب و خوش فرم را به واقعیتی محض تبدیل کرده است. یکی از تکنیک های از بین بردن چربی های شکم و پهلو، بازو، ران وغبغب لیپوماتیک می باشد. در این مقاله به بررسی جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

نحوه جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

برای انجام جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو نیازی به بیهوشی عمومی نیست و تنها با بی حسی موضعی، جراحی لیپوماتیک شروع می شود. پس از بی حسی موضعی سوراخ های ریزی بر سطح شکم یا پهلو ایجاد می شود و توسط این شکاف ها یک میله فلزی بسیار نازک به کانولا وارد ناحیه مورد نظر می شود، این میله فلزی با ایجاد تشعشاتی بسیار سریع سلول های چربی را نابود می کند، پس از شکسته شدن کامل چربی ها، سلول های چربی از طریق همان میله فلزی ساکشن می شوند.

اقدامات لازم قبل از لیپوماتیک شکم و پهلو

قبل از انجام جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو به دستور پزشک نیاز است تا اقداماتی را انجام دهید مانند:
– کنار گذاشتن مصرف سیگار و مشروبات الکی (از یک ماه قبل از جراحی)
– پرهیز از مصرف آسپرین یا هر گونه داروهای رقیق کننده خون (دو هفته قبل از جراحی)
– پرهیز از مصرف ویتامین E1 روز قبل از جراحی
– شب قبل از جراحی ناشتا باشید و از نوشیدن آب زیاد خودداری کنید.
– انجام آزمایشات لازم قبل از جراحی به منظور بررسی سلامت بیمار، عدم کم خونی، بارداری
– در روز جراحی بهتر است تا لباس راحتی بپوشید.
– اگر از رژیم غذایی خاصی پیروی می کنید حتما باید آن را قطع کنید.
– نوشیدنی هایی که حاوی کافئین می باشند را قبل از عمل حتما قطع کنید.
-زمانی که شما تمامی این موارد گفته شده را قبل از جراحی رعایت کنید باعث شده تا از بروز مشکلات بعد از عمل پیشگیری شود، پس با توجه به این موضوع رعایت این نکات الزامی می باشد.

لیپوماتیک شکم و پهلو

نکاتی در خصوص جراحی لیپوماتیک

همانطور که اشاره شد یکی از روش های موثر برای از بین بردن چربی ها لیپوماتیک است. در این جراحی دانستن چند نکته شما را در تصمیم گیری بهتر یاری می کند، از جمله این نکات عبارتند از:
– این جراحی با لوله کانولا انجام می شود، متخصص برش کوچکی را روی شکم ایجاد کرده و لوله را به داخل شکم هدایت می کند، مکانیزم لوله کانولا به این شکل است که چرخش و لرزش بسیاری دارد و همین موضوع باعث شکسته شدن چربی ها و در انتها خروج آن ها می شود.
– این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار پس از عمل می تواند مرخص شود و نیازی به بستری ندارد.
برای مشاهده نتیجه شگفت آور لیپوماتیک فیلم زیر را از دست ندهید.

چه مراقبت هایی پس از لیپوماتیک شکم و پهلو الزامی است؟

بعد از انجام جراحی لیپوماتیک نیاز است تا مراقبت های لازم انجام شود چرا که رعایت تمامی این نکات باعث شده تا روند بهبودی تسریع یابد همچنین شما نتیجه مطلوبی را از جراحی دریافت خواهید کرد.
– مهم ترین نکته ای که پس از لیپوماتیک شکم و پهلو باید رعایت شود؛ استفاده از گن است. زیرا استفاده از گن باعث کاهش هر چه زودتر ورم های حاصل از جراحی می شود و اینکه فرم زیباتری به شکم و پهلوی شخص می دهد.
– بعد از جراحی می بایست بیمار استراحت کافی داشت باشد.
– تورم و کبودی، پس از خارج کردن چربی از شکم و پهلو با استفاده از کمپرس یخ و استراحت کافی کاهش می یابد.
– قاعدتا سپری کردن دوره نقاهت و رعایت برخی نکات لازمه هرعملی است، پس سعی کنید روز های اول را استراحت کرده و کارهای سنگین انجام ندهید.
– بعد از چند روز می توانید به پیاده روی بروید.
با تجویز پزشک برای جلوگیری از عفونت از آنتی بیوتیک وتسکین درد از مسکن استفاده کنید.

