مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی صورت / ماندگاری تزریق چربی به صورت

ماندگاری تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت در مقایسه با دیگر روش‌های جوانسازی و فرم‌دهی پوست، یک روش دائمی محسوب می‌شود که میزان ماندگاری آن، به عوامل متعددی بستگی داشته و همچنین ممکن است در افراد مختلف، نتیجه‌ی متفاوتی داشته باشد. سلول‌های چربی تزریق شده به صورت، از جنس سلول‌های خود بدن بوده و به همین دلیل بدن، بدون هیچ گونه تلاشی برای از بین بردن سلول‌های چربی تزریق شده، این سلول‌‌ها را به خوبی حفظ کرده و در کمترین زمان ممکن، با آن‌ها سازگار خواهد شد.

این موضوع، نشان‌دهنده‌ی ماندگاری بالا و دائمی چربی تزریق شده به صورت است؛ و افرادی که برای برطرف کردن افتادگی، فرورفتگی و شل شدن پوست، جای جوش و زخم و یا برای زاویه‌سازی و فرم‌دهی به صورت خود، روش تزریق چربی به صورت را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند از ماندگاری و دوام این روش، اطمینان بالایی داشته باشند.

ماندگاری تزریق چربی به صورت

عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی به صورت

همان‌ طور که گفته شد، ماندگاری تزریق چربی به صورت، به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به مهم‌ترین این عوامل پرداخته‌ایم.

  • میزان چربی تزریق شده به صورت

میزان چربی‌های زنده تزریق شده به صورت و یا سایر اندام‌های بدن، یکی از عوامل مختلفی است که در میزان ماندگاری تزریق چربی نقش موثری دارد. چربی تزریق شده به صورت که مانند دیگر چربی‌های موجود در بدن، ممکن است به دلایل گوناگون، آب شده و از بین برود، در روزهای ابتدایی پس از تزریق، کمی دچار ریزش شده و توسط بدن، جذب خواهد شد؛ و می‌توان گفت مقدار چربی باقی‌مانده پس از ریزش اولیه، ماندگاری بالا و دائمی خواهد داشت. بنابراین، حجم چربی تزریق شده به صورت در میزان ماندگاری آن، تاثیر بالایی داشته و میزان آن باید به گونه‌ای باشد که پس از ریزش اولیه، حجم قابل توجهی از آن باقی بماند.

  • اندام هدف

اندام هدف نیز، در میزان ماندگاری چربی تزریق شده نقش داشته و در واقع، تزریق چربی به برخی از اندام‌ها ماندگاری بالاتری دارد. به طور کلی، چربی تزریق شده در نواحی‌ای از بدن که حرکت کمتری دارند، مانند گونه‌ها، زیر چشم، پشت دست، سینه و …، ماندگاری بالاتری داشته و بر عکس، در قسمت‌هایی که به طور مداوم در حال حرکت و تکان خوردن هستند، مانند لب و قسمت‌های اطراف دهان، ماندگاری کمتری خواهد داشت. به عنوان مثال، تزریق چربی به گونه در مقایسه با تزریق چربی به خطوط کناری لب، از ماندگاری و دوام بالاتری برخوردار است.

  • محافظت در برابر حرارت، ماساژ و یا فشار دادن محل تزریق

بخش عمده‌ای از میزان ماندگاری چربی تزریق شده به صورت، به نگهداری و مراقبت‌های پس از تزریق، برمی‌گردد. یکی از این مراقبت‌ها، محافظت از محل تزریق در برابر فشار زیاد، ماساژ دادن محکم و یا دست زدن و دستکاری مداوم آن ناحیه است. به همین خاطر، هنگام کرم زدن به صورت، جلسات ماساژ درمانی، پاکسازی و فیشیال پوست صورت و …، باید به خاطر داشته باشید که فشار زیاد و محکمی به قسمت‌های تزریق شده وارد نشود.

همچنین حرارت، عامل مهم دیگری است که در ماندگاری چربی تزریق شده به صورت نقش مهمی دارد. قرار گرفتن مداوم در معرض نور آفتاب، محیط گرم  و یا حرارت‌های موضعی مانند سونا، جکوزی، بخور و …، ماندگاری چربی تزریق شده به صورت را کاهش داده و بهتر است از قرارگیری مداوم در برابر این عوامل، خودداری کنید.  

  • وجود ذخایر چربی با کیفیت در بدن و محافظت از سلول‌های چربی استخراج شده

عامل مهم و تاثیرگذار دیگری که در دوام و ماندگاری چربی تزریق شده به صورت، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، وجود ذخایر چربی با کیفیت در بدن است. پزشک متخصص پس از تایید سلامت عمومی بدن و صلاحیت انجام تزریق چربی به صورت، وضعیت بانک چربی بدن و همچنین، میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به صورت را مورد بررسی و سنجش قرار می‌دهد تا از وجود چربی کافی در بدن، اطمینان حاصل کند.

پس از این مرحله، نوبت استخراج چربی از بدن است که روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای این کار وجود دارد؛ اما انتخاب روش برداشت چربی مورد نیاز، بر عهده‌ی پزشک متخصص بوده تا بهترین روش را برای سالم و زنده ماندن سلول‌های چربی، در نظر بگیرد. چرا که سلول‌های چربی استخراج شده، نباید آسیب ببینند و این موضوع، در میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت، بسیار موثر است.

چربی‌های استخراج شده به دلیل دارا بودن ناخالصی، قابل تزریق شدن به پوست نبوده و می‌بایست قبل از تزریق، با دقت بالا و به کمک دستگاه سانتریفیوژ، کاملا خالص‌سازی شده تا بافت‌ها، مایعات و ترکیبات اضافه از آن جدا و آماده‌ی تزریق شوند.

فرآیند تزریق نیز، شامل استریل و اعمال بی‌حسی موضعی بوده و پزشک با استفاده از یک سرنگ مخصوص و تکنیک‌های مشخص، چربی‌های استخراج شده را به اندام هدف تزریق خواهد کرد. بنابراین، مهارت و تجربه‌ی پزشکی که برای تزریق چربی به صورت خود انتخاب می‌کنید، و همچنین، کیفیت ابزار و تجهیزات مورد استفاده، در ماندگاری تزریق چربی به صورت و دستیابی به نتیجه مطلوب، از اهمیت بالایی برخوردار است.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 16 =

تماس با دکتر