مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی بینی / جراحی بینی طبیعی (به همراه نمونه کار)

جراحی بینی طبیعی (به همراه نمونه کار)

جراحی بینی از گذشته تا امروز مسیر تغییرات و رشدی بسیاری را طی کرده است به طوری که می توان گفت جراحی بینی در گذشته و امروز تغییرات چشمگیری دارند و نتایج آنها تا حد زیادی با هم فاصله دارد.

در این نوشتار سعی می کنیم که مطالبی را به طور اختصاصی در خصوص جراحی بینی طبیعی و انواع جراحی بینی طبیعی بیاوریم و توضیحاتی را در بخش های مختلفی که تدارک دیده ایم بیاوریم تا نگاه مخاطبان نسبت به این نوع جراحی دقیق تر شود.

جراحی بینی طبیعی زنانهانواع جراحی بینی

جراحی بینی انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها بسته به هدفی که دنبال می کنند و یا بسته به نتیجه ای که ایجاد می شود دسته بندی می شوند.

برای مثال انواع جراحی بینی که در هدف انجام با هم متفاوت هستند:

تمامی این جراحی هایی که نام برده شده در هدف شان با هم متفاوت می شوند. برای مثال در رینوپلاستی هدف کاهش مشکلات ظاهری بینی و بهبود و افزایش زیبایی بینی و صورت افراد است. اما جراحی رفع انحراف بینی بیشتر جنبه درمانی دارد و بهبود عملکرد بینی مد نظر است. در طی جراحی سپتوپلاستی با صاف کردن تیغه بینی می توانند عملکرد بینی را بهبود بخشند.

در رینوسپتوپلاستی دو هدف زیبایی و درمانی با هم دنبال می شود و علاوه بر این که به زیبایی ظاهری بینی اضافه می شود عملکرد بینی به نحو درستی درمان می شود.

هدف از انجام جراحی ترمیمی از بین بردن تمامی مشکلاتی که است که بعد از جراحی اولیه زیبایی ایجاد شده است.

و اما انواع جراحی بینی بر اساس نتیجه ای که ایجاد می کنند:

 • جراحی بینی طبیعی
 • جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

در واقع این دو نوع جراحی زیر مجموعه جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند اما در نتیجه ای که حاصل می کنند متفاوت می شوند.

جراحی بینی طبیعی با هدف ایجاد تغییرات نامحسوس و شکل دهی به بینی به طوری که طبیعی باشند انجام می شود ولی  در جراحی بینی فانتزی بینی تغییرات محسوسی را شاهد خواهید بود و افراد تغییرات عمده ای در چهره شان ایجاد می شود.

انواع جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی انواعی دارد که برای هر جنس مرد و زن مختلف می شود. بنابراین این جراحی دارای انواعی است که موارد زیر انواع عمده آنها می باشد:

عمل بینی طبیعی مردانه

بینی مردانه قطعا تفاوت های آشکاری با بینی زنانه و دخترانه دارد که استاندارد آن و معیارهای زیبایی در ان با بینی های زنانه تفاوت های غیر قابل انکاری دارد. از این رو مردانی که می خواهند به طور طبیعی عمل کنند فرم خاص مردانه روی بینی آنها پیاده می شود.

در عمل بینی طبیعی مردانه نوک بینی چندان قوس زیادی ندارد و استخوان بینی برداشت زیادی نمی شود.

در ویدئو زیر می توانید نمونه جراحی بینی طبیعی مردانه که توسط دکتر محمدرضا ترحمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام گرفته است را ببینید:

در واقع جراحی بینی مردانه متناسب با ساختار کلی صورت مردان تعیین می شود و معمولا بینی مردان حتی بعد از جراحی بینی نسبت به بینی زنان بزرگ تر است. اما این بزرگی محسوس نمی باشد زیرا که استخوان فک و گونه ها در مردان بزرگ تر است و نهایتا این تناسب و هارمونی در چهره آنان ایجاد می شود.

عمل بینی طبیعی زنانه

عمل بینی طبیعی زنانه و دخترانه مشابه هستند ولی برخلاف بینی طبیعی مردانه بسیار ظریف می باشند.

در واقع نقطه اشتراکی که بین جراحی بینی طبیعی مردانه و زنانه وجود دارد این است که در هر دو جراحی ایجاد تغییرات بسیار اندک است و صرفا در حد ایجاد تغییرات جزئی و بهبود ظاهری بینی این جراحی انجام می شود.