مزایای پیکرتراشی بدن با عمل لیپوماتیک چیست؟

– در روش لیپوماتیک سلول های چربی کاملا تخریب می شوند و هیچگونه اثری از این سلول های چربی باقی نمی ماند. پس از عمل لیپوماتیک بیمار حداکثر به مدت 2 هفته باید از گن استفاده کند، در حالی که در سایر روش های پیکرتراشی مانند ساکشن بیمار به مدت شش ماه باید از گن استفاده کند.
– این جراحی با تجزیه چربی در نقاط مختلف شکم موجب ایجاد چربی یک نواخت زیر پوست شده و از این نظر نسبت یه روش های دیگر مثل ساکشن برتری دارد.
– در این روش نیاز به بی هوشی نیست.
– لیپوماتیک دوره نقاهت کوتاه دارد همچنین کسالت و خطرات جسمی در این روش بسیار پایین است.

چه افرادی می توانند لیپوماتیک شکم و پلهو انجام دهند؟

مناسب ترین سن برای انجام عمل لیپوماتیک افراد بالای 18 سال هستند که چاق نیستند بلکه فقط دارای چربی های اضافی در قسمت شکم و یا پهلو هستند.
اگر قصد دارید پس از زایمان عمل لیپوماتیک انجام دهید، حداقل باید 3 ماه از زایمانتان گذشته باشد. لازم می دانم این نکته را هم خاطر نشان کنم که پس از عمل لیپوماتیک امکان بارداری وجود دارد.
– نداشتن اضافه وزن زیاد
– آن دسته از افرادی دچار ناهمواری چربی و سلولیت هستند.
– نداشتن هر گونه بیماری خاص
– به تغییر فرم اندام علاقه خاصی دارند.
– امکان کاهش وزن ناحیه خاص بدن وجود نداشته باشد.

عوارض و خطرات لیپوماتیک

همان طور که می دانید هر گونه عمل جراحی و غیرجراحی عوارض و خطرات خاص خود را دارد، عمل جراحی لیپوماتیک هم مستثنی از این موضوع نمی باشد، اما شما می توانید با مراجعه به بهترین دکتر جراح و پلاستیک، عوارض و خطرات ناشی از لیپوماتیک را به حداقل ممکن برسانید.
عوارضی که ممکن است پس از عمل لیپوماتیک بیمار با آنها مواجه شود، شامل :
– طول کشیدن زمان جراحی می تواند باعث افزایش وقوع خطای انسانی جراح لیپوماتیک شود.
– احتمال آسیب به بدن بیمار و یا حتی جراح به دلیل وارد شدن ضربه های شدید از دستگاه.
– در اثر ضربه های وارد شده احتمال افزایش خطر آمبولی ریه وجود دارد.
– ممکن است برخی از افراد به ماده بی حسی و لیدوکائین حساسیت داشته باشند.
– احتمال خونریزی شدید در بیمارانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف کرده اند زیاد است.
– احتمال عفونت به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی در اتاق عمل وجود دارد.

نتیجه جراحی لیپوماتیک

برخی از افراد ممکن است بلافاصله بعد از جراحی نتیجه عمل را مشاهده کنند، ولی این موضوع در همه افراد یکسان نیست یعنی ممکن است در بعضی از افراد چند هفته طول بکشد. ولی در حالت کلی مشاهده نتیجه نهایی 6 ماه زمان می برد.
باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر وزن خود را کنترل نکنید امکان در این صورت جراحی لیپوماتیک نتیجه ماندگاری ندارد.

شما را از عفونت بعد از جراحی لیپوماتیک ترسانده اند؟
یک از دلایلی که برخی بیماران را برای انجام این عمل هراسان می کند امکان آمبولی چربی است، باید این نوید را به شما بدهیم که تا کنون هیچ موردی از آمبولی چربی گزارش نشده است.

کلام آخر

یکی از بهترین راه های خارج کردن چربی از شکم و پهلو عمل لیپوماتیک می باشد. عمل لیپوماتیک نسبت به سایر عمل های پیکرتراشی مانند لیپوساکشن، درد و عوارض بسیار کمتری دارد و در عین حال از همه روش های پیکرتراشی می تواند موثرتر باشد.
یکی از سوالات رایج اشخاصی که قصد لیپوماتیک شکم و پهلو دارند، مربوط به هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو می باشد، به دلیل مختلف بودن میزان چربی و سلول های چربی در افراد مختلف نمی توان هزینه دقیقی برای لیپوماتیک شکم و پهلو در نظر گرفت، پس برای برآورد هزینه دقیق لیپوماتیک حتما به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه کنید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

تماس با دکتر