مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / لاغری و پیکرتراشی / نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک

نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک از مهم ترین و شایع ترین جراحی هایی است که در زمینه کاهش سایز و کاهش چربی های اضافی بدن بکار گرفته می شود. این جراحی همچون تمامی جراحی های زیبایی و درمانی که از سوی بسیاری از افراد انجام می شود مستلزم انجام مراقبت هایی است که به اندازه روند جراحی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. یکی از مهم ترین و اصلی ترین مراقبت هایی که افراد بعد از جراحی لیپوماتیک باید انجام دهند نحوه خوابیدن بعد از جراحی لیپوماتیک می باشد. از این رو در ادامه در خصوص نحوه خوابیدن بعد از جراحی لیپوماتیک صحبت خواهیم کرد.

جراحی لیپوماتیک

پیش از آنکه وارد موضوع اصلی مان شویم لازم است که توضیحاتی در زمینه لیپوماتیک ارائه کنیم. در روند جراحی لیپوماتیک برش هایی در نواحی خاصی از بدن که قرار است تحت جراحی لیپوماتیک قرار گیرد، انجام می شود.

برش های ایجاد شده مجرایی می شوند برای اینکه لوله کانولا وارد بدن تا بافت های چربی را تخریب کند، سپس در حین تخریب بافت چربی و شکسته شدن آنها با دستگاهی مخصوص تمامی چربی های اضافی ساکشن و به دستگاهی وارد می شوند.

مهم ترین نکته ای که ذکر آن بی مورد نخواهد بود این است که این چربی های تخلیه شده و می تواند در نواحی مختلفی از بدن تزریق شوند این کار می تواند نجر به حجم دهی بدن شود. برای مثال تزریق آن در سینه و یا باسن منجر به حجیم شدن این نواحی می شود، از سوی دیگر این روش هیچ آسیبی به بدن وارد نمی کند.

مراقبت های ضروری بعد از جراحی لیپوماتیک

  • استفاده از گن های مخصوص که پزشک آن ها را توصیه می کند از بهترین روش هایی است که می تواند به کاهش تورم بعد از جراحی لیپوماتیک کمک کند. به علاوه اینکه استفاده از گن ها به خروج خونابه هایی که در داخل بدن وجود دارد کمک و التهابات را کاهش می دهد.
  • استفاده از آنتی بیوتیک هایی که پزشک آن ها را تجویز کرده است تا حد زیادی به کاهش درد کمک می کند.
  • پیاده روی به منظور پیشگیری از عارضه لختگی خون در نواحی مختلف بدن تا یکماه باید انجام شود. البته انجام فعالیت های ورزشی سنگین به طور کامل ممنوع است و باید تا مدت زمان طولانی از انجام آن پرهیز کنید.
  • به مدت 24 ساعت روند خروج خونابه های بدن ادامه دار خواهد بود، از این رو اگر می خواهید رخت خواب شما خون آلود نشود بهتراست که از لحاف هایی استفاده کنید که بعدا شست شوی آن ها راحت تر است و هرشب می توانید آن را تعویض کنید تا از بروز آلودگی و انتقال آن به بدن تان جلوگیری کنید.
  • مالش دادن و لمس مناطقی که برش خورده است می تواند به روند خروج خونابه های زیر پوست کمک کند. از این رو بهتر است که به ارامی این اقدام را انجام دهید تا روند کاهش خونابه ها در بدن سریع تر باشد.

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

نحوه خوابیدن بعد از جراحی لیپوماتیک

نحوه خوابیدن بعد از انجام جراحی لیپوماتیک از مهم ترین مراقبت هایی است که باید در نظر داشته باشید.

  • نحوه خواب باید به شکلی باشد که پاهای افراد نسبت به بدن شان در سطح بالاتری قرار گیرد. این کار کمک می کند تا میزان فشار وارد شده به بدن و همچنین خونریزی کمتر شود. به همین منظور در هنگام خوابیدن در زیر پاهای خود از دو بالش استفاده کنید تا پاها به سمت بالا هدایت شود.
  • تلاش کنید که روی زخم ها و برش های ایجاد شده نخوابید تا هیچ گونه آسیبی به بدن تان وارد نشود.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره درباره جراحی لیپوماتیک با دکتر محمدرضا ترحمی رتبه اول بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی
با شماره های 02126761574 – 09120800120  تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

واقعیت این است که جراحی لیپوماتیک از مهم ترین و حساس ترین جراحی هایی است که این روز ها مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. اما مساله ای که وجود دارد این است که مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک از درجه اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و باید تماما با دقت و وسواس انجام شود.

از سوی دیگر نیز مهم ترین توصیه ما به شما این است که در هنگام انتخاب پزشک جراح نهایت دقت را داشته باشید تا تجربه و مهارت پزشک به عنوان مهم ترین عامل موفقیت نتیجه جراحی شود.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

تماس با دکتر