مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی سینه / کوچک شدن پروتز سینه بعد کاشت

کوچک شدن پروتز سینه بعد کاشت

کوچک شدن پروتز سینه بعد کاشت یکی از مشکلاتی است که ممکن است بعد از جراحی به وجود آید اما علت این مشکل چیست و چه درمانی دارد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا در مورد این عارضه بیشتر با شما صحبت کنیم.

کوچک شدن پروتز سینه بعد کاشت

علت کوچک شدن پروتز سینه بعد از کاشت چیست؟

پروتزها را می‌توان به این صورت معرفی کرد که، پروتزها بافت جدید هستند که وارد بدن متقاضیان می‌شود. همین امر نیز باعث می‌شود که بدن افراد واکنش‌های مختلفی از خود نشان دهند. لازم به ذکر است پروتزهایی که امروزه تولید شده است ضد حساسیت می‌باشند و معمولاً واکنش‌های حساسیتی و التهابی را از خود نشان نمی‌دهند.

 یکی از نکاتی که امروزه خانم‌های بسیاری به آن فکر می‌کنند کوچک شدن سینه بعد از پروتز می‌باشد. بسیاری از افرادی که جراحی پروتز سینه را انجام می‌دهند اثری از تغییر در اندازه سینه‌ها را مشاهده نخواهند کرد. در بسیاری از موارد ممکن است برای پروتز سینه مشکلات مختلفی به وجود آید؛  به عنوان مثال در اثر ضربه احتمال پارگی پروتز پستان یا آسیب دیدن آن وجود دارد. همچنین ممکن است با گذشت زمان زیاد از کاشت پروتز، بافت آن دچار تغییر شده باشد.

آیا کوچک شدن پروتز سینه به نوع آن بستگی دارد؟

همان طور که می‌دانیم پروتزهایی که برای سینه استفاده می‌شوند دارای انواع متنوعی هستند. به عنوان مثال یکی از انواع پروتزهای سینه می‌توان به جنس سیلیکونی آن اشاره کرد که کاربرد بسیار بالایی دارد؛ نمونه‌های سالینی نیز مدل دیگری هستند که استفاده می‌شوند. علاوه بر این موضع پروتز سینه را می‌توان از جوانب دیگری نیز به دسته بندی‌های متنوعی تقسیم بندی کرد، به عنوان مثال پروتزها در دو نوع اشکی یا گرد تولید می‌شوند.

 پروتز سینه از نظر اندازه با توجه به خواسته متقاضی و تشخیص پزشک انتخاب خواهد شد. این پروتزها دارای برندهای متنوعی می‌باشد، این که این دسته از محصولات توسط یک برند معتبر ساخته می‌شوند و یا خیر اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد. پروتزهای سینه در هر نوع و جنسی که باشند به عنوان یک بافت اضافه در بدن شما شناخته می‌شوند؛ در نتیجه باید زمان لازم برای سازگاری آن با بدن سپری شود تا نتیجه دلخواه را به دست آورند. البته به این نکته توجه داشته باشید نوع پروتز، اندازه و برند آن در سایر جوانب اهمیت ویژه‌ای دارد و حتماً باید از بهترین نوع آن استفاده کرد.

آیا کوچک شدن پروتز سینه در همه افراد اتفاق می‌افتد؟

بسیاری از متقاضیانی که به سراغ انجام پروتز سینه می‌روند این سؤال برای آن‌ها به وجود می‌آید که آیا کوچک شدن پروتز سینه در همه افراد اتفاق می‌افتد؟ پاسخ به این سؤال منفی می‌باشد. افتادگی سینه‌ها بعد از انجام این عمل زیبایی اتفاق همیشگی نمی‌باشد و برای تمامی افراد رخ نمی‌دهد. اغلب این افتادگی در زمانی رخ می‌دهد که مراقبت‌های لازمه بعد از پروتز سینه به درستی انجام نشده باشد و یا سایز و وزن پروتزی که متقاضی انتخاب کرده است آن قدر زیاد باید که باعث ایجاد کشش پوست سینه و سنگینی شود. در صورتی که بهترین جراح پروتز سینه ، ایمپلنت را به درستی انتخاب کند و با ثبات وزن، از چاقی و لاغری زیاد جلوگیری شود به هیچ عنوان افتادگی سینه رخ نخواهد داد. لازم به ذکر است عامل افزایش سن در افتادگی سینه قابل پیشگیری نمی‌باشد و تنها لیفت سینه درمان آن خواهد بود.

آیا کوچک شدن پروتز سینه بعد عمل طبیعی است؟

همان طور که در بالاتر به این موضوع اشاره کردیم، پروتز سینه در انواع مختلفی تولید می‌شوند. همچنین سایز و شکل پروتزها با یکدیگر متفاوت هستند و فرد متقاضی باید قبل از هر نوع اقدام به این عمل در خصوص فرم سینه و نوع پروتزی که در نظر دارد تحقیقات لازمه را انجام دهد و تصمیم گیری نهایی را انجام دهد. در صورتی که اندازه و نوع پروتز سینه به درستی انتخاب نشود و شرایط بدنی فعلی و آینده فرد متقاضی در نظر گرفته نشود افتادگی سینه بعد از پروتز سینه رخ می‌دهد. این در حالی است که در صورتی که متقاضی تحقیقات کافی را در این راه انجام دهد و با توجه به صلاحیت پزشک خود پروتز را انتخاب کند ریسک افتادگی سینه بعد از پروتز به حداقل می‌رسد.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشراک بگذارید.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 19 =

تماس با دکتر