مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی بینی / مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی بینی در تمامی سال هایی که برای افراد مختلف انجام شده است آثار و نتایج مثبت قابل توجهی در پی داشته است. از همین رو تمامی کسانی که در ابتدای شروع کار جراحان بینی و آغاز جراحی های زیبایی بالاخص جراحی بینی نسبت به این جراحی نگاهی مثبت نداشتند، تغییر عقیده دادند و رغبت زیادی برای جراحی بینی پیدا کردند. از سوی دیگر جراحی بینی همچون جراحی های زیبایی دیگر دارای حساسیت هایی است که باید از سوی بهترین جراح پلاستیک و زیبایی انجام شود تا نتایج منفی در پی نداشته باشد. از مهم ترین اقداماتی که در جهت بهبود نتیجه جراحی باید انجام شود مراقبت های بعد از جراحی بینی است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

در ابتدا پیش از آنکه وارد مبحث اصلی شویم توضیحاتی در زمینه جراحی بینی و نحوه انجام جراحی بینی ارائه خواهیم داد. آگاهی از نحوه جراحی بینی و روند کار به روشن ساختن اهمیت بحث مراقبت های بعد از جراحی بینی کمک خواهد کرد و موجب می شود افراد با وسواس بیشتری در این زمینه اقدام کنند.

روند جراحی بینی بدین نحو است که ابتدا باید جلساتی را پیش از جراحی با پزشک جراح داشته باشید تا تمامی خواسته ها و انتظارات خود را از نتیجه جراحی مطرح کنید. زمانی که خواسته های شما از نتیجه  جراحی بینی معقولانه و منطقی باشد در طی برنامه ای که برای جراحی طراحی می شود لحاظ می گردد و در روند جراحی پیاده سازی می شود.

اما در مواردی که انتظارات افراد منطبق با واقعیت جراحی بینی نباشد جراح بینی تلاش می کند که شما را راهنمایی کند تا نگاهی واقع بینانه نسبت به نتایح و آثار جراحی بینی داشته باشید.سپس در روز جراحی با انواع بی هوش کننده شما را به حالت بیهوشی عمومی می برند تا روند جراحی بدون درد باشد.

در روند جراحی با برش هایی که در نواحی حاصی انجام می شود می توانند به کاهش سایز بینی و متناسب سازی بینی کمک کنند.آخرین مرحله از روند جراحی این است که بخیه شده و پانسمان انجام می شود.

مراقبت های مهم بعد از عمل بینی 

از جمله مهم ترین مراحل جراحی بینی که در نتیجه جراحی اثر گذاری غیر قابل انکاری دارد مرحله مراقبت های بعد از جراحی بینی است. از مهم ترین اقداماتی که بعد از جراحی بینی باید انجام دهید این است که:

  • نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی:

هرگز نباید به نحوی بخوابید که به بینی فشار وارد شود. از سوی دیگر نیز به جهت خونریزی هایی که بعد از جراحی بینی از ناحیه برش ها رخ می دهد، باید هنگام خوابیدن سرتان را بالاتر نگه دارید تا احتمال خونریزی در هنگام خواب و ناهوشیاری شما کاهش پیدا کند. بدین منظور بهتر است که از دو بالش استفاده کنید و سر شما از سطح بدن شما بالاتر قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی 

  • مراقبت های تغذیه ای:

در دو سه روز اول از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید تا فشاری به عضلات و نواحی اطراف بینی وارد نشود. همین امر سبب می شود که سرعت بهبودی زخم ها افزایش پیدا کند.

  • مراقبت های حرکتی و فعالیت های بدنی و ورزشی

بعد از جراحی بینی فعالیت های ورزشی باید محدود تر از قبل باشد. در واقع تا دو سه ماه هیچ نوع فعالیت ورزشی نباید داشته باشید و دیگر اینکه بعد از دو ماه انجام فعالیت های ورزشی کم فشار بلامانع است. بعد از شش ماه می توانید آهسته آهسته فعالیت های ورزشی حرفه ای را با احتیاط و مشورت پزشک آغاز کنید.

در خاتمه مبحث این توصیه را نیز در خاطر داشته باشید که جراح بینی تمامی مراقبت هایی که برای شما لازم است را به شما گوشزد کرده و راهنمایی های لازم را به شما خواهد داشت. از این رو در این زمینه نگران چیزی نباشید و به پزشک خود اعتماد کنید تا روند جراحی و بهبودی به بهترین شکل پشت سر گذاشته شود.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

تماس با دکتر