مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی سینه / پایین بودن سینه بعد از عمل پروتز

پایین بودن سینه بعد از عمل پروتز

زنانی که قصد انجام عمل جراحی پروتز سینه را دارند باید بدانند که پایین بودن سینه بعد از عمل پروتز یکی از عوارض شایع پروتز پستان محسوب می شود. پایین بودن سینه بعد از عمل پروتز به دلایل مختلفی از جمله نوع و حجم پروتز ایجاد می شود. با این حال جای نگرانی نیست چرا که افتادگی پروتز سینه قابل درمان است و می توانید با رعایت چند نکته از این عارضه پیشگیری کنید. اگر شما نیز سوالاتی در رابطه با این عارضه و درمان آن دارید، تا ادامه مطلب همراه ما باشید.

پایین بودن سینه بعد از عمل پروتز

آیا افتادگی سینه بعد از عمل پروتز سینه، طبیعی است؟

افتادگی سینه بعد از پروتز سینه دلایل مختلفی دارد که در برخی موارد کاملا طبیعی است، زیرا پروتز سینه مانند سینه طبیعی در طول زمان آویزان شده و تغییر می کند. البته افتادگی سینه بعد از پروتز را می توان با استفاده از روش هایی اصلاح کرد و با راهکارهایی خطر ابتلا به این عارضه را کاهش داد.

دلایل افتادگی سینه بعد از پروتز سینه

یکی از دلایل افتادگی سینه بعد از عمل پروتز، حرکت طبیعی در طول روز است. اما دقت داشته باشید که حرکت طبیعی سال ها طول می کشد تا منجر به ایجاد افتادگی سینه شود.

همچنین عواملی همچون بارداری، زایمان و شیردهی نیز می توانند باعث پایین آمدن و آویزان شدن سینه ها شوند که در این صورت نیز، این عارضه قابل درمان است. دلایل دیگری که می توان به آنها اشاره کرد، عبارتند از:

·     نوع پروتز

·     حجم پروتز

·     افزایش سن

·     تغییرات وزن بیمار

·     مصرف دخانیات و الکل

·     عدم قرارگیری صحیح پروتز

·     دقت نکردن در انتخاب پزشک

·     رعایت نکردن نکات مراقبتی پس از جراحی

بیشتر بدانید: جراحی ترمیم سینه

پیشگیری از پایین بودن سینه بعد از پروتز

اگر شما نیز نگران به وجود آمدن این عارضه هستید، بهتر است قبل از جراحی درباره راه های پیشگیری از پایین بودن سینه بعد از پروتز بدانید. برخی از مهم ترین نکاتی که باید برای پیشگیری از افتادگی سینه پس از عمل پروتز سینه رعایت کنید، عبارتند از:

رعایت مراقبت های پس از پروتز سینه

در ابتدا باید بدانید بهترین روش برای جلوگیری از افتادگی سینه، رعایت تمام دستورالعمل های مراقبتی گفته شده توسط پزشک است. حتما از پزشک خود بخواهید به توضیح تمام نکات مراقبتی بعد از عمل مانند: جلوگیری از فعالیت بدنی شدید، نخوابیدن روی شکم و… برای شما بپردازد. رعایت این نکات، شکل و فرم سینه های شما را برای طولانی مدت حفظ خواهد کرد.

استفاده از سوتین جراحی

سوتین جراحی و یا سوتین طبی از این نظر اهمیت دارد که نیروی جاذبه را تا حدودی خنثی می کند و از افتادگی زودرس سینه ها تا حدودی جلوگیری خواهد کرد. همچنین سوتین جراحی با حمایت سینه ها، باعث می شود سینه ها در موقعیت صحیحی قرار بگیرند.

جلوگیری از تغییرات وزنی شدید

بیماران باید از افزایش یا کاهش شدید وزن خود جلوگیری کنند، زیرا تغییرات وزنی شدید منجر به افتادگی سینه ها می شود. همچنین بهتر است اگر قصد باردار شدن دارید، جراحی پروتز سینه را به بعد از زایمان موکول کنید.

مراقبت از پوست

شاید تعجب کنید که مراقبت از پوست چه تاثیری در جلوگیری کردن از افتادگی سینه ها خواهد شد؛ اما باید بدانید که مراقبت و حفظ سلامت پوست، با استفاده از داروها و کرم های پوستی مناسب، خطر افتادگی سینه ها را به طور قابل توجهی کاهش خواهد داد.

