مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی صورت / همه چیز درباره لیپوماتیک غبغب

همه چیز درباره لیپوماتیک غبغب

از موثرترین راه های کوچک کردن غبغب و رفع افتادگی آن، می توان به لیپوماتیک غبغب اشاره کرد. به طور کلی، لیپوماتیک به عملی گفته می شود که طی آن چربی های اضافی از بدن خارج می شوند. به این ترتیب اجزای بدن شکل زیباتری به خود خواهند گرفت. طی عملیات لیپوماتیک غبغب لیپیدها یا چربی های ناحیه غبغب از آن قیمت خارج شده و از این طریق، افتادگی غبغب شما رفع خواهد شد. از آنجایی که تاثیر این روش برای رفع افتادگی غبغب بسیار بالاست، بنابراین استفاده از آن نیز بسیار مرسوم است. در این محتوا قصد داریم به بررسی کامل عملیات لیپوماتیک غبغب و مزیت ها و مراقبت های پس از آن را نیز برای شما شرح دهیم. پس ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب چیست؟

احتمالا تا کنون نام عمل لیپوماتیک غبغب به گوش شما خورده است. جالب است بدانید که لیپوماتیک غبغب به عنوان یک روش موثر برای پیکر تراشی آن شناخته می شود. این روزها بسیاری از افراد به دلایل مختلفی با مشکل افتادگی غبغب رو به رو هستند. افزایش سن، چاقی، بیماری های خاص و… از جمله عواملی هستند که باعث بروز افتادگی غبغب می شوند. همانطور که می دانید، افتادگی غبغب می تواند زیبایی صورت شما را تا حد زیادی کاهش دهد. بنابراین امروزه بسیاری از افراد به دنبال راهی برای رفع افتادگی غبغب خود هستند.

مراحل انجام لیپوماتیک غبغب

در این بخش از مقاله قصد داریم مراحل انجام لیپوماتیک غبغب را به صورت گام به گام برای شما شرح دهیم. نکته حائز اهمیت این است که برای انجام این روش باید حتما به مجموعه های درمانی معتبر مراجعه کنید. مراحل انجام پیکر تراشی غبغب به شرح زیر می باشند.

 لیپوماتیک غبغب چیست
  1. در مرحله اول لیپوماتیک غبغب باید داروی بی حسی به ناحیه مورد نظر تزریق شود. پس از بی حسی پزشک محل تجمع بافت چربی در غبغب را شناسایی کرده و در آن نواحی سوراخ هایی ایجاد می کند.
  2. در مرحله دوم لیپوماتیک غبغب لوله هایی که به اسم لوله کانولا شناخته می شوند از طریق سوراخ های ایجاد شده وارد بافت چربی غبغب خواهند شد. این لوله ها دارای حرکات ارتعاشی هستند لذا به خرد شدن بافت چربی کمک خواهند کرد. در نتیجه بافت سفت چربی به تکه های ریزی تبدیل می شود.
  3. در مرحله آخر نیز تکه های ریز شده چربی، از طریق عملیات مکش از ناحیه غبغب خارج می شوند. در نهایت چربی غبغب شما به صورت کامل تخلیه خواهد شد. پس از تخلیه، سوراخ های ایجاد شده به وسیله بخیه های ریز بسته می شوند.

معمولا عمل لیپوماتیک غبغب عملی کوتاه و بدون درد است. البته مدت زمان انجام لیپوماتیک برای غبغب، به موارد مختلفی مانند میزان چربی موجود در غبغب، دستگاه های مورد استفاده و… اشاره کرد.

بررسی مراقبت های پس از انجام عمل لیپوماتیک غبغب

همانطور که می دانید، لیپوماتیک غبغب نیز مانند تمامی روش های درمانی، به مراقبت هایی نیاز دارد. در صورتی که این مراقبت ها را به درستی انجام دهید، می توانید انتظار بهترین نتیجه را از عمل خود داشته باشید. در ادامه به مهم ترین مراقبت های پس از انجام لیپوماتیک غبغب اشاره می کنیم.

