مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / لاغری و پیکرتراشی / بهترین دکتر پیکرتراشی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین دکتر پیکرتراشی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اگر مدت هاست با وجود رژیم و ورزش به وزن و استایل ایده آل تان نرسیده اید و تصمیم گرفته اید برای رسیدن به یک فرم متناسب و دلخواه در بدن تان اقدام به پیکرتراشی به نحو مطلوب و بی خطر نمایید و به دنبال بهترین دکتر پیکرتراشی هستید تا از نتیجه عمل و حفظ سلامتی تان بعد از آن مطمئن باشید با ادامه این یادداشت همراه شوید.

قبل از اقدام به جراحی های لاغری به شما توصیه می کنیم صحبت های دکتر محمدرضا ترحمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، در شبکه سلامت را در ویدئو زیر مشاهده کنید:

 

دکتر محمدرضا ترحمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، اطلاعاتی در اختیارتان می گذارد تا پیش از عمل از انتخابتان مطمئن باشید و پس از عمل پیکرتراشی نیز از نتیجه عمل رضایت کافی حاصل شود.

شاید در ابتدا لازم باشد بدانید که عمل پیکرتراشی چیست و به چه نحوی انجام می شود.

عمل پیکرتراشی لیپوماتیک چیست؟

عمل پیکرتراشی نوعی عمل زیبایی برای حذف چربی های زیرپوستی و سطحی به حساب می آید.

در پیکرتراشی، پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، چربی های اضافی را به صورت فیزیکی و با استفاده از روش های مختلف، به منظور رسیدن به سایز و شکل ایده آل بدن، خارج می کند.

دکتر متخصص پیکرتراشی این امر را با بهره گیری از تکنیک های مختلف متناسب با فرم بدن و شرایط فیزیولوژیکی بیمار به کار می برد.

نکات مهمی که قبل از انجام عمل لیپوماتیک باید بدانید این است که؛

اطلاعات کافی درباره این نوع جراحی داشته باشید، به یک مرکز تایید شده مراجعه کنید، قبل از انجام هرکاری حتما دوره های مشاوره داشته باشید، اگر از هر گونه دارویی استفاده می کنید باید به پزشک خود بگویید.

اینفوگرافی مزایای لیپوماتیک

انواع روش های پیکرتراشی

 • جراحی پیکرتراشی از طریق لیپوساکشن (تخلیه چربی): در این روش برشی در بدن شخص ایجاد نمی شود و نیازی به بخیه ندارد.
 • انجام پیکرتراشی به روش لیپوماتیک
 • لیپولیزر
 • پیکرتراشی با پال
 • پیکرتراشی با ویزرلیپو
 • عمل پیکرتراشی از طریق اولتراسونیک
 • لیپوست

در صورت گزینش مناسب هرکدام از این شیوه ها می توانند مزایای خاصی داشته باشند؛ چرا که انجام هرکدام از روش های پیکرتراشی برای تخلیه و حذف بخشی از حجم خاصی از چربی های اضافی مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین دکتر پیکرتراشی، پزشکی است که علاوه بر حاذق بودن در انجام هرکدام از روش های مذکور در پیکر تراشی بتواند با توجه به شرایطی فیزیولوژی بیمار، مناسب ترین روش را برای انجام این کار به او پیشنهاد دهد.

بهترین روش پیکرتراشی

در کتاب های مرجع جراحی پلاستیک هیچ ارجحیتی بین روش های پیکرتراشی قائل نیستند و تمام روش ها از نظر علمی برابر هستند و تنها چیزی که در بازخورد مثبت از این عمل نقش دارد میزان مهارت و تبحر پزشک است.

بنابراین این باور عمومی که متاسفانه برخی از پزشکان بدلیل اینکه از یکی از روش های گفته شده استفاده می کنند و یا تنها از یکی از دستگاه های لازم برای پیکرتراشی استفاده می کنند در بین مردم جا انداخته اند کاملاً اشتباه است.

در ویدئو زیر دکتر محمدرضا ترحمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درباره روش های پیکرتراشی توضیحاتی جامع ارائه می دهند.

عمل پیکرتراشی برای کدام نقاط بدن به کار می رود؟

عمل پیکرتراشی برای هر نقطه ای از بدن که دچار انباشت چربی باشد، می تواند به کار رود و باعث شود تمام بدن فرمی ایده آل پیدا کند.

ولی برخی از پیکرتراشی ها معمول تر و پرتقاضاتر هستند که عبارتند از:

پس از انجام عمل پیکرتراشی شکم و پهلو، ممکن است پزشکان جراح زیبایی استفاده از گن را برای مدتی توصیه کنند تا نتیجه حاصل از عمل، ماندگارتر شود.

استفاده از گن بعد از پیکرتراشی شکم و پهلو برای نتیجه گیری بهتر توصیه می شود.

البته فراموش نشود پیکرتراشی یک عمل زیبایی برای حذف چربی های زیرپوستی و سطحی محسوب می شود و برای کاهش وزن و یا از بین بردن چربی های خونی خطرناک کاربردی ندارد.

