مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / لاغری و پیکرتراشی / بارداری پس از لیپوماتیک

بارداری پس از لیپوماتیک

داشتن تناسب اندام برای اکثریت افراد رویا و آرزویی است که رسیدن به آن بسیار سخت و طاقت فرسا و شاید دست نیافتنی باشد،اما امروزه  ظهور جراحی لیپوماتیک در علم پزشکی توانسته این آرزو را به آسانی به واقعیت بدل نماید، از این رو افراد زیادی به سمت این جراحی سوق پیدا کردند و در مقابل برخی با تمام علاقه ای که به انجام این جراحی برای رسیدن به تناسب اندام دارند نگران عواقب و عوارض آن خصوصا برای زایمان و باردارشدن پس از آن هستند. هدف از به نگارش در آمدن این مقاله بررسی تمام موارد مربوط به بارداری پس از لیپوماتیک می باشد.، با ما همراه باشید.

بارداری پس از لیپوماتیک
بارداری پس از لیپوماتیک

آیا جراحی لیپوماتیک مانع از بارداری می شود؟

در پاسخ این سوال به صراحت می توان پاسخ داد که جراحی لیپوماتیک به هیچ عنوان بر توانایی باردار شدن خانم  تاثیر منفی ندارد. همانگونه که در مقالات مربوط به لیپوماتیک بارها به آن اشاره نموده ایم هدف از این جراحی تخلیه چربی های موضعی بدن و رسوبات کمی از آن می باشد و هیچگونه خطری برای فرد ندارد. توصیه می گردداگر قصد دارید پس از لیپوماتیک باردار شوید حتما با پزشک خود در این زمینه مشورت نمایید تا شما را راهنمایی نماید.

بدیهی است زمانی که خانمی باردار می شود اضافه وزن پیدا می کند، اگر شما جزء  افرادی هستید که جراحی لیپوماتیک انجام دادید و اکنون قصد باردار شدن دارید حتما با پزشک متخصص خود مشورت نمایید حتما پزشک به شما توصیه می کند که تا زمانی که  بدنتان کاملا بهبود نیافته است هیچگونه اقدامی در زمینه بارداری انجام ندهید، روند بهبود یافتن هر بیمار پس از جراحی لیپوماتیک با بیمار دیگر متفاوت است، اما اغلب پزشک متخصص پس از 6 ماه امکان باردار شدن برای فرد را تجویز می نماید.

یکی از مزایای ارزشمند جراحی لیپوماتیک این است که سلول های چربی منطقه تحت درمان، غیر قابل برگشت می باشند و اگر فردی در آینده دچار اضافه وزن گردد چربی ها در سایر مناطق بدن وی انباشته می گردد یعنی اگر فرد جراحی لیپوماتیک شکم انجام داد، زمانی که افرایش وزن پیدا می کند چربی ها در سایرنواحی بدن مانند ران، سینه و… تجمع می یابند.

برای شناخت بیشتر و یا یافتن بهترین دکتر جراح پلاستیک و زیبایی در تهران از چه راه هایی می توان بهره برد؟

زمان مناسب جهت اقدام به جراحی لیپوماتیک

طبق گفته دکتر محمدرضا ترحمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، بهترین زمان برای انجام لیپوماتیک برای خانم ها، پس از یک یا چند بارداری و زمانی که تصمیم دیگر تصمیم به بچه دار شدن ندارند، می باشد.همچنین لازم است اضافه گردد خانم هایی که در حال شیردهی می باشند نیز گزینه مناسبی برای جراحی لیپوماتیک نمی باشند و تا زمانی که دوره دوره شیردهی آنها پایان نیافته است  برای جراحی لیپوماتیک اقدامی ننمایند، چرا که داروهای بیهوشی بر کیفیت شیر مادر ممکن است اثر منفی بگذارد، بطور کلی تا 6 ماه پس از زایمان لازم است خانم  برای انجام جراحی لیپوماتیک دست نگاه دارد.

جراحی لیپوماتیک پس از بارداری موجب می گردد که رسوبات و چربی هایی که در دوران بارداری شکسته شده اند در طی این جراحی به راحتی تخلیه گردد و نتایج بهتری را ایجاد نماید.

لیپوماتیک و تخریب چربی های انباشته شده پس از بارداری

خبر خوب اینکه لیپوماتیک سبب بهبود فوق العاده عالی چربی هایی که در دوران بارداری و به سبب افزایش وزن در بدن فرد انباشته شده است می گردد جراحی لیوماتیک نسبت به سایر روش های جراحی تناسب اندام، اندامی خوش فرم، زیبا را به طبیعی ترین شکل ممکن در کمترین زمان به متقاضیان خود هدیه می نماید.

اگر به دنبال  بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران هستید و منبع مرتبط و مطمعنی پیدا نمی کنید ما می توانیم جهت راهنمایی شما لینک  مربوطه کلیک را به شما پیشنهاد نماییم.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

تماس با دکتر