مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی بینی / جراحی بینی مردانه

جراحی بینی مردانه

جراحی بینی مردان این روز ها از سوی مردان به کرّات مورد درخواست قرار می گیرد و آمار زنانی که خواستار عمل زیبایی بینی هستند با مردانی که خواستار این عمل هستند تقریبا برابر است.

در نوشتاری که در پیش رو دارید برآنیم که بسیاری از مهم ترین اطلاعاتی که در زمینه جراحی بینی مردانه وجود دارد را در اختیار همراهان مان قرار دهیم.

جراحی بینی گوشتی مردانه

جراحی بینی مردانه چیست؟

جراحی بینی مردانه این روز ها یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که به جهت ساختار کلی چهره مردان و نوع استخوان بندی صورت و همچنین سایز کلی استخوان صورت مردان خصوصیات و ملزومات خود را دارد.

در واقع زمانی که افراد به پزشکان جراح مراجعه می کنند مهم ترین درخواستی که دارند این است که بعد از جراحی نتیجه جراحی زیباترین بینی مردانه باشد و تناسب زیادی با ساختار کلی چهره شان داشته باشد. به این جراحی، جراحی بینی مردانه می گویند زیرا تفاوت هایی با جراحی بینی زنانه دارد.

مهم ترین بررسی ها قبل از  عمل بینی مردانه

در روند عمل رینوپلاستی که با مهم ترین اهداف یعنی ایجاد تغییرات در سایز و فرم بینی و نیز بهبود وضعیت تنفس بینی انجام می شود بسیاری از نکات مورد توجه قرار می گیرد تا بتوانند به نتیجه ی مطلوبی دست پیدا کنند.

در واقع در عمل بینی مردانه در مرحله اول تمامی بررسی ها در بخش عضلات صورت و نیز استخوان های بخش های مختلف انجام می شود و در نهایت بعد از این که ساختار کلی و فرم صورت تحلیل شد بهترین فرم بینی مردانه تعیین می شود.

جراح در نتیجه این بررسی ها به نوعی تعیین مسیر می کند که جراح بینی باید چه برش هایی را داشته باشد و تا چه میزان برش ها را انجام دهد تا زیباترین فرم بینی مردانه برای مراجع کننده اش حاصل شود.

مزایای جراحی بینی مردانه

مهم ترین مزایا و نتایج مثبتی که بعد از جراحی بینی مردانه ایجاد می شود موارد زیر می باشد:

 • از بین رفتن قوز روی بینی
 • رفع افتادگی های نوک بینی
 • بهبود پل بینی
 • بهبود زاویه نوک بینی با لب بالایی
 • افزایش اعتماد به نفس مردان
 • افزایش تناسب و هارمونی میان اجزای مختلف صورت از جمله بینی، دهان و لب ها، صورت و گونه و …
 • متناسب سازی سایز لوله های بینی
 • بهبود سایز و فرم نوک بینی

بهترین فرم بینی مردانه

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که افراد دارند این است که بهترین فرم بینی مردانه بعد از عمل بینی برایشان ایجاد شود. در واقع فرم مناسب برای جراحی بینی مردان به بسیاری از علل و عوامل بستگی دارد که سبب می شود نتیجه ی جراحی مورد علاقه و رضایت مردان باشد.

از این رو معمولا در جراحی بینی مردانه صرفا به باریک تر کردن فرم کلی بینی و نیز بهبود سایز و فرم نوک بینی می پردازند.

بینی های مردانه بعد از جراحی چندان شبیه به نتیجه جراحی بینی زنان نیست زیرا که زنان استخوان صورت شان کوچک تر است و دماغ ظریف و نازک با فرم کلی صورت شان تناسب دارد.

ویژگی های زیبا ترین فرم بینی مردانه

 • قوس کمتر روی تیغه بینی؛ در واقع زنان زمانی که برای جراحی بینی اقدام می کنند بسیار علاقه دارند که قوس روی بینی شان زیاد باشد و نوک بینی سر بالا باشد در حالیکه مردان برخلاف زنان می خواهند که تیغه بینی صاف تر باشد و نوک بینی بیش از حد به سمت بالا کشیده نشده باشد.
 • زاویه 90 درجه نوک بینی با لب ها؛ معمولا زمانی که نوک بینی با لب بالایی در یک زاویه 90 درجه قرار می گیرد فرم ایجاد شده در صورت مردانه اثرات زیبایی قابل توجهی دارد. اما زنان این زاویه را دوست ندارند و به جهت با لاتر بردن نوک بینی این زاویه بیشتر می شود.
 • پهنای بیشتر بینی؛ در واقع به جهت این که استخوان صورت مردان پهن تر است زمانی که جراحی نیز انجام می شود در صورتی که پهنای بینی بیشتر باشد استخوان صورت این بزرگ تر بودن بینی را پوشش داده و تناسب میان آن ها برقرار خواهد شد. برخلاف مردان، زنان استخوان صورت ظریف تری دارند و باید بینی شان کوچک تر شود.
 • نوک بینی بزرگ تر از نوک بینی زنان است؛ این تفاوت نیز از این جا ناشی می شود که بینی زنان نازک تر می شود و بنابراین نوک بینی نیز باید تناسب کاملی با پل بینی داشته باشد اما بینی مردان از بینی های زنانه بزرگ تر و پهن تر است در نتیجه نوک بینی با تیغه بینی هم سان می شوند.

تمامی مواردی که برشمردیم به نوعی به تفاوت های جراحی بینی زنان و مردان اشاره دارد که می توانید با توجه به آن ها نتیجه جراحی بینی خود را پیش بینی کنید.

انواع جراحی های بینی مردانه

واقعیت این است که جراحی بینی مردان این روزها تنوع زیادی پیدا کرده است و هر کدام از این انواع ویژگی های مخصوص به خود را دارد. در ادامه سه نوع از انواع جراحی بینی مردانه را نام می بریم:

جراحی بینی گوشتی مردانه

برخی از بینی های مردانه گوشتی هستند و ساختار آن ها از پوست ضخیم و استخوان کم و با پهنای زیاد تشکیل شده است از این رو زمانی که جراحی را انجام می دهند پهنا کمتر می شود و پوست اضافی برداشت می شود و نوک بینی نیز به سایز مناسبی فرم می گیرد.

به بینی هایی که ویژگی های فوق را دارند گوشتی می گویند که روند جراحی آنها با تفاوت هایی همراه است که به آن جراحی، جراحی بینی گوشتی می گویند.

جراحی بینی استخوانی مردانه

بینی هایی که استخوانی هستند پوست نازک تری دارند و همین امر سبب می شود که پزشکان بتوانند تغییرات گسترده ای را روی بینی مردانه ایجاد کنند.

از این رو زمانی که مردان با بینی استخوانی برای انجام جراحی اقدام می کنند پزشکان با برش هایی که روی بینی انجام می دهند و برداشت استخوان های بینی می توانند به فرم دهی بینی اقدام کنند. نتیجه جراحی بینی استخوانی مردانه بسیار موفق است و بالاترین رضایت را برای مردان حاصل می کند.

جراحی بینی فانتزی مردانه

همانطور که در بخش های قبلی ذکر کردیم شکل طبیعی بینی مردانه به نوعی است که زاویه نوک بینی با لب های بالایی مردان 90 درجه می باشد. اما در صورتی که مراجعین در خواست بینی فانتزی مردانه را داشته باشند جراحان در جریان جراحی بینی زاویه میان لب ها و نوک بینی را بیشتر کرده و فرم فانتزی به بینی می دهند.

عمل بینی فانتزی مردانهفرم بینی فانتزی معمولا در زنان متقاضیان بیشتری دارد اما این روز ها مردانی هستند که برای انجام جراحی بینی فانتزی مردانه اقدام می کنند و نتایج خوبی برایشان حاصل می شود.

مزایای جراحی بینی فانتزی مردانه

واقعیتی که وجود دارد این است که برخی از افراد به خاطر فرم چهره شان و بخاطر استخوان های صورت شان که در برخی از چهره ها وجود دارد این امکان برایشان فراهم است که بتوانند جراحی بینی فانتزی داشته باشند. به همین جهت بعد از این که جراحی بینی فانتزی داشتند نتیجه بسیار مطلوب است و زیبایی خاصی به چهره بخشیده است. بنابراین در مواردی می توانیم شاهد باشیم که جراحی بینی فانتزی برای مردان بهترین نتیجه را حاصل می کند.

معایب جراحی بینی فانتزی مردانه

همانطور که گفتیم بینی فانتزی مردانه فرمی غیر طبیعی دارد و به جهت این که نوک بینی بیش از حد معمول به بالا کشیده شده است برای مردانی که خواستار بینی طبیعی هستند گزینه مناسبی نمی باشد. از سوی دیگر نیز برخی از چهره ها استخوانی دارد که تناسبی بین آن استخوان و نیز بینی فانتزی ایجاد نمی شود.

بر همین اساس می توان گفت که بینی فانتزی با هر نوع چهره ای تناسب ندارد و باید حتما بعد از بررسی های لازم به انجام آن اقدام کنید.

قیمت عمل بینی مردانه

قیمت عمل بینی مردانه از جمله سوالاتی است که از سوی مردان و پسران جوان پرسیده می شود. هزینه آن همچون سایر جراحی های زیبایی در مراکز مختلف و نزد متخصصین مختلف متفاوت می باشد. زیرا که بسیاری از عوامل از جمله میزان تخصص پزشک و مهارتی که در انجام جراحی زیبایی بینی پیدا کرده اند هزینه هایی متفاوت را دریافت می کنند.

بنابراین بهتر است که ابتدا معاینات لازم را پشت سر بگذارید درنهایت از پزشک مربوطه میزان هزینه عمل بینی مردانه را جویا شوید.

نتیجه گیری

در پایان امیدواریم که تمامی اطلاعاتی که در این نوشتار آمد بتواند در مسیر جراحی بینی شما روشنگر باشد و بتوانید بهترین تصمیمات را اتخاذ کنید.

مهم ترین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که از بهترین و معتبرترین جراحان بینی یعنی کسانی که کارنامه کاری موفقی در زمینه جراحی بینی مردانه دارند کمک بگیرید تا نتیجه خوبی برای شما حاصل شود.

 

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 12 =

تماس با دکتر