  1. باید دقت کنید که پس از لیپوماتیک غبغب ممکن است دچار درد در ناحیه غبغب شوید. این درد کاملا طبیعی است و نیازی نیست نگران آن باشید. معمولا پزشک متخصص برای تسکین این دردها داروهایی برای شما تجویز خواهد کرد. باید دقت کنید که این داروها را به موقع مصرف کنید.
  2. معمولا پس از انجام عمل لیپوماتیک غبغب، لوله ای برای خروج ترشحات در غبغب شما قرار خواهد گرفت. باید دقت کنید که از حرکات بیهوده و جا به جا کردن این لوله اجتناب کنید. به طور کلی بهتر است مدتی فعالیت های سخت را کنار گذاشته و بیشتر به استراحت بپردازید.
  3. بعد از انجام لیپوماتیک غبغب یک گردنبند طبی کشی در اختیار شما قرار می گیرد. باید تا مدت زمان تجویز پزشک آن گردنبند را بپوشید.
  4. علاوه بر داروهای مسکن، داروهای ضد عفونت نیز توسط پزشک برای شما تجویز می شوند. شما باید این داروها به موقع مصرف کنید تا مشکلات عفونی برای غبغب به وجود نیاید.
  5. پس از انجام پیکر تراشی غبغب باید عادات غذایی خود را تا حدودی تغییر کنید. برای مثال باید از مصرف بیش از حد چربی خودداری کنید. در مقابل باید مصرف پروتئین و ویتامین های مختلف را افزایش دهید. برای مثال مصرف میوه و سبزیجات در این دوره بسیار موثر است.

مزیت های انجام جراحی لیپوماتیک غبغب

از مزیت های لیپوماتیک غبغب می توان به زیبایی صورت پس از انجام آن اشاره کرد. حذف چربی غبغب باعث زاویه دار شدن صورت شما خواهد شد و به شما چهره ای جوان و شاداب خواهد بخشید. نکته مهم در مورد لیپوماتیک این است که این روش برخلاف جراحی های مرسوم نیاز به بیهوشی ندارد. همچنین منافذ ایجاد شده روی غبغب به سرعت ترمیم می شوند و هیچ اثری از جای زخم باقی نخواهد ماند.

جراحی لیپوماتیک غبغب

از دیگر مزیت های استفاده از عمل لیپوماتیک غبغب می توان به ماندگاری طولانی مدت آن اشاره کرد. البته این مسئله بیشتر بستگی به عادات غذایی شما پس از انجام عمل دارد. اما در صورت استفاده از یک رژیم غذایی مناسب می توانید مدت زمان ماندگاری آن را تا حد زیادی افزایش دهید. از طرفی دوره نقاهت روش لیپوماتیک بسیار کوتاه است. بنابراین شما ظرف مدت کوتاهی پس از انجام عمل می توانید به زندگی عادی و روزمره خود بازگردید.

نکات جانبی در مورد حذف چربی غبغب

بهتر است برای عمل لیپوماتیک غبغب حتما به پزشک متخصص و معتبر مراجعه کنید. میزان موفقیت عمل شما تا حد زیادی به پزشک و مهارت او بستگی دارد. البته مراقبت های پس از درمان نیز نقشی اساسی در مدت زمان ماندگاری لیپوماتیک ایفا می کنند. هزینه عمل معمولا به موارد مختلفی بستگی دارد. میزان تجمع بافت چربی در ناحیه غبغب، دستمزد متخصص، هزینه های کلینیک تخصصی و… از جمله این موارد به شمار می روند. لازم است دقت کنید تا چند روز پس از انجام لیپوماتیک غبغب از انجام فعالیت های سنگین خودداری کرده و بیشتر به استراحت مشغول شوید. بهتر است هنگام خواب سر خود را به سمت بالا نگه دارید. امید است اطلاعات ارائه شده، زمینه مناسبی برای آشنایی شما با لیپوماتیک غبغب را فراهم کرده باشد.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهارده =

تماس با دکتر