مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

ماندگاری پروتز سینه

ماندگاری پروتز سینه

ماندگاری پروتز سینه یکی از مهم ترین سوالات کسانی است که قصد این جراحی را دارند. اگر شما هم قصد این عمل را دارید و این مساله ذهنتان را درگیر کرده است، توصیه می کنیم این مقاله را تا آخر بخوانید.

ماندگاری یا طول عمر پروتز سینه چقدر است؟

همانطور که می دانید، تمام کالاها، اعم از پزشکی و غیر پزشکی، همگی تاریخ تولید و تاریخ انقضا دارند، پروتز سینه نیز متمایز از این ها نیست. در صورتی که تاریخ انقضای پروتز سینه گذشته باشد، حتی اگر استریل شده باشد، نباید و نمی توان از آن استفاده کرد. اما در صورتی که در تاریخ مد نظر برای بیمار استفاده شده باشد، بدین معنا نیست که در صورت پایان تاریخ انقضای آن، این پروتز تعویض یا خارج شود.

پروتزهای سینه همانند دیگر عضوهای مصنوعی، همچون مفصل مصنوعی و یا دریچه مصنوعی قلب می تواند مادام العمر باشد. در صورتی که مشکلی پیش بیاید و یا عارضه داشته باشد، می توان آن را تعویض و یا خارج نمود. در حالت کلی میزان ماندگاری پروتز سینه 10 الی 20 سال و یا مادام العمر می باشد.

تا چند سال پس از جاگذاری نیاز به تعویض پروتز سینه است؟

جهت تعویض پروتز نمی توان زمان دقیقی را مشخص کرد. وقتی پروتز های سینه عوض می شوند که فرد دچار مشکل جدی شده باشد و سلامتی وی را به خطر بیندازد. در صورت عدم جایگزینی صحیح پروتز سینه، فرد باید مجدد تحت عمل جراحی قرار بگیرد. با اینکار پروتز در جای مناسب خود قرار گرفته و یا تعویض می شود.

در مواردی که پروتز سینه دچار مشکل و عوارضی می شود، در ناحیه سینه علائمی همچون تغییر شکل سینه ها، درد و التهاب در بافت سینه ها به وجود می آید. برای اطمینان از سالم بودن پروتز سینه، بهتر است سالیانه یک بار به پزشک خود و یا به بهترین جراح پلاستیک مراجعه نمایید .

تفاوت طول عمر و مقاومت پروتز سیلیکونی و آب نمکی

معمولا متخصصان توصیه می کنند که افرادی که قصد عمل پروتز سینه دارند، از پروتزهای سیلیکونی استفاده نمیاند، چرا که در مقایسه با سایر پروتزها همچون پروتزهای نمکی بهتر و مقاوم تر هستند. البته به مراتب هزینه پروتزهای سیلیکونی بیش تر سیلیکون های آب نمکی است. ارجحیت پروتزهای سیلیکونی به پروتزهای نمکی بیش تر است و علت آن به دلیل معایب و عوارضی است که پروتزهای نمکی به همراه دارد.

تفاوت مقاومت پروتز سیلیکونی و آب نمکی

همچنین باید این نکته ذکر شود که مقاومت و استحکام پروتزهای سیلیکونی بیش تز پروتزهای نمکی است و اگر پاره شوند، همچنان قوام خود را حفظ کرده و نشتی نخواهند داشت. تنها نکته قوتی که پروتزهای آب نمکی دارد این است که با پاره شدن، محتویات آن جذب بدن می شود و مشکلی را به وجود نمی آورد.

اندازه پروتز سینه چه تاثیری در ماندگاری طول عمر آن دارد؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد به وجود می آید این است که آیا سایز پروتز سینه می تواند در ماندگاری آن تاثیری داشته باشد یا نه، باید در جواب این پرسش گفت که تا کنون هیچ شواهدی مبنا بر اینکه سایز و اندازه پروتز سینه در ماندگاری آن ها تاثیر گذاشته باشد، یافت نشده است. در یک شرایط نرمال پروتزهای با یک اندازه مقاومت یکسانی دارند. عوامل دیگر می توانند در طول عمر پروتزهای سینه با اندازه های مختلف اثر بگذارند.

سایز مناسب پروتز سینه برای فرد با توجه به ابعاد قفسه سینه و اندازه گیری های دیگر مشخص می شود و اگر سایزی بزرگتر از میزان مناسب انتخاب شود احتمال آسیب به پروتز هم بیشتر می شود و باید این نکته را مد نظر قرار داد. در صورتی که عمل در شرایط خوبی انجام شود و بیمار به توصیه‌ های بهترین جراح پروتز سینه توجه کند طول عمر سایزهای مختلف پروتز طولانی خواهد بود.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =

تماس با دکتر