اما در بینی زنانه به دلیل اینکه ساختار کلی استخوان صورت و استخوان و غضروف بینی بسیار ظریف است بر همین اساس باید استخوان بینی ظریف تر از بینی مردانه فرم دهی شود تا بتوانیم زیبایی و تناسب را ایجاد کنیم.

در ویدئو زیر می توانید نمونه عمل طبیعی زنانه را ببینید:

تفاوت جراحی بینی طبیعی و عروسکی

مهم ترین تفاوت هایی که در بین جراحی بینی طبیعی و عروسکی وجود دارد از این قرار است:

جراحی بینی طبیعی:

 • ایجاد تغییرات محدود
 • قوس بینی کم است.
 • نوک بینی زیادی بالا کشیده نمی شود.
 • استخوان بینی به حد قابل قبولی و در حد نیاز برش می خورد.
 • تیغه بینی به حد نیاز ظریف و استخوانی می شود.

جراحی بینی عروسکی:

 • ایجاد تغییرات بسیار زیاد و محسوس است.
 • قوس بینی زیاد است؛ روی بینی یک هلال خاصی دیده می شود که از نیم رخ کاملا توجه را جلب می کند.
 • نوک بینی به حد قابل توجهی بالا کشیده شده است. به طوری که نوک بینی و لب بالایی زاویه بیش از 90 درجه را تشکیل می دهند.
 • استخوانی بینی به طرز چشمگیری نازک می شود.
 • تیغه بینی نیز تا حد زیادی کوچک می شود.

جراحی بینی طبیعی بهتر است یا جراحی بینی عروسکی؟

بینی طبیعی یا فانتزی؟

واقعیتی که وجود دارد این است که هر کدام از انواع جراحی های بینی بسته به نتیجه ای که حاصل می کنند و بسته به سلیقه افراد و از همه مهم تر بسته به ساختار صورت افراد باید تعیین شود.

در واقع برخی از چهره ها به نوعی هستند که جراحی بینی عروسکی با صورت آنها تناسب ندارد و علاوه بر این که زیبایی ایجاد نمی کند بلکه سبب عدم تناسب بین اجزای صورت آنها می شود.

از سوی دیگر نیز برخی از صورت ها با بینی طبیعی زیبا نمی شوند و در صورتی که برایشان بینی عروسکی عمل شود بسیار به سایر بخش های صورت آنها می آید.

از این رو بهتر است که بعد از مشاوره با بهترین جراحان بینی تمامی بررسی های لازم را داشته باشید و مشورت هایی را در خصوص بهترین نوع جراحی بینی دریافت کنید. در این صوت می توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

هزینه عمل بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی از جمله مسائلی است که این توهم را ایجاد کرده است که نسبت به سایر انواع جراحی بینی بیشتر است. اما باید توجه داشته باشید که هزینه های عمل بینی متغیر است و نمی توان هزینه ای ثابت را برای جراحی بینی طبیعی تعیین کرد.

عوامل زیادی در تغییر تعرفه های جراحی بینی دخیل هستند که مهم ترین آنها:

 • محل جغرافیایی مطب و یا مرکزی که در آن به جراحی می پردازید. در واقع زمانی که در بهترین منطقه تهران بخواهید این جراحی را انجام دهید قطعا تفاوت هایی با سایر مناطق تهران و یا سایر شهر ها خواهد داشت.
 • میزان تخصص پزشک نیز از دیگر معیارهایی است که می تواند در تغییر هزینه ها نقش داشته باشد.
 • میزان مشکلاتی که باید برطرف شود و میزان پیچیدگی روند جراحی

بنابرایان مهم ترین اقدامی که می توانید در این مسیر بردارید این است که  در مرحله اول به بهترین جراح بینی مراجعه کره و بعد از این که معاینات لازم انجام شد از پزشک خود بخواهید که هزینه های جراحی و هزینه های احتمالی را برای شما برآورد کند. در این زمان می توانید از هزینه جراحی بینی خود آگاه شوید.

نتیجه گیری

در پایان مهم ترین توصیه ای که خواهیم داشت این است که جراحی بینی طبیعی را نزد جراحی انجام دهید که با عنوان بهترین جراحی بینی طبیعی شناخته می شود.

خوش بختانه کم نیستند بسیاری از پزشکانی که تخصص زیادی در انجام جراحی بینی طبیعی دارند و می توانند بهترین نتایج را رقم بزنند.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

تماس با دکتر