مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی سینه / کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه

کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه

پروتز سینه و بی حسی نوک سینه بعد آن

شاید شما هم به دنبال راهکارهایی برای کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه باشید. بسیاری از افرادی که دوست دارند سینه‌هایی با فرم عالی داشته باشند، اقدام به انجام جراحی پروتز سینه می‌کنند. پنج درصد از این افراد هستند که با عوارضی مثل بی حسی نوک سینه بعد از پروتز مواجه می‌شوند. به نظر شما در چنین شرایطی باید چه کار کرد؟

عوامل موثر بر کاهش حس سینه بعد عمل پروتز سینه

عوامل زیادی وجود دارند که بر میزان حساسیت نوک سینه تاثیر زیادی می‌گذارند. محل برش، سینه، اندازه پروتز سینه و محلی که این پروتز در آن قرار داده شده است مهم‌ترین عواملی هستند که بر روی میزان بی حسی نوک سینه پس از پروتز سینه تاثیر می‌گذارند. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که تمامی افراد با کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه مواجه نخواهند شد.

این عارضه اغلب متوجه آن دسته از افرادی خواهد شد که حساسیت عصبی زیادی دارند. بسیاری از افرادی که برای اولین بار است که می‌خواهند جراحی پروتز سینه را انجام دهند، نگران این هستند که با عوارضی که پس از این جراحی به وجود می‌آید چگونه مقابله کنند. با به وجود آمدن این عارضه‌ها می‌توانید راهکارهای درمانی را زیر نظر دکتر ترحمی دنبال کنید تا سلامت جسمی کامل خود را به دست بیاورید. همچنین شما می‌توانید از مشاوره‌های دکتر ترحمی بهره مند شوید.

روش‌های درمانی برای کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه

راه‌های زیادی برای درمان بی حسی نوک سینه پس از پروتز سینه وجود دارند. برخی از این راهکارها می‌توانند میزان بی حسی را تا مدت زیادی کاهش دهند اما به عقیده پزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند نمی‌توان این عارضه را به طور صد در صد درمان کرد. دلیل آن هم این است که اعصابی که در اطراف نوک سینه وجود دارند، اعصابی هستند که بسیار ریزند و نمی‌توان آن‌ها را با عمل جراحی ترمیم کرد. شما می‌توانید از کمپرس‌های یخ و یا لباس‌های فشرده‌ای که به بافت سینه فشار وارد می‌کنند، استفاده کنید تا اعصاب نوک سینه را تحت تاثیر قرار دهید.

روش های درمانی بی حسی نوک سینه بعد پروتز سینه

یکی دیگر از راه‌هایی که برای درمان کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه به کار گرفته می‌‌شوند، انجام تمرینات کششی است. اگر بتوانید حدود چهار هفته و در هر روز تمریناتی کششی که سینه را تحت تاثیر قرار می‌دهند را انجام دهید، احتمال کاهش یافتن درد، تورم و بی حسی‌های پس از پروتز سینه افزایش پیدا می‌کند. ماساژ سبک هم یکی دیگر از راهکارهای درمانی برای درمان بی حسی نوک سینه است. البته توجه داشته باشید که این ماساژ باید با ظرافت انجام شود تا تاثیر خوبی را بر درمان کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه بگذارد.

پیشگیری از بی حسی نوک سینه بعد از پروتز سینه

افرادی که می‌خواهند به جراحی سینه‌های خود بپردازند باید نوع جراحی را به گونه‌ای انتخاب کنند که با سایز بدنشان متناسب باشد. در این صورت میزان عوارضی که این عمل جراحی دارد به حداقل می‌رسد. برای این که بتوانید به درمان کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه بپردازید، باید احتیاط را پیشه قرار دهید. یعنی در انجام هر کاری احتیاط کنید و ورزش‌های سنگین بدنی انجام ندهید. برخی از شواهد وجود دارند که میگوید ویتامین بی می‌تواند میزان رسانایی مغزی و عصبی را افزایش دهد. از این ویتامین برای تولید داروهای ترمیم کننده عصبی استفاده می‌کنند. شما هم می‌توانید برای کاهش این عارضه یا پیشگیری از آن در رژیم‌های تغذیه‌ای خود خوراکی‌هایی که دارای ویتامین بی هستند را بگنجانند.

برای آن دسته از خانم‌هایی که دخانیاتی مثل سیگار یا قلیان اعتیاد دارند باید بگوییم که نیکوتین سم است. یعنی می‌تواند اعصاب را به طور کامل بی حس کند. پس استفاده از دخانیات و نیکوتین پس از انجام جراحی پروتز سینه توصیه نمی‌شود. توجه داشته باشید که درمان کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه می‌تواند کمی درد و سوزش را به همراه داشته باشد اما این ‌عوارض همیشگی نیستند و پس از مدتی از بین می‌روند. خیلی از بیماران در توصیف عوارض پس از بیماری به عوارضی همچون درد، سوزش و گزگز نوک سینه اشاره می‌کنند.

هزینه درمان کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه

برای اینکه بتوانید از بی حسی های پس از پروتز سینه بکاهید، می توانید از راهکارهای ذکر شده استفاده نمایید. ‌زنانی که بچه‌ای را شیر داده‌اند یا هم اکنون در حال شیردهی نوزاد خود هستند، نمی‌توانند برای درمان نوک سینه و بی حسی آن اقدام کنند‌ این افراد باید دوره دو ساله شیردهی را به پایان برسانند و سپس برای انجام جراحی مربوطه اقدام نمایند. بسیاری از افراد وجود دارند که می‌خواهند بی حسی نوک سینه خود را درمان کنند اما از هزینه‌های انجام این کار می‌ترسند. هزینه‌های درمان بی حسی نوک سینه به میزان بی حسی و شدت آن ربط دارد. یعنی با توجه به این میزان مشخص می‌شود‌.

شما باید جراحی‌های این چنینی را زیر نظر پزشکانی که چندین و چند سال است با جراحی پروتز سینه و ‌درمان بی حسی و عوارض پس از آن سر و کار دارند، انجام دهید تا دچار عوارض دیگری نشوید. کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه پس از جراحی یک امر طبیعی است اما درمان نکردن آن باعث می‌شود که بدن عوارض دیگری را متحمل شود. پس باید سریعا نسبت به درمان این عارضه اقدام و به بهترین جراح پروتز سینه مراجعه کنید. شما می‌توانید جهت اطلاع از هزینه‌های درمان بی حسی نوک سینه بعد از پروتز سینه با دکتر ترحمی در ارتباط باشید.

کلام آخر

سخن آخر ما در این مطلب در مورد کاهش حس نوک سینه بعد از پروتز سینه و عوارض و راه‌های درمان آن با شما صحبت کردیم. هزینه‌های کاهش بی حسی نوک سینه زیر نظر پزشک بسته به میزان بی حسی متفاوت است. شما می‌توانید از راهکارهایی مثل ترک سیگار، استفاده از کمپرس سرد و انجام تمرینات کششی استفاده کنید.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =

تماس با دکتر