انتخاب صحیح نوع پروتز

انتخاب صحیح نوع پروتز باید توسط پزشک و با توجه به شکل مناسب سینه های بیمار انجام شود. این امر به حفظ فرم طبیعی سینه ها نیز کمک خواهد کرد.

معاینات منظم

مراجعه منظم به پزشک و انجام معاینات مربوطه، تا حد زیادی به پیشگیری از پایین آمدن سینه ها بعد از عمل پروتز کمک خواهد کرد.

آیا پایین بودن سينه از پروتز بعد از عمل پروتز دائمی است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت پایین بودن سینه بعد از عمل پروتز سینه دائمی نیست و می توان با گذشت زمان و راهکارهای درمانی، برای اصلاح این عارضه اقدام کرد. پروتزهای سینه تا ابد دوام نخواهد داشت و در طولانی مدت نیاز به اصلاح و یا تعویض دارند؛ زیرا این امکان وجود دارد پروتزهای سینه با گذر زمان تغییر اندازه یا شکل دهند.

درمان پایین بودن سینه بعد از عمل پروتز با لیفت سینه

پایین بودن سینه بعد از عمل پروتز با جراحی لیفت سینه قابل درمان است. با استفاده از روش لیفت سینه، پوست های اضافی و بافت سینه شل شده برداشته می شود؛ به همین دلیل لیفت سینه باعث رفع افتادگی و بالا رفتن سینه ها خواهد شد. معمولا افراد برای گرفتن نتیجه مطلوب و دلخواه، پروتز سینه و لیفت سینه را همزمان انجام می دهند.

آیا می توان از افتادگی سینه ها جلوگیری کرد؟

همانطور که میدانید افتادگی سینه پدیده ای کاملا طبیعی است و با افزایش سن و تغییرات هورمونی ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد. با این حال می توانید با استفاده از روش هایی از افتادگی سینه ها جلوگیری کنید. یکی از روش های جلوگیری از افتادگی سینه ها، تقویت عضلات سینه با استفاده از ورزش هایی مانند پرس سینه است. پرس سینه یکی از بهترین ورزش ها برای تقویت عضلات سینه محسوب می شود. علاوه بر این سعی کنید از افزایش یا کاهش وزن شدید و فوری خودداری کنید، چرا که منجر به افتادگی سینه ها و شل شدن پوست آن ها می شود. همچنین می توانید از سوتین های مناسب و محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید تا از ایجاد این پدیده تا حدودی جلوگیری کنید.

پنج نکته برای جلوگیری از افتادگی پروتز سینه

و اما در ادامه 5 نکته مهم برای جلوگیری از افتادگی سینه:

1.  از مصرف سیگار خودداری کنید.

2.  وزن سالم خود را حفظ کنید.

3.  مراقبت از پوست خود را جدی بگیرید.

4.  معاینات و غربالگری های منظمی داشته باشید.

5.  رژیم غذایی سالم و متعادلی را برای خود انتخاب کرده و به آن پایبند باشید.

نتیجه گیری

در نهایت می توانید از پروتز سینه برای افزایش حجم سینه ها و درمان افتادگی آنها استفاده کنید و نگران پایین بودن سینه ها بعد از عمل پروتز نباشید؛ زیرا می توانید از این عارضه جلوگیری کرده و در صورت ایجاد، اقدام به درمان کنید. توصیه می شود قبل از عمل پروتز سینه حتما با بهترین جراح پروتز سینه در تهران در رابطه با انجام این جراحی مشورت کنید.

سوالات متداول

چه راهکارهایی برای درمان افتادگی سینه ها وجود دارد؟

·     پروتز سینه

·     لیفت سینه

·     ورزش کردن

دوام پروتز سینه چقدر است؟

ماندگاری پروتز سینه به عوامل مختلفی مانند نوع و حجم پروتز بستگی دارد. اما به طور کلی پروتزهای سینه از بین 8 تا 20 سال ماندگاری دارند.

آیا می توان لیفت و پروتز سینه را همزمان انجام داد؟

بله، معمولا بیمارانی که به دنبال صرفه جویی در وقت و رسیدن به نتیجه مطلوب هستند، از این دو روش با هم استفاده می کنند.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 3 =

تماس با دکتر