مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر محمدرضا ترحمی / جراحی زیبایی سینه / پروتز سینه بعد از سرطان

پروتز سینه بعد از سرطان

سرطان سینه یکی از مشکلات و بیماری هایی است که بسیاری از خانم ها دچار آن می شوند و ممکن است مجبور به برداشتن و تخلیه یکی و یا هر دو سینه خود شوند. این بیماری به خودی خود دردناک بوده و اگر منجر به از دست دادن سینه ها نیز شود، وضعیت بدتر می شود. پروتز سینه یکی از بهترین جایگزین ها جهت پر کردن خالی سینه است.

با قرار دادن پروتز سینه می توان به افزایش روحیه بیمار و اصلاح فرم بدن آن ها پرداخت. با اینکار می توان حالت سینه ها را به فرم قبلی خود بازگرداند. در این مقاله قصد داریم در خصوص پروتز سینه بعد سرطان و مزایای آن بیش تر صحبت کنیم.

پروتز بعد از سرطان سینه

ترمیم سینه برای چه افرادی مناسب است؟

در اثر سرطان سینه پیشرفته، باید عمل ماستکتومی یا بافت سینه انجام شود تا سینه درگیر سرطان شده تخلیه شده و به دیگر بافت های بدن آسیبی نرساند و آن ها را درگیر سرطان نکند. احتمال ابتلا به سرطان سینه معمولا با افزایش سن نیز افزایش می یابد. به همین دلیل است که از دست دادن سینه ها می تواند تاثیر بدی در روحیه آن ها بگذارد. در سن میانسالی و پیری، اینکه یکی از سینه های جایگاه خالی داشته باشد، حس بدی را به افراد القا می دهد. برای برگرداندن فرم و حالت سابق سینه ها، باید جای خالی آن ها را پر کرد. یکی از این روش ها، پروتز سینه بعد از سرطان است.

مفهوم پروتز سینه بعد از سرطان چیست؟

از رایج ترین و پرطرفدارترین روش های ترمیم سینه برای سینه های تخلیه شده، پروتز سینه است. این روش برای افرادی استفاده می شود که از بافت بدن آن ها نمی توان برای بازسازی سینه استفاده کرد. در بافت برداری، بافتی از دیگر نواحی بدن برداشته می شود و به سینه انتقال داده می شود. کسانی مکه دوست ندارند جای بخیه در محل برداشت باقی بماند نیز می توانند از پروتز جهت ترمیم و بازسازی سینه ها استفاده نمایند. بافت برداری از دیگر نواحی بدن می تواند بهترین روش جهت بازسازی سینه ها باشد.

در صورت پرتو درمانی جهت درمان سرطان سینه، بهتر است از پروتز سینه جهت بازسازی و ترمیم سینه استفاده نشود، چرا که بر اثر پرتو درمانی، پوست خاصیت ارتجاع پذیری خود را از دست می دهد و به همین دلیل پروتز سینه گزینه مناسبی جهت بهترین نتیجه ممکن نیست. روش بافت برداری از سایر نواحی بهترین گزینه مناسب بازسازی سینه است.

روش دیگری جهت پروتز سینه پس از سرطان وجود دارد، آن هم برای افرادی که از پرتو درمانی استفاده نکرده باشند.از دیگر بافت های سالم دیگر بافت های بدن باید برداشت و در محل سینه تخلیه شده قرار داد. این بافت می تواند قسمتی از پوست و از بخش خلفی پستان باشد. هر چند که این عروق متصل به عضلات هستند و می توان آن ها را به جلو آورده تا سینه به حالت نرمال خود بازگردد.

فواید پروتز سینه پس از سرطان

پس از عمل تخلیه سینه ها یا همان جراحی ماستکتومی، بدن فرم بدی به خود گرفته و سینه ها دچار عدم تقارن می شوند، مخصوصا زمانی که یکی از سینه ها تخلیه شود. پروتز سینه پس از سرطان سینه می تواند باعث برگرداندن زیبایی به فرم بدن این افراد سود، چه یکی و چه هر دوی سینه ها تخلیه شده باشند. از فواید پروتز سینه در این مواقع می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

  • از اصلی ترین فوایدی که پروتز سینه دارد این است که سبب بالا رفتن اعتماد به نفس در خانم ها می شود. پروتز ها می توانند سبب حس خوب در خانم ها پس از یک دوره مبارزه با سرطان سینه شوند.
  • با انجام پروتز سینه برای افرادی که تخلیه سینه انجام داده اند، دیگر نیازی به سوتین بادی نیست.
  •  برای متقارن بودن سینه ها و اینکه فقط سوتین خالی مشاهده نشود، باید از پروتز سینه استفاده کرد.
  • پروتز سینه سبب می شود تا سینه ها جلوه زیباتری در بدن داشته و بدن خوش فرم تر شود.