بهترین دکتر پیکرتراشی پزشکی است که با صداقت، بیمار را از این مساله آگاه کند تا پس از جراحی و دست یافتن به اندام متناسب، مسائل مربوط به حفظ سلامتی اش را فراموش نکند.

در ویدئو زیر می توانید صفر تا صد عمل پیکرتراشی را بدون سانسور ببینید:

چگونه بهترین جراح پیکرتراشی را پیدا کنیم؟

اگر شما برای انجام عمل لیپوماتیک تصمیم جدی گرفته اید، اولین گام برای یافتن پزشک خوب آن است که از سوابق تحصیلی و تخصصی پزشک موردنظرتان اطمینان پیدا کنید.

پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک، برای انجام عمل جراحی پیکرتراشی باید دوره های تخصص خاصی را گذرانده باشد و مطبش از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی بهره مند باشد و تخصص پزشک در خصوص استفاده صحیح از ابزار و تجهیزات مورد استفاده تایید شده باشد.

دکتر فوق تخصص جراح پلاستیک باید مجوز رسمی داشته باشد.

هنگامی که شما با بهترین دکتر پیکرتراشی صحبت می کنید، باید پزشک شما، آمادگی پاسخ گویی صحیح و جامع به پرسش های شما را داشته باشد. صداقت داشتن پزشک به منظور دادن پیش آگاهی های جامع و کامل به شما، نشان از قدرت و تبحر وی در این زمینه است.

پیش از عمل نیز بهتر است با هر کدام از دوستان، آشنایان و یا نزدیکانتان که تجربه انجام این عمل را داشته اند، مشورت کنید و بپرسید آیا از نتیجه عمل راضی بوده اند یا خیر؟ آیا تجهیزات دکتر پیشرفته بوده و پیش از عمل به شما مشاوره درستی داده است تا عمل را به دور از استرس تجربه کنید؟

قبل از انجام جراحی حتما از بهترین جراح پیکرتراشی، بخواهید تا از تجربیات و تخصص های خود برای شما بیان کند و حتما مدارک لازم در این خصوص را از او بخواهید. همچنین در صورت امکان از جراحی های قبلی عکس هایی را ببنید و نتایج آن را هم از جراح پیکرتراشی بخواهید.

یکی دیگر از گام های یافتن بهترین جراح پیکرتراشی، بررسی سوابق دکتر از روی دیدن تصاویر مربوط به عمل های پیشین وی است.

دکتر محمدرضا ترحمی، آمادگی ارائه بهترین خدمات مرتبط با جراحی زیبایی و پیکرتراشی را با بهره گیری از مدرن ترین متد و تجهیزات دارد. سابقه انجام بیش از ده هزار عمل جراحی به عنوان فوق تخصص این حوزه، و رضایت بسیاری از بیمارانی که پیش از این تحت عمل جراحی از سوی ایشان قرار گرفته اند، نشانگر تبحر ایشان در امر جراحی است.

بسیاری از افرادی که از سوی ایشان تحت عمل جراحی قرار گرفته اند با رضایت و اطمینان خاطر ایشان را به افرادی که نیاز به عمل جراحی پیکرتراشی دارند معرفی می کنند.

بهترین متخصص پیکرتراشی در تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اگر شما هم به دنبال متخصص پیکرتراشی در تهران هستید، حتماً در انتخاب پزشکتان به نکات زیر توجه کنید:

 • به دلیل حساسیت این عمل پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی میتوانند جزء بهترین گزینه های انتخابی شما باشند.
 • نمونه کارهای پزشک را حتماً در صفحات مجازی و سایتشان مشاهده کنید.
 • یک جلسه مشاوره با پزشکتان داشته باشید و درباره نحوه جراحی و عوارض آن از ایشان سوال کنید.
 • بهترین متخصصین پیکرتراشی با بیمار صادق هستند و در صورتی که متقاضی شرایط لازم برای عمل جراحی نداشته باشد به وی می گویند.

مهارت هایی که باید بهترین دکتر پیکرتراشی داشته باشد

بهترین جراح پیکرتراشی قبل از عمل جراحی، متقاضی را از عوارض این عمل و همچنین مراقبت های قبل و بعد از پیکرتراشی آگاه می سازد.

و بررسی های لازم را درباره سلامت متقاضی انجام می دهد و در صورت سلامت کامل وی اقدام به عمل پیکرتراشی می کند.

متخصص پیکرتراشی باید با تمام روش های پیکرتراشی آشنایی کامل داشته باشد و آگاهی لازم را درباره نحوه استفاده صحیح از دستگاه لیپوماتیک و… را داشته باشد.

جمع بندی

به دلیل حساسیت بسیار بالای عمل پیکرتراشی نمی توان این عمل را نزد هر پزشک عمومی و کم تجربه ای انجام داد. و چنانچه این عمل نزد بهترین فوق تخصص جراحی پلاست انجام گیرد، طبعاً بدون هیچ گونه عارضه و خطری خواهد بود.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

تماس با دکتر