بهترین زمان برای پروتز سینه بعد از سرطان

جهت انجام و قرار گیری جراحی پروتز سینه بعد از سرطان، نمی توان زمان دقیقی داده شود، چرا که این امر بستگی به شرایط بدنی افراد و تشخیص پزشک دارد. با انتخاب بهترین جراح پروتز سینه، وی می تواند به خوبی و درستی تشخیص دهد که پروتز سینه بلافاصله پس از ماستکتومی قرار داده شود یا خیر.

برخی اوقات، پزشک اینگونه تشخیص می دهد که مدتی پس از جراحی برداشتن سینه، برای پروتز سینه پس از سرطان به وی مراجعه نمایید. در صورت عدم اتمام دوره های پرتو درمانی و یا شیمی درمانی، جهت انجام عمل پروتز سینه به جراح مراجعه نکنید.

اگر پروتز سینه بعد از سرطان به درستی انجام شود و در بهترین زمان ممکن بنابه تشخیص پزشک صورت گیرد و همچنین تحت جراحی پزشک حاذقی این عمل صورت گیرد، می توان شاهد بهترین نتایج ممکن بود. در این حوزه ما دکتر محمدرضا ترحمی را که سابقه جراحی پروتز سینه و سایر جراحی های پلاستیک همچون ماموپلاستی، لیپوماتیک و … دارند را به شما معرفی می کنیم.

نکاتی که باید در خصوص قرار گیری پروتز سینه بعد از سرطان بدانید

رعایت نکات خاص که پزشک آن ها را توصیه می کند تا بتوان بهترین نتیجه دلخواه را پس از اغلب جراحی ها و همچنین بازسازی سینه پس از سرطان گرفت، بسیار مهم است. برای پروتز سینه پس از سرطان باید یک سری نکات و مراحل را گذراند که به شرح زیر است :

  • ممکن است برای قرار دادن پروتز سینه پس از سرطان، فرد احساس درد داشته باشد، از این رو لازم است تا برای بستری شدن در بیمارستان به مدت چند روز آماده شود.
  • برای قرار دادن پروتز، از درن هایی استفاده می شود که می توانند به مدت چند روز در بدن باقی بمانند.
  • در صورتی که قصد دارید تا پس از سرطان برای جایگزینی سینه های برداشته شده از پروتز استفاده نمایید، بهتر است با جراح خود در خصوص قرار گرفتن وسیله متسع کننده صحبت کنید تا بدانید که پوست ارتعاع پیدا کرده و می توان عمل پروتز سینه پس از سرطان را انجام داد یا نه.
  • برای کاهش عوارض احتمالی، بهتر است نکات و تکنیک هایی که پزشک بیان می کند را خوب گوش داده و دقت لازم را داشته باشید.
  • برای نحوه حمام کردن تا چند روز پس از پروتز سینهف از پزشک خود کمک بخواهید.
  • پس از انجام پروتز سینه باید صبور باشید تا پس از گذشت مدتی، سینه به فرم مطلوب خود برسد.

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم در خصوص قرار دادن پروتز سینه بعد از سرطان، اطلاعاتی را برای شما ارائه دهیم. اگر خلاصه ای از مطالب این مقاله بخواهیم برای شما بازگو کنیم این است که ما به فواید پروتز سینه برای جایگزین کردن جای خالی سینه ها و بهترین نوع آن جهت بهتر شدن فرم بدن پرداخته ایم.

همانطور که ذکر شد پس از سرطان سینه و برداشتن و تخلیه کردن سینه ها می تواند سبب تضعیف روحیه خانم ها شده و اعتماد به نفس آن ها را کاهش دهد. به همین دلیل است که با قرار دادن پروتز سینه بعد از سرطان می توان اعتماد به نفس این افراد را بازگرداند و اندامی زیبا با سینه های خوش فرم به آن ها هدیه داد.

برچسب ها:

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 15 =

تماس با